Sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego w roku 2025
Gmina Ornontowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00102330
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00102330/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-02-13 09:25
- Lokalizacja
- Ornontowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e3f96322-e4e4-44de-991c-0b4b74a0b73a
- Identyfikator
- 6351829974
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00102330 z dnia 2025-02-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego w roku 2025
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ornontowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257759
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 26a
1.5.2.) Miejscowość: Ornontowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-178
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@ornontowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.ornontowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zp.ornontowice.pl/procurements/126/procurement1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
Zamawiający 2
1.2.) Nazwa zamawiającego: ARTeria – Centrum Kultury i Promocji
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9691105231
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 26
1.5.2.) Miejscowość: Ornontowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-178
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@centrumarteria.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://centrumarteria.pl/
Zamawiający 3
1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6351829974
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 26
1.5.2.) Miejscowość: Ornontowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-178
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zgkiw@ornontowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zgkiw.bip.gov.pl/
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego w roku 20252.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e3f96322-e4e4-44de-991c-0b4b74a0b73a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00102330
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00572102/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego w roku 2025
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00641295
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZWRZP.271.00018.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju opałowego lekkiego odpowiadającego wymaganiom jakościowym wg Polskiej Normy PN-C-96024; L1 oraz wymaganiom Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz. U. z 2016 r. poz. 2008), wymaganiom Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 11 września 2019 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz. U. 2022 r., poz. 2633).
Charakterystyka techniczna (WT) wyszczególnienie - wymagania:
Wartość opałowa MJ/kg n.n. 42.6
Zawartość siarki wagowo % n.w. 0,1
Zawartość wody mg/kg n.w. 200
Pozostałość po spopieleniu wagowo % n.w. 0,01
Barwa: czerwona
2. Prognoza zużycia oleju opałowego lekkiego przez poszczególne obiekty:
1) Gmina Ornontowice Urząd Gminy Ornontowice,
ul. Zwycięstwa 26a, 43-178 Ornontowice - 17,64 m3,
2) Gmina Ornontowice Urząd Gminy Ornontowice
(budynek Ochotnicza Straż Pożarna przy ul. Bankowej 1) – 4,0 m3,
3) Orzesko–Knurowski Bank Spółdzielczy z siedzibą w Knurowie,
ul. Szpitalna 8a, 44-194 Knurów - 6,36 m3,
4) ARTeria – Centrum Kultury i Promocji, ul. Zwycięstwa 26, 43-178 Ornontowice – 17,0 m3,
5) ARTeria – Centrum Kultury i Promocji,
(budynek Ochotnicza Straż Pożarna przy ul. Bankowej 1) – 3,6 m3,
6) Gmina Ornontowice Zakład Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej,
ul. Zwycięstwa 26, 43-178 Ornontowice – 3,0 m3,
Łącznie: 51,60 m3
Rozliczenie pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym dokonywane będzie na podstawie faktycznie dostarczonych do Zamawiającego ilości oleju opałowego lekkiego .
3. Olej dostarczany będzie sukcesywnie według potrzeb Zamawiającego w terminie 48 godzin od daty telefonicznego zgłoszenia. Miejsce dostawy:
1) kotłownia budynku przy ul. Zwycięstwa 26a, 43-178 Ornontowice (siedziba Urzędu Gminy oraz Banku)
2) kotłownia przy ulicy Zwycięstwa 26, 43-178 Ornontowice (siedziba ZGKiW oraz ARTeria)
3) kotłownia przy ulicy Bankowej 1, 43-178 Ornontowice (siedziba OSP)
Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z każdą dostawą oleju opałowego aktualny certyfikat jakości oleju opałowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ.
4. Zamawiający nie określa wymagań związanych z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy. Wykonawca, podwykonawca, dalszy podwykonawca wykonujący czynności w zakresie realizacji zamówienia nie jest zobowiązany do zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę, tj. osób wykonujących czynności w ramach niniejszego zamówienia, gdzie wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz.1465, z 2024 r. poz. 878, 1222).
Uwaga: Od uczestników postępowania oczekuje się starannego zapoznania się z opisem przedmiotu zamówienia, specyfikacją oraz zdobycia wszelkich informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i zawarcia umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik:
Załącznik nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 186215,11 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 195678,04 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 186215,11 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „REM-MAR” R.Z. SYGITOWICZ SP.J.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6422785765
7.3.3) Ulica: Poprzeczna 16A
7.3.4) Miejscowość: Jejkowice
7.3.5) Kod pocztowy: 44-290
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 186215,11 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2025-02-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |