Modernizacja obiektu sportowego w Bielawach oraz remont dróg gminnych z terenu Gminy Bielawy

Gmina Bielawy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00453156
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00453156/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-19 16:08
Lokalizacja
Bielawy, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bce79fee-364a-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
8341779075
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneFundamentowanie drógRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógBetonowanie konstrukcjiWznoszenie ogrodzeńInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoKładzenie glazuryRoboty w zakresie pokrywania betonemInstalowanie drzwi i okienRoboty przy wznoszeniu rusztowańWznoszenie rusztowańDemontaż rusztowańRoboty malarskieRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoInstalowanie infrastruktury okablowaniaInstalowanie stacji rozdzielczychRoboty drogowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnychTelekomunikacyjne roboty dodatkoweRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

2 przyznane

MARCIN BALCERZAKGostynin, PL · lot 0
2 558 400 PLN
MARCIN BALCERZAKGostynin, PL · lot 1
3 616 200 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00453156 z dnia 2023-10-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja obiektu sportowego w Bielawach oraz remont dróg gminnych z terenu Gminy Bielawy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bielawy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750147857

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Garbarska

1.5.2.) Miejscowość: Bielawy

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-423

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: 46 8382696

1.5.8.) Numer faksu: 46 838 26 95

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugbielawy@lodz.home.pl, s.walczak@bielawy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.ugbielawy.nv.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bce79fee-364a-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja obiektu sportowego w Bielawach oraz remont dróg gminnych z terenu Gminy Bielawy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bce79fee-364a-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00453156

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00101137/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja obiektu sportowego w Bielawach oraz remont dróg gminnych na terenie Gminy Bielawy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00346196

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RPG.271.7.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa oświetlenia ulicznego dla boiska piłkarskiego i boiska wielofunkcyjnego, budowy bieżni wokół boiska z odgrodzeniem strefy kibica od strefy sportowej, budowy boiska wielofunkcyjnego z ogrodzeniem i piłko chwytami oraz remontem budynku szatniowego.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nowej bieżni wokół istniejącego boiska piłkarskiego, budowę boiska wielofunkcyjnego, zawierającego boisko treningowe do piłki nożnej oraz boisko do siatkówki, budowę oświetlenia dla boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego, budowę piłko chwytów za bramkowych oraz ogrodzenia boiska wielofunkcyjnego i odgrodzenia strefy kibiców od strefy sportowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45431200-9 - Kładzenie glazury

45262370-5 - Roboty w zakresie pokrywania betonem

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45442100-8 - Roboty malarskie

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

4.5.5.) Wartość części: 2116474,93 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont dróg gminnych z terenu Gminy Bielawy. W zakres prac wchodzi wykonanie nakładek asfaltowych, wykonanie poboczy oraz wykonanie chodnika w przypadku dróg gminnych w miejscowości Bielawy. Przedmiot zamówienia został opisany w trzech kompletach dokumentacji projektowej, każdy komplet dotyczy drogi w innej miejscowości. Drogi do wykonania w ramach tej część zamówienia wyszczególniono w poniższych opisach.
1) Remont dróg gminnych w miejscowości Bielawy: ul. Partyzantów, Żabia, Nowa, 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich.
Przedmiotem zamówienia jest wyonanie nakładki asfaltowej na drodze gminnej oraz włączenie do drogi powiatowej. Trasa nowej nawierzchni pokrywa się z osią drogi istniejącej. Istniejąca nawierzchnia na całej szerokości wykorzystana będzie jako podbudowa oraz wymiana istniejących chodników z kostki betonowej wraz z wykonaniem pobocza z kruszywa łamanego i regulacją zasuw wodociągowych.
Nawierzchnia:
o szerokości 3,5 do5,0 m. Długość odcinka o szerokości 5,0 m, to 575,0 m a odcinka o długości 184,0 m to 3,5 m.
Istniejące podłoże należy wyfrezować, wyrównać masą, uzupełnić masą bitumiczną oraz zagęścić walcem. Nawierzchnię jezdni ograniczono krawężnikami betonowymi 15x30x100 cm. Ograniczenie obustronne, krawężniki wyniesione.
Konstrukcja Nawierzchni –
- warstwa ścieralna z masy mineralno – bitumicznej o grubości 4 cm, – KR 3,
- warstwa wiążąca z masy mineralno – bitumicznej o grubości 3 cm, – KR 3,
- istniejąca nawierzchnia asfaltowa jako dolna warstwa podbudowy,
Spadek poprzeczny projektowanej drogi to spadek dwustronny 2%.
Pobocza – przed wykonaniem nowej nawierzchni ul. Nowa pobocza należy ściąć, następnie po wykonaniu nawierzchni należy uzupełnić, wyprofilować i zagęścić, pobocze w ul Nowej dwustronne, o szer. od 0,5 do 0,75 m z kruszywa łamanego mieszanka 0 – 31,5 mm o grubości po zagęszczeniu 8 cm nadając spadek poprzeczny 4 %.
Odwodnienie – Odwodnienie odbywa się powierzchniowo na tereny zielone
Chodniki, pobocze utwardzone – projektowane chodniki z kostki betonowej o grubości 8 cm.
Konstrukcja nawierzchni chodników, pobocza utwardzonego:
- kostka betonowa gr 8 cm
- podsypka cementowo – piaskowa w stosunku 1:4 gr. 3 cm
- kruszywo stabilizowane mechanicznie 0/31 gr 15 cm.
- Stabilizacja cementem C1,5/2 gr. 10 cm
- Istniejący grunt do G1.
Spadek poprzeczny projektowanej drogi to spadek jednostronny 2%. Zjazdy – zjazdy w ciągu chodników należy obniżyć i wykonać kostkę betonową o gr 8 cm.
2) Remont drogi gminnej w miejscowości Leśniczówka.
Istniejące podłoże należy przygotować przez: frezowanie do głębokości ok. 6 cm, oczyścić i wyrównać mieszanką min-bitumiczną a następnie skropić emulsją asfaltową na zimno. Na tak przygotowaną nawierzchnię należy rozłożyć warstwy nakładki: wiążącą i ścieralną z mieszanki min-asfaltowej dla KR 3.
W ramach przedmiotu zamówienia zostanie wykonana nowa nawierzchnia o następujących parametrach:
Warstwa ścieralna o szerokości 3,6 m o KR 3 i grubości 3 cm.
Warstwa wiążąca o szerokości 3,8 m o KR 3 i grubości 4 cm.
Spadek poprzeczny projektowanej drogi to spadek dwustronny 2%. Cała szerokość pasa drogowego - nawierzchnia plus pobocze wynosi 8,00 m a długość 2126,0 m.
Pobocza – po wykonaniu nowej nawierzchni uzupełnić, wyprofilować i zagęścić obustronnie pobocza o szer. 0,75 m z kruszywa łamanego mieszanka 0 – 31,5 mm o grubości po zagęszczeniu 10 cm nadając spadek poprzeczny 4 %.
Mijanka – o wym 1,5 x 27 – o następujących parametrach: Warstwa ścieralna o szerokości 1,5 m o gr 3 cm. KR 3. Warstwa wiążąca o szerokości 1,6 m o gr 4 cm. KR 3.
Podbudowa Mijanka – Istniejące podłoże należy przygotować przez: korytowanie na całej szerokości jezdni na głębokość 30 cm a następnie ułożenie podbudowy z piasku średnioziarnistego o grubości 30 cm i zagęszczenie. Na tak przygotowaną powierzchnię – podbudowę projektuje się nawierzchnię z kruszywa łamanego (0-0,63) o gr 15 cm po zagęszczeniu. Szerokość podbudowy 1,6 m.
3) Remont drogi gminnej relacji Piotrowice-Wojewodza.
Przedmiotowe zadanie inwestycyjne obejmuje swym zakresem odcinek drogi od drogi wojewódzkiej nr 703. Odcinek podzielono na trzy mniejsze odcinki A, B, C. Trasa nowej nawierzchni pokrywa się z osią drogi istniejącej. Istniejąca nawierzchnia na całej szerokości wykorzystana będzie jako podbudowa. Odcinek A o długości 1396 m, początek to włączenie do drogi wojewódzkiej nr 703 (granica działek drogowych) koniec to granica działki nr 177. Odcinek B o długości 592 m, początek odcinka od skrzyżowania z drogą gminną działka nr ew.: 196 do skrzyżowania z drogą gminną działka nr 199. Odcinek C o długości 233 m początek od skrzyżowania z drogą gminną działka nr ew. 177 a koniec do skrzyżowania z drogą gminną działka nr 469. W ramach inwestycji należy wykonać mijanki w km 0+492, 0+842 odcinek A, w km 0+050, 0+228, 0+485 odcinek B i w km 0+080 odcinek C. Mijanki długości 27 m i szerokości 1,5 m.
Istniejące podłoże należy przygotować przez: frezowanie do głębokości ok. 6 cm, oczyścić i wyrównać mieszanką min-bitumiczną a następnie skropić emulsją asfaltową na zimno. Na tak przygotowaną powierzchnię drogi wykonać należy nawierzchnię wiążącą i ścieralną z mieszanki min-asfaltowej dla KR 3.
Należy wykonać nawierzchnię o następujących parametrach:
Warstwa ścieralna
Odcinek A o szerokości 3,5 m o KR 3 i grubości 3 cm.
Odcinek B o szerokości 3,5 m o KR 3 i grubości 3 cm.
Odcinek C o szerokości 3,5 m o KR 3 i grubości 3 cm.
Warstwa wiążąca
Odcinek A o szerokości 3,7 m o KR 3 i grubości 4 cm.
Odcinek B o szerokości 3,7 m o KR 3 i grubości 4 cm.
Odcinek C o szerokości 3,7 m o KR 3 i grubości 4 cm.
Spadek poprzeczny projektowanej drogi to spadek dwustronny 2%. Cała szerokość pasa drogowego - nawierzchnia plus pobocze wynosi 8,00 m a długość 2126,0 m.
Pobocza – po wykonaniu nowej nawierzchni uzupełnić, wyprofilować i zagęścić obustronnie pobocza o szer. 0,75 m z kruszywa łamanego mieszanka 0 – 31,5 mm o grubości po zagęszczeniu 10 cm nadając spadek poprzeczny 4 %.
Mijanka – o wym 1,5 x 27 – o następujących parametrach: Warstwa ścieralna o szerokości 1,5 m o gr 3 cm. KR 3. Warstwa wiążąca o szerokości 1,6 m o gr 4 cm. KR 3. Ilość mijanek 6 szt..
Podbudowa Mijanka – Istniejące podłoże należy przygotować przez: korytowanie na całej szerokości jezdni na głębokość 30 cm a następnie ułożenie podbudowy z piasku średnioziarnistego o grubości 30 cm i zagęszczenie. Na tak przygotowaną powierzchnię – podbudowę projektuje się nawierzchnię z kruszywa łamanego (0-0,63) o gr 15 cm po zagęszczeniu. Szerokość podbudowy 1,6 m.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych

45232332-8 - Telekomunikacyjne roboty dodatkowe

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.) Wartość części: 2671467,71 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2558400,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2584545,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2558400 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Global Systems Marcin Balcerzak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9710685489

7.3.3) Ulica: Wyszyńskiego 5

7.3.4) Miejscowość: Gostynin

7.3.5) Kod pocztowy: 09-500

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-09-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2558400 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2835872,06 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3616200,0 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3616200 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Global Systems Marcin Balcerzak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9710685489

7.3.3) Ulica: Wyszyńskiego 5

7.3.4) Miejscowość: Gostynin

7.3.5) Kod pocztowy: 05-900

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-09-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3616200 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

2023-10-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane