Budowa zewnętrznego systemu CCTV oraz rozbudowa oświetlenia ulicznego na potrzeby KWP we Wrocławiu przy ul. Połbina 1 w trybie zaprojektuj i wybuduj.
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00446014
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00446014/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-16 14:21
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7f88fde6-4b13-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 8960004780
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00446014 z dnia 2023-10-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa zewnętrznego systemu CCTV oraz rozbudowa oświetlenia ulicznego na potrzeby KWP we Wrocławiu przy ul. Połbina 1 w trybie zaprojektuj i wybuduj.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930156216
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Podwale 31-33
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-040
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.7.) Numer telefonu: 478714603
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: katarzyna.dusza@wr.policja.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dolnoslaska.policja.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_wroclaw1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa zewnętrznego systemu CCTV oraz rozbudowa oświetlenia ulicznego na potrzeby KWP we Wrocławiu przy ul. Połbina 1 w trybie zaprojektuj i wybuduj.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f88fde6-4b13-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00446014
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00016033/34/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa zewnętrznego systemu CCTV oraz rozbudowa oświetlenia ulicznego na potrzeby KWP Wrocław ul. Połbina 1
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00380092
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PUZ-2380-096-065-096/2023/KD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1148205,61 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
systemu CCTV oraz rozbudowa oświetlenia ulicznego na potrzeby KWP we Wrocławiu przy ul. Połbina 1 w trybie zaprojektuj i wybuduj.
2.Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej, pełnienie nadzoru autorskiego oraz realizację robót budowlanych.
Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą programu funkcjonalno – użytkowego (dalej także „PFU”) stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej SWZ.
Sposób wykonania zamówienia – wymagania dotyczące dokumentacji projektowej oraz założenia dotyczące wykonania robót budowlanych Zamawiający opisał w PFU – załącznik nr 1 do SWZ oraz PPU (Projektowane Postanowienia Umowy) – załącznik nr 2 do SWZ. Warunki realizacji zamówienia Zamawiający opisał w załączniku nr 2 do SWZ tj. PPU (Projektowane postanowienia umowy).
3.Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
3.1. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy PZP Zamawiający wymaga, aby osoby wykonujące, w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, czynności fizyczne bezpośrednio związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia na etapie wykonywania robót budowlanych były zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tj. Dz.U. 2020 r. poz. 1320 z późn. zm.) lub na podstawie analogicznych przepisów państw członkowskich UE, EOG. Wyłączeniu podlegają osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 z późn. zm.) oraz osób wykonujących czynności pomiarów i uruchomienia urządzeń i instalacji, dostaw towarów, usług transportu załadunku i rozładunku.
3.2. Zatrudnienie osób (przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę), o których mowa powyżej nastąpi przed dniem rozpoczęcia wykonywania przez te osoby czynności i najpóźniej w dniu rozpoczęcia wykonywania czynności przez daną osobę. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu oświadczenie o zatrudnieniu poszczególnych osób na podstawie umowy o pracę przy realizacji zadania z podaniem terminów ważności umów oraz stanowisk pracy zatrudnionych osób, nie później niż trzy dni robocze przed zamiarem wprowadzenia ich na teren budowy i wystawienia przepustek.
3.3. W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do weryfikacji sposobu zatrudnienia, kontroli spełniania przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań ( par. 13 i par. 27 PPU).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71355000-1 - Usługi pomiarowe
32420000-3 - Urządzenia sieciowe
48800000-6 - Systemy i serwery informacyjne
32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo
45314310-7 - Układanie kabli
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu termin składania ofert wyznaczono do dnia 19.09.2023 r., do godziny 09:00.Do upływu terminu składania ofert w postępowaniu złożono następującą ofertę:
Oferta nr 1:
MAXTO TECHNOLOGY Sp. z o. o. – Lider Konsorcjum, ul. Willowa 87, 32-085 Modlniczka, NIP: 5130262994
MAXTO Sp. z o. o. – Członek Konsorcjum, ul. Willowa 87, 32-085 Modlniczka, NIP: 6792747188
1. Cena ofertowa brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia : 1.900.350,00 zł (wynagrodzenie ryczałtowe – wartość brutto za wykonanie całości przedmiotu zamówienia tj. suma pkt. 1 a) i b) i c) poniżej )
W tym
a) Cena oferty brutto za wykonanie prac budowlanych: 1.797.681,90 zł
b) Cena oferty brutto za wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej: 89.316,45 zł
wartość brutto za wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej nie może przekraczać 5 % wartości brutto za wykonanie prac (wartości wpisane w pkt. 1 a) powyżej)
c) Cena oferty brutto za pełnienie nadzoru autorskiego 13.351,65 zł
wartość brutto wynagrodzenia za pełnienie nadzoru autorskiego nie może przekraczać 15 % wartości określonej dla sporządzenia dokumentacji projektowo - kosztorysowej (tj. wartości wpisanej w pkt. 1 b) powyżej)
2. Okres udzielonej gwarancji na całość przedmiot zamówienia – : 72 miesiące (min. 36 m-cy – max 72 m-ce)
3. Zobowiązuje się do zatrudnienie osoby niepełnosprawnej (klauzula społeczna) TAK (należy wpisać TAK lub NIE)
Zamawiający dokonując szacowania wartości zamówienia przewidział dla niniejszego postępowania środki w wysokości – 1.412.292,90 zł brutto. Złożona oferta przez MAXTO TECHNOLOGY Sp. z o. o. – Lider Konsorcjum, ul. Willowa 87, 32-085 Modlniczka, NIP: 5130262994, MAXTO Sp. z o. o. – Członek Konsorcjum, ul. Willowa 87, 32-085 Modlniczka, NIP: 6792747188 znacznie przewyższa środki finansowe, jakie Zamawiający zaplanował na to zadanie, a Zamawiający nie może zwiększyć środków do ceny zaproponowanej w ofercie.
Mając powyższe na uwadze Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie na mocy art. 255 pkt 3 ustawy, gdyż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2023-10-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |