Budowa obiektu małej architektury- tężni solankowej wraz z infrastrukturą techniczną w Miłosławiu

GMINA MIŁOSŁAW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00441417
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00441417/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-12 13:38
Lokalizacja
Miłosław, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0754fcb4-40c1-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
7891638190
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00441417 z dnia 2023-10-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa obiektu małej architektury- tężni solankowej wraz z infrastrukturą techniczną w Miłosławiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIŁOSŁAW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258106

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wrzesińska 19

1.5.2.) Miejscowość: Miłosław

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-320

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@miloslaw.info.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://miloslaw.bip.net.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0754fcb4-40c1-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa obiektu małej architektury- tężni solankowej wraz z infrastrukturą techniczną w Miłosławiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0754fcb4-40c1-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00441417

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00027103/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Budowa tężni, ławeczek i ścieżek w parku – okolice Pałacu w Miłosławiu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00362676

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IŚR.271.ZP.18.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Budowa obiektu małej architektury- tężni solankowej wraz z infrastrukturą techniczną w Miłosławiu” - tężni solankowej w konstrukcji drewnianej wraz z urządzeniami infrastruktury towarzyszącej tj. bezodpływowym zbiornikiem PHDE o pojemności 5 m3 na wodę solankową. Inwestycja realizowana będzie w Miłosławiu na działce oznaczonej numerem ewidencyjnym nr 799, obręb: 303002_4.0400 Miłosław, położonej na terenie historycznego zespołu pałacowo-parkowego w północnej części działki obok domku ogrodnika.
Przedmiot zamówienia obejmuje budowę:
- tężni solankowej na rzucie sześcioboku o szerokości płyty żelbetowej 6,28 m
- zbiornika na wodę solankową o wymiarach 2,10 x 2,445 m i pojemności 5 m3
- wewnętrznego podłączenia projektowanej tężni solankowej ze zbiornikiem na solankę
- szafkę z układem sterownika programowalnego

Wykonawca opracuje dokumentację powykonawczą dla zrealizowanej inwestycji.

Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w przedmiarze robót, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (STWiOR) oraz dokumentacji projektowej.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w części III SWZ – SWZ III – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy Grzegorz Wizła prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą KAHOY GRZEGORZ WIZŁA na podstawie przepisu art. 226 ust. 1 pkt 2 lit c w zw. z przepisem art. 266 PZP.

Wskazać bowiem należy, że Wykonawca nie złożył w zakreślonym terminie, w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego, podmiotowych środków dowodowych. W związku z czym, Zamawiający działając na podstawie przepisu art. 128 PZP wezwał Wykonawcę do ich złożenia.

W doktrynie wskazuje się, że:

Chociaż treść przepisu nie zawiera wprost ograniczenia liczby wezwań wykonawcy do złożenia, uzupełnienia lub poprawienia dokumentów, to zgodnie z utrwaloną linią orzeczniczą Krajowej Izby Odwoławczej wezwanie takie może być skierowane do wykonawcy jednokrotnie. Nie jest przy tym istotna liczba wystąpień zamawiającego, lecz zakres kierowanego wezwania. Wykonawca ma szanse na uzupełnienie lub poprawienie złożonych dokumentów jeden raz w zakresie wskazanym przez zamawiającego w wezwaniu. [M. Stachowiak [w:] W. Dzierżanowski, Ł. Jaźwiński, J. Jerzykowski, M. Kittel, M. Stachowiak, Prawo zamówień publicznych. Komentarz, Warszawa 2021, art. 128].

Zgodnie z § 15 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. poz. 2415 z późn. zm.):

Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, o których mowa
w rozporządzeniu, składa się w formie elektronicznej, w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, w formie pisemnej lub w formie dokumentowej, w zakresie i w sposób określony w przepisach wydanych na podstawie art. 70 ustawy.

W odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca złożył podmiotowe środki dowodowe, które nie zostały jednak przekazane jako opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, a Zamawiający nie może ponownie wezwać Wykonawcy do ich złożenia.

Oferta Wykonawcy podlega więc odrzuceniu na podstawie przepisu art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c w zw. z przepisem art. 266 PZP.

W świetle powyższego, jako, że jedyna oferta złożona w postępowaniu podlegała odrzuceniu i nie ma innych ofert, które Zamawiający mógłby badać, Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie przepisu art. 255 pkt 2 w zw. z przepisem art. 266 ustawy PZP.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2023-10-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane