Budowa ogólnodostępnej infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych w Gminie Miejskiej Świdnik

Gmina Miejska Świdnik

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00442491
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00442491/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-13 09:15
Lokalizacja
Świdnik, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1557603d-0c3d-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
7122904551
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychUsługi projektowania systemów zasilania energią elektrycznąInstalacje zasilania elektrycznego

Wykonawcy

1 przyznane

SIGMA TECHNOLOGY & ENERGY SOLUTIONS Sp z o.o.Sosnowiec, PL · lot 0
1 242 819,66 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00442491 z dnia 2023-10-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ogólnodostępnej infrastruktury do ładowania pojazdów
elektrycznych w Gminie Miejskiej Świdnik

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Świdnik

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019359

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stanisława Wyspiańskiego 27

1.5.2.) Miejscowość: Świdnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-040

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@e-swidnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://umswidnik.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1557603d-0c3d-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa ogólnodostępnej infrastruktury do ładowania pojazdów
elektrycznych w Gminie Miejskiej Świdnik

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1557603d-0c3d-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00442491

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00058316/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa ogólnodostępnej infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych w Gminie Miejskiej Świdnik

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00263811

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIZP-Z 271.18.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1280724 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pod nazwą „Budowa ogólnodostępnej infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych w Gminie Miejskiej Świdnik” zlokalizowanego na działkach nr 1308/3, 1213/9, 147/3, 1266/1, 1266/1, 1934/1 w Świdniku.
Zadanie dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego Wsparcie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury do tankowania wodoru.
3.2 Zakres przedmiotu zamówienia:
1) Dokumentacja
a) dokumentacja projektowa,
b) opinie, uzgodnienia, wnioski, pozwolenia
2) Roboty budowlane
3.3 Dokumentacja projektowa
Wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie niezbędnym do zgłoszenia w imieniu Zamawiającego robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę i pozyskania zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu wykonania robót budowlanych.
Część dokumentacji projektowej powinna stanowić Wizualizacja rozwiązań projektowych Budowa ogólnodostępnej infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych w Gminie Miejskiej Świdnik – kolorowy wydruk formatu A3 dla każdej lokalizacji oraz wersja elektroniczna.
3.4 Opinie, uzgodnienia, wnioski, pozwolenia
1) Wymagane prawem opinie i uzgodnienia,
2) Oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane,
3) Zgłoszenie dotyczące robót budowlanych oraz pozyskanie zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu wykonania robót budowlanych
3.5 Roboty budowlane
3.5.1 Wykonanie robót budowlanych, montażowych i instalacyjnych zgodnie z opracowaną dokumentacja projektową (dokumentacja zgodna z wymogami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 z późn. zm.) oraz obowiązujących norm i przepisów. Przygotowanie terenu, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, wywóz gruzu i ziemi oraz uprzątnięcie terenu; ziemię z wykopów oraz materiały rozbiórkowe Wykonawca zagospodaruje swoim staraniem.

W ramach przedmiotowej inwestycji Wnioskodawca zaplanował wybudowanie 6 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów o mocy 72 kW.
3.6 Oznakowanie obiektu.
3.6.1 Oznakowanie promocyjne – naklejki
1) Wykonawca zobowiązuje się do oznaczenia infrastruktury dedykowaną naklejką NFOŚiGW i utrzymywania tej naklejki przez cały okres trwałości przedsięwzięcia.
2) Naklejkę należy umieścić na infrastrukturze w widocznym miejscu.
3) Projekt naklejki do druku jest dostępny do pobrania na stronie internetowej z ogłoszeniem o naborze wniosków:https://www.gov.pl/web/elektromobilnosc/i-nabor-wnioskow-w-ramach-programu-priorytetowego-wsparcie-infrastruktury-do-ladowania-pojazdow-elektrycznych-i-infrastruktury-do-tankowania-wodoru---budowa-badz-przebudowa-ogolnodostepnej-stacji-ladowania-o-mocy-nie-mniejszej-niz-50-kw-i-mniejszej-niz-150-kw,
4) Naklejki wykonać po pisemnej akceptacji projektu naklejek przez Zamawiającego
5) Wykonawca zobowiązuje się do utrzymywania naklejki w dobrym stanie, tj. będzie ona czytelna i zachowa kolory. Jeśli w czasie trwania umowy naklejka przestanie być czytelna lub ulegnie zniszczeniu Wykonawca jest zobowiązany ją wymienić, na własny koszt, na naklejkę spełniającą wymagania.
6) Aby zachować trwałość oznakowania do 5 lat rekomendowane jest przygotowanie naklejki na folii transparentnej odpornej na czynniki zewnętrzne, wykonanie wydruku np. w technologii HP LATEX i zastosowanie laminatu ochronnego UV,
7) Naklejkę należy wyprodukować na i umieścić na infrastrukturze przed rozpoczęciem jej użytkowania – koszt wyprodukowania i naklejenia należy uwzględnić w kosztorysie jako oddzielną pozycję.
3.6.2 Oznakowanie poziome i pionowe.
Wykonawca zobowiązuje się do wykonania oznaczenia pionowego stacji ładowania w postaci znaków informacyjnych (minimum znak D-23b) oraz oznaczenia poziomego w postaci wymalowania farbą zieloną miejsc przeznaczonych pod pojazdy , które będą korzystały z ładowarek.
3.7 Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia wynika z następujących dokumentów:
1) SWZ, w tym w szczególności Programu funkcjonalno-użytkowego stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1242819,67 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1456302,78 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1242819,67 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SIGMA TECHNOLOGY & ENERGY SOLUTIONS Sp z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 646 287 93 23

7.3.3) Ulica: ul.Kosynierów 34

7.3.4) Miejscowość: Sosnowiec

7.3.5) Kod pocztowy: 41-219

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-09-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1242819,66 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zadanie dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego Wsparcie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury do tankowania wodoru
2023-10-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane