Dostawa pojazdów elektrycznych do nauki jazdy do Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu

Gmina Bytom

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00102026
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00102026/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-02-13 07:39
Lokalizacja
Bytom, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cecf2580-e32b-475c-82f4-7f5e4520d290
Identyfikator
6262988582
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Samochody osobowePojazdy elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00102026 z dnia 2025-02-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa pojazdów elektrycznych do nauki jazdy do Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bytom

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255269

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Parkowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Bytom

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.7.) Numer telefonu: + 48 32 78 68 301

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.bytom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bytom.pl/bip/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umbytom.logintrade.net/zapytania_email,188228,0aa34698410c7164f6c8c8d293496053.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa pojazdów elektrycznych do nauki jazdy do Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cecf2580-e32b-475c-82f4-7f5e4520d290

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00102026

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00039667/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Dostawa samochodów elektrycznych do nauki jazdy dla ZSME w Bytomiu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie realizowane jest w ramach dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.23-Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00064759

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PA.271.1.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 265691,06 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 postepowania - pn. SAMOCHÓD nr 1
Przedmiotem zamówienia jest dostawa (zakup + transport) fabrycznie nowego samochodu osobowego o napędzie elektrycznym na potrzeby Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu.
Pojazd przeznaczony będzie do nauki jazdy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wymagania jakościowe odnoszące się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia zawarto w załączniku nr 4 do SWZ – OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA.
Wykonawca winien udzielić Zamawiającemu co najmniej 60 – miesięcznej gwarancji na dostarczony samochód na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umownych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34144900-7 - Pojazdy elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 132845,53 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 postępowania - pn. SAMOCHÓD nr 2
Przedmiotem zamówienia jest dostawa (zakup + transport) fabrycznie nowego samochodu osobowego o napędzie elektrycznym na potrzeby Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu.
Pojazd przeznaczony będzie do nauki jazdy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wymagania jakościowe odnoszące się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia zawarto w załączniku nr 4 do SWZ – OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA.
Wykonawca winien udzielić Zamawiającemu co najmniej 60 – miesięcznej gwarancji na dostarczony samochód na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umownych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34144900-7 - Pojazdy elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 132845,53 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dniu 27.01.2025r. wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa pojazdów elektrycznych do nauki jazdy do Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu”, z podziałem na dwie części postępowania (vide: Ogłoszenie o zamówieniu nr 2025/BZP 00064759/01).
Do każdej części postępowania wpłynęły dwie oferty, które następnie zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust.1 pkt 5) ustawy Prawo zamówień publicznych.
Ponieważ w obu częściach postępowania brak chociażby jeden ważnej oferty, niemożliwe jest dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W związku z powyższym część 1 i 2 postępowania została unieważniona.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 185500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 189650,00 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dniu 27.01.2025r. wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa pojazdów elektrycznych do nauki jazdy do Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu”, z podziałem na dwie części postępowania (vide: Ogłoszenie o zamówieniu nr 2025/BZP 00064759/01).
Do każdej części postępowania wpłynęły dwie oferty, które następnie zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust.1 pkt 5) ustawy Prawo zamówień publicznych.
Ponieważ w obu częściach postępowania brak chociażby jeden ważnej oferty, niemożliwe jest dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W związku z powyższym część 1 i 2 postępowania została unieważniona.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 185500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 189650,00 PLN

2025-02-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy