„WYKONANIE SYSTEMU NAWADNIANIA PŁYTY GŁÓWNEJ BOISKA PIŁKARSKIEGO NA STADIONIE MIEJSKIM PRZY UL. WIOŚLARSKIEJ 5 W ZŁOTOWIE”

Gmina Miasto Złotów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00444763
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00444763/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-16 08:58
Lokalizacja
Złotów, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-268735e5-4bd0-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
7671669426
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi sporządzania mapRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty budowlane w zakresie rurociągów nawadniającychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychNadzór nad projektem i dokumentacją

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00444763 z dnia 2023-10-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„WYKONANIE SYSTEMU NAWADNIANIA PŁYTY GŁÓWNEJ BOISKA PIŁKARSKIEGO NA STADIONIE MIEJSKIM PRZY UL. WIOŚLARSKIEJ 5 W ZŁOTOWIE”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Złotów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791342

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Piasta 1

1.5.2.) Miejscowość: Złotów

1.5.3.) Kod pocztowy: 77-400

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zlotow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.zlotow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zlotow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej, al. Mickiewicza 18, 77-400 Złotów

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„WYKONANIE SYSTEMU NAWADNIANIA PŁYTY GŁÓWNEJ BOISKA PIŁKARSKIEGO NA STADIONIE MIEJSKIM PRZY UL. WIOŚLARSKIEJ 5 W ZŁOTOWIE”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-268735e5-4bd0-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00444763

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00010879/28/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Wykonanie systemu nawadniania płyty głównej boiska piłkarskiego na stadionie miejskim przy ul. Wioślarskiej 5 w Złotowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00381710

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZCAS.271.2.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 211382,11 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie niezbędnym do uzyskania zgód administracyjnych, a następnie uzyskanie niezbędnych zgód i pozwoleń administracyjnych oraz wykonanie robót budowlanych na zadaniu pn. „Wykonanie systemu nawadniania płyty głównej boiska piłkarskiego na stadionie miejskim przy ul. Wioślarskiej 5 w Złotowie. II. Orientacyjną (poglądową) lokalizację miejsca inwestycji przedstawia załącznik graficzny nr 6 do SWZ. Opis przedmiotu zamówienia w SWZ i w zał.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71354000-4 - Usługi sporządzania map

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45232121-6 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów nawadniających

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne: W dniu 19 września 2023 r. przed otwarciem ofert, Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, w wysokości 280.000,00 zł brutto.
W niniejszym postępowaniu zostały złożona 3 oferty, tj.:
- oferta nr 1: Usługi Ogrodnicze Roman Kucharski, Runowo Kraj. 93B, 98-421 Runowo Kraj, NIP 5581513487, cena oferty: 442.800,00 brutto, okres gwarancji – 5 lat, (łączna suma punktów: 55,00).
- oferta nr 2: Gartenbruk sc Tomasz Grzegorek, Krzysztof Grzegorek, Lubiewo 6, 66-530 Drezdenko, NIP 2810085992, cena oferty: 332.020,05 brutto, okres gwarancji – 5 lat, (łączna suma punktów: 70,00).
- oferta nr 3: PHU AKANT Grzegorz Bykowski, ul. Newtona 12a/28, 60-161 Poznań, NIP 8891312230, która została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2c.
Cena najkorzystniejszej oferty, tj. oferty nr 2, która otrzymała 70,00 pkt. przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
Mając powyższe na względzie uznano, iż zachodzi przesłanka unieważnienia niniejszego postępowania na ww. podstawie prawnej. Wobec zaistnienia przesłanki, Zamawiający postąpił jak w sentencji.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 332020,05 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 442800,00 PLN

2023-10-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane