„Przebudowa infrastruktury drogowej w Gminie Wojciechów”
Gmina Wojciechów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00452262
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00452262/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-19 13:14
- Lokalizacja
- Wojciechów, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-01858bae-4b2b-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 7132881509
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00452262 z dnia 2023-10-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa infrastruktury drogowej w Gminie Wojciechów”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wojciechów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020180
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wojciechów 5
1.5.2.) Miejscowość: Wojciechów
1.5.3.) Kod pocztowy: 24-204
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: (81) 51 77 241
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@wojciechow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wojciechow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pzp.wojciechow.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa infrastruktury drogowej w Gminie Wojciechów”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-01858bae-4b2b-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00452262
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00019342/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Przebudowa infrastruktury drogowej w Gminie Wojciechów (10 dróg)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00380599
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: INR.271.23.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana na zadaniu inwestycyjnym pn. „Przebudowa infrastruktury drogowej w Gminie Wojciechów”. Zadanie obejmuje przebudowę dróg wewnętrznych i gminnych (publicznych), gm. Wojciechów, powiat lubelski. Drogi posiadają obecnie nawierzchnię szutrową z licznymi wybojami i przełomami o zmiennej szerokości. W ramach zadania przewidziano wykonanie podbudowy z materiałów kamiennych (1-2 warstwy) oraz wykonanie nawierzchni bitumicznej (1-2 warstwy – wyrównawcza i ścieralna) o różnej szerokości (w zależności od szerokości posiadanego pasa drogowego), a także odwodnienie korpusu drogi poprzez nadanie spadków podłużnych i poprzecznych, zabezpieczenie krawędzi jezdni gruntem rodzimym/kamiennym oraz ustawienie oznakowania pionowego. Dzięki przebudowie dróg poprawie ulegnie jakość życia mieszkańców zwiększy się także atrakcyjność i poprawa wizerunku gminy Wojciechów. Po przebudowaniu przedmiotowych odcinków dróg powstanie nowa sieć dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej. Dostępność do wykonanej infrastruktury drogowej stworzy możliwości rozwoju dla lokalnych działalności gospodarczych. W powiazaniu z innymi drogami gminnymi, drogami powiatowymi oraz drogami wojewódzkimi przebudowane drogi umożliwią dogodny dojazd do Lublina (miasto wojewódzkie), Bełżyc, Nałęczowa i Poniatowej (miasta powiatowe), będącymi siedzibami wielu instytucji publicznych. Przebudowa dróg wewnętrznych i gminnych to inwestycja, która prowadzi do usunięcia bariery komunikacyjnej dla osób ze szczególnymi potrzebami zamieszkałymi w różnych miejscowościach gminy, w dostępności do instytucji oraz usług zlokalizowanych w najbliższej okolicy. Wykonanie nawierzchni bitumicznej zwiększy wygodę przemieszczania się osobom z różnymi formami niepełnosprawności. Poprzez stopniowe stymulowanie rozwoju przedsiębiorczości projekt wpisuje się pośrednio w politykę zapobiegania społecznym problemom związanym z bezrobociem oraz wyrównywaniem szans mieszkańców gmin wiejskich w stosunku do mieszkańców ośrodków miejskich. Powyższy zakres przyjęty we wniosku o dofinansowanie doprecyzowany jest dokumentacją projektową wskazaną w pkt. 4.4. SWZ.
4.2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dotyczących przebudowy infrastruktury drogowej w Gminie Wojciechów w zakres, których wchodzi:
1) Przebudowa drogi gminnej nr 106909L w miejscowości Cyganówka obejmująca swym zakresem: roboty rozbiórkowe (w tym rozbiórkę istniejącej nawierzchni drogi gminnej nr 106909L z betonu asfaltowego na początkowym i końcowym odcinku przeznaczonym do przebudowy) - wycinkę drzew - wykonanie robót ziemnych, w tym wykopów i nasypów związanych z formowaniem korpusu drogowego drogi gminnej - przebudowę nawierzchni drogi gminnej nr 106909L poprzez wykonanie wzmocnienia jezdni drogi gminnej w technologii warstw bitumicznych do zasadniczej szerokości 5,0 m - wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi gminnej nr 106909L w technologii warstw bitumicznych na początkowym odcinku od km 0+006,27 do km 0+033,83 oraz na końcowym odcinku drogi gminnej od km 0+950,00 do km 0+975,00 - wykonanie podparcia krawędzi jezdni z oporników z kruszywa gr. 35 cm - wykonanie w ciągu drogi gminnej nr 106909L poboczy umocnionych kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie grubości 15 cm na szerokości 0,75 m - umocnienie skarp poprzez humusowanie i obsianie mieszanką traw. Łączna długość odcinka drogi gminnej nr 106909L przeznaczonego do przebudowy wynosi 968,73 m (długość odcinka robót nawierzchniowych bitumicznych);
2) Przebudowa drogi gminnej nr 106907L w miejscowości Halinówka swoim zakresem obejmuje: - roboty rozbiórkowe (w tym rozbiórkę istniejącej nawierzchni drogi gminnej nr 106907L z betonu asfaltowego na początkowym i z kruszywa na końcowym odcinku przeznaczonym do przebudowy) - wykonanie robót ziemnych, w tym wykopów i nasypów związanych z formowaniem korpusu drogowego drogi gminnej - przebudowę nawierzchni drogi gminnej nr 106907L poprzez wykonanie wzmocnienia jezdni drogi gminnej w technologii warstw bitumicznych z wykonaniem poszerzeń do zasadniczej szerokości 3,5 m - wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni drogi gminnej nr 106907L w technologii warstw bitumicznych na początkowym odcinku od km rob. 0+000,00 do km rob. 0+045,00 oraz na końcowym odcinku drogi gminnej od km rob. 0+186,00 do km 0+240,00 - wykonanie w ciągu drogi gminnej nr 106907L poboczy umocnionych kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie grubości 15 cm na szerokości 0,75 m - umocnienie skarp poprzez humusowanie i obsianie mieszanką traw. Łączna długość odcinka drogi gminnej nr 106907L przeznaczonego do przebudowy wynosi 240 m (długość odcinka robót nawierzchniowych bitumicznych).
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca:
- wykona roboty budowlane w zakresie „Przebudowy infrastruktury drogowej w Gminie Wojciechów” obejmującej przebudowę łącznie 2 odcinków dróg wewnętrznych i gminnych (publicznych) w miejscowościach: Cyganówka, Halinówka, gm. Wojciechów, powiat lubelski,
- dostarczy materiały i urządzenia niezbędne do wykonania robót,
- będzie uczestniczyć w czynnościach odbiorowych inwestycji,
- przygotuje obiekt do eksploatacji – roboty porządkowe
- zapewni obsługę geodezyjną inwestycji w tym dokona inwentaryzacji powykonawczej geodezyjnej,
- przygotuje i zatwierdzi projekty czasowej organizacji ruchu,
- przygotuje wymagane dokumenty odbiorowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający - Gmina Wojciechów unieważnia postępowanie na podstawie art. 310 pkt 1) ustawy Prawo zamówień publicznych z uwagi na nieprzyznanie Zamawiającemu środków publicznych, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w Ogłoszeniu o zamówieniu (pkt 6.7.)| 2023-10-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |