Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku szkoły podstawowej w Starzynie i Żelistrzewie w ramach Projektu – Słoneczne Szkoły Powiatu Puckiego, w podziale na 2 części.
GMINA PUCK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00452691
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00452691/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2023-10-19 14:17
- Lokalizacja
- Puck, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ef718f00-40bc-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 5871588654
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00452691 z dnia 2023-10-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku szkoły podstawowej w Starzynie i Żelistrzewie w ramach Projektu – Słoneczne Szkoły Powiatu Puckiego, w podziale na 2 części.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PUCK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675468
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 10 Lutego 29
1.5.2.) Miejscowość: Puck
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-100
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.7.) Numer telefonu: 58 673-56-20
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@gmina.puck.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.gmina.puck.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ug_puck1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku szkoły podstawowej w Starzynie i Żelistrzewie w ramach Projektu – Słoneczne Szkoły Powiatu Puckiego, w podziale na 2 części.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef718f00-40bc-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00452691
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00011172/21/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.7 Słoneczne szkoły powiatu puckiego - fotowoltaika na szkołach.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
3. Projekt „Słoneczne Szkoły Powiatu Puckiego” – realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 10 Energia, Działanie 10.3 Odnawialne źródła energii, Poddziałanie 10.3.1 Odnawialne źródła energii – wsparcie dotacyjne współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00361648
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.23.2023.AR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I – Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku szkoły podstawowej w Starzynie.Projekt „Słoneczne Szkoły Powiatu Puckiego” – realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 10 Energia, Działanie 10.3 Odnawialne źródła energii,
Poddziałanie 10.3.1 Odnawialne źródła energii – wsparcie dotacyjne współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 6 do SWZ „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”
(SOPZ);
4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09332000-5 - Instalacje słoneczne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
4.5.5.) Wartość części: 170325,20 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II – Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku szkoły podstawowej w Żelistrzewie.Projekt „Słoneczne Szkoły Powiatu Puckiego” – realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 10 Energia, Działanie 10.3 Odnawialne źródła energii,
Poddziałanie 10.3.1 Odnawialne źródła energii – wsparcie dotacyjne współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 6 do SWZ „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”
(SOPZ);
4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09332000-5 - Instalacje słoneczne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
4.5.5.) Wartość części: 177235,77 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dniu 21.09.2023 r. dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej dla cz. II postępowania (Część II – Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku szkoły podstawowej w Żelistrzewie), a w dniu 27.09.2023 r. dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej dla cz. I postępowania (Część I – Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku szkoły podstawowej w Starzynie). Natomiast Wykonawca WP Energy sp. z o.o. Stanisławie 4, 83-112 Stanisławie uchylił się od zawarcia umowy i nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w związku z czym Zamawiający dokonał ponownej oceny ofert zmierzającej do wyboru najkorzystniejszej oferty.
Zgodnie z art. 263 ustawy, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców albo unieważnić postępowanie.
W związku z tym, Zamawiający unieważnił czynność oceny i wyboru oferty najkorzystniejszej i powtórzył czynność badania ofert Wykonawców.
W dniu 09.10.2023 r. Zamawiający zwrócił się do Wykonawcy Firma Handlowo – Usługowa Paulina Wojtkowska, Dobierzyn 34, 87-890 Lubraniec, której oferta została najwyżej oceniona do złożenia podmiotowych środków dowodowych. Natomiast w dniu 17.10.2023 r. Zamawiający zwrócił się do Wykonawcy Firma Handlowo – Usługowa Paulina Wojtkowska z wezwaniem o wyrażenia zgody na wybór oferty po terminie związania ofertą. W dniu 17.10.2023 r. Wykonawca nie wyraził zgody na wybór jego oferty po terminie związania ofertą.
W związku z powyższym Zamawiający zgodnie z art. 263 jest zobowiązany unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 24
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 24
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 150060 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 150060 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dniu 21.09.2023 r. dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej dla cz. II postępowania (Część II – Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku szkoły podstawowej w Żelistrzewie), a w dniu 27.09.2023 r. dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej dla cz. I postępowania (Część I – Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku szkoły podstawowej w Starzynie). Natomiast Wykonawca WP Energy sp. z o.o. Stanisławie 4, 83-112 Stanisławie uchylił się od zawarcia umowy i nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w związku z czym Zamawiający dokonał ponownej oceny ofert zmierzającej do wyboru najkorzystniejszej oferty.
Zgodnie z art. 263 ustawy, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców albo unieważnić postępowanie.
W związku z tym, Zamawiający unieważnił czynność oceny i wyboru oferty najkorzystniejszej i powtórzył czynność badania ofert Wykonawców.
W dniu 09.10.2023 r. Zamawiający zwrócił się do Wykonawcy Firma Handlowo – Usługowa Paulina Wojtkowska, Dobierzyn 34, 87-890 Lubraniec, której oferta została najwyżej oceniona do złożenia podmiotowych środków dowodowych. Natomiast w dniu 17.10.2023 r. Zamawiający zwrócił się do Wykonawcy Firma Handlowo – Usługowa Paulina Wojtkowska z wezwaniem o wyrażenia zgody na wybór oferty po terminie związania ofertą. W dniu 17.10.2023 r. Wykonawca nie wyraził zgody na wybór jego oferty po terminie związania ofertą.
W związku z powyższym Zamawiający zgodnie z art. 263 jest zobowiązany unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 24
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 24
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 150060 PLN
| 2023-10-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |