Remont drogi Żurawia – Włodzimierzewo
Gmina Kcynia
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00446942
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00446942/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-17 10:23
- Lokalizacja
- Kcynia, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9dd30f3a-55f4-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 5581800979
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00446942 z dnia 2023-10-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi Żurawia – Włodzimierzewo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kcynia
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350872
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 23
1.5.2.) Miejscowość: Kcynia
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-240
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kcynia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kcynia.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/7956921.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi Żurawia – Włodzimierzewo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9dd30f3a-55f4-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00446942
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00009101/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Remont drogi Żurawia – Włodzimierzewo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00400007
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.1.795692.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
I. Przedmiot zamówienia:
W niniejszym postępowaniu przedmiotem zamówienia jest robota budowlana:
Remont drogi Żurawia – Włodzimierzewo.
II. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Zakres prac obejmuje odcinek 1,983 km, na które składają się w szczególności:
1. roboty pomiarowe, geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza,
2. roboty rozbiórkowe:
a) rozebranie 14 szt. znaków drogowych,
b) frezowanie nawierzchni: 46,250 m2,
3. roboty przygotowawcze:
a) mechaniczne ścinanie poboczy: 2 770,11 m2,
b) wykonanie koryta pod wzmocnienie krawędzi jezdni: 1 035,64 m2,
4. roboty przy krawężnikach i obrzeżach: krawężniki 15 × 22 cm – ok. 70 mb,
5. roboty w zakresie wzmocnienia krawędzi jezdni: ok. 1035,64 m2,
6. roboty w zakresie nawierzchni jezdni: ok. 8 149,86 m2 – droga o parametrach technicznych:
a) kategoria drogi: gminna,
b) klasa drogi: D,
c) kategoria ruchu: KR1,
d) szerokość jezdni: 4 m,
e) prędkość projektowa: 30 km/h,
7. roboty w zakresie nawierzchni jezdni skrzyżowania: ok. 79,98 m2,
8. roboty wykończeniowe:
a) oczyszczenie rowów i przepustów,
b) wykonanie poboczy z kruszywa 2770,11 m2,
9. wykonanie stałej organizacji ruchu:
a) montaż 31 szt. znaków drogowych,
b) ręczne malowanie linii – ok. 10,46 m2.
10. Zamawiający zwraca wszystkim zainteresowanym uwagę, że dokładny opis przedmiotu zamówienia (szczegółowy zakres realizowanej inwestycji oraz wymagania jakościowe) znajduje się w dokumentach wskazanych w Rozdziale III pkt. 8 SWZ – Wykonawcy winni przygotować swoje oferty w oparciu o treść wskazanych tam dokumentów!
Elementy robót nieujęte w kosztorysie ofertowym lub niewycenione, a wynikające wprost z dokumentacji przetargowej (dokumentacji projektowej, przedmiaru robót, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych), Zamawiający uzna za wycenione i ujęte w ofercie, bez możliwości jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy z tego tytułu. Ww. dotyczy również robót nieujętych w przedmiarze robót a wynikających wprost z dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowalnych i SWZ. Przedmiary robót należy traktować wyłącznie jako dokumentację pomocniczą w celu oszacowania zaoferowanej ceny.
11. W związku z powyższym Zamawiający zaleca potencjalnym Wykonawcom bardzo wnikliwe sprawdzenie dokumentacji, jak i warunków panujących na terenie inwestycji. Skutki jakichkolwiek błędów / braków w kosztorysach ofertowych opracowanych przez Wykonawcę obciążają tegoż Wykonawcę, gdyż zgodnie z ww. zastrzeżeniem winny one uwzględniać okoliczności, dane i informacje mogące wpłynąć na cenę zamówienia, a wynikające z ww. dokumentacji i warunków.
12. Wykonawca winien zrealizować zamówienie w oparciu o ww. dokumenty oraz zgodnie z:
a) zapisami pkt. 1 powyżej,
b) warunkami technicznymi i prawem budowlanym,
c) obowiązującymi normami i aprobatami technicznymi,
d) zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i sztuką budowlaną,
a także z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników określonych w powszechnie obowiązujących w tym zakresie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej przepisach prawa – w szczególności: konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych z dnia 13 grudnia 2006 r., ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, które w szczególności polegają na (jeżeli dotyczy):
- pozbawieniu przejść dla pieszych przeszkód w rodzaju słupków, koszy na śmieci, donic (takie przeszkody na przejściach ograniczają możliwość przejeżdżania osobom na wózkach, a dla osób niewidomych mogą stanowić zagrożenie),
- oznaczeniu kontrastem i fakturą przejść dla pieszych oraz wyjazdów dla samochodów przecinających chodniki,
- obniżeniu wejść na przejścia dla pieszych pozwalających na łatwe wjechanie i zjechanie osobie na wózku,
- wyposażeniu skrzyżowań w sygnalizację dźwiękową sprzężoną ze światłami,
- automatycznym uruchamianiu świateł, bez potrzeby korzystania z przycisku,
- umieszczeniu znaków drogowych i innych elementów wystających na wysokości przynajmniej 230 cm, dzięki czemu osoby z niepełnosprawnością wzroku nie będą w nie uderzać (oraz wygrodzeniu przestrzeni pod schodami / podjazdami prowadzącymi np. na kładkę nad ulicą),
- pozbawieniu chodników przeszkód, na przykład śmietników, słupków, donic, skrzynek itp. oraz zapewnieniu, że przejście po chodniku jest proste i ma szerokość przynajmniej 120 cm,
- zapewnieniu możliwości odróżnienia chodników od dróg rowerowych poprzez zastosowanie innej faktury powierzchni i kontrastu lub fizyczne oddzielenie,
- kształtowaniu wjazdów do bram w formę przejezdnych chodników
oraz – w przypadku jakichkolwiek trudności / problemów w zrealizowaniu ww. wymagań, jakie stwierdzone zostaną na etapie realizacji zamówienia (w szczególności: rozbieżności dokumentacji projektowej z ww. wymaganiami) – Wykonawca zobowiązuje się niezwłocznie poinformować o tym fakcie Zamawiającego w celu wspólnego wypracowania rozwiązania w tym zakresie (w szczególności z udziałem osób wskazanych w §12 projektu umowy stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ oraz autora dokumentacji projektowej).
III. Wizja lokalna:
Zamawiający informuje, że nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów dotyczących zamówienia jakie znajdują się w dyspozycji Zamawiającego, jako warunku złożenia ważnej oferty.
IV. Szczegółowy opis materiałów stanowiących dostawę Zamawiającego:
Zamawiający nie przewiduje realizacji zamówienia z wykorzystaniem dostawy inwestorskiej – wszystkie materiały (urządzenia) niezbędne do realizacji zamówienia dostarcza Wykonawca.
V. Dodatkowe informacje:
1. Zamawiający, dopuszczając w Rozdziale I pkt V ppkt 6 SWZ, złożenie oferty równoważnej, wskazuje, że warunkiem uznania oferty za równoważną jest uzyskanie, za pomocą rozwiązania równoważnego zaproponowanego przez Wykonawcę w ofercie, rezultatu identycznego z określonym w niniejszym rozdziale i dokumentach dot. przedmiotu zamówienia, wskazanych w Rozdziale III SWZ (w szczególności: ilekroć w dokumentacji postępowania oraz dokumentach składających się na opis przedmiotu zamówienia pojawiają się znaki towarowe bądź nazwy własne produktów / towarów / urządzeń / etc. należy traktować je jako przykładowe, a Zamawiający dopuszcza w takich wypadkach wszelkie dostępne na rynku rozwiązania równoważne w ww. rozumieniu tego sformułowania).
2. UWAGA: Zapłata faktury nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy widniejący w „Wykazie podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT” (tzw. biała lista) po dostarczeniu Zamawiającemu faktury i potwierdzeniu prawidłowego wykonania zamówienia (protokół odbioru końcowego z wynikiem pozytywnym – bez wad istotnych).
VI. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę:
1. Zamawiający, na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy, określa wymaganie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wskazane w pkt. II (powyżej), jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U.2020.1320 t.j. ze zm.).
2. Zarówno Wykonawca jak i Podwykonawca(y) (jeżeli uczestniczy(ą) w wykonaniu zamówienia) winni dokumentować zatrudnienie osób określonych w pkt. 1 na piśmie, np. w formie listy umożliwiającej jednoznaczną identyfikację każdej z zatrudnionych osób i, na tej podstawie, weryfikację przez Zamawiającego zawartych umów o pracę, które, zgodnie z art. 29 §2 kodeksu pracy, muszą być zawarte na piśmie.
3. Zamawiający jest uprawniony do kontroli realizacji przez Wykonawcę / Podwykonawcę warunku wskazanego w pkt. 1 w całym okresie realizacji zamówienia. W tym celu może podejmować czynności szczegółowo określone w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ, który zawiera również sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1359730,94 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2398425,24 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1359730,94 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Redon Nakło Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 363308834
7.3.4) Miejscowość: Nakło nad Notecią
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-10-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1359730,94 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-11-10| 2023-10-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |