„Remont drogi gminnej nr 106046L w m. Zalesie od km 0+000,00 do km 0+825,02 o długości 825,02 m” Drugie postępowanie

GMINA NIEMCE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00453558
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00453558/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-20 09:12
Lokalizacja
Niemce, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-62f02ae9-53a5-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
7133056658
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty drogoweRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneFundamentowanie drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaInstalowanie znaków drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00453558 z dnia 2023-10-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont drogi gminnej nr 106046L w m. Zalesie od km 0+000,00 do km 0+825,02 o długości 825,02 m”
Drugie postępowanie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA NIEMCE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019520

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Lubelska 121

1.5.2.) Miejscowość: Niemce

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-025

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@niemce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.niemce.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminaniemce.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Remont drogi gminnej nr 106046L w m. Zalesie od km 0+000,00 do km 0+825,02 o długości 825,02 m”
Drugie postępowanie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-62f02ae9-53a5-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00453558

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamawiający informuje, iż zamówienie jest finansowane ze środków „RZĄDOWEGO FUNDUSZU ROZWOJU DRÓG/RFRD – 2023/Zadania remontowe”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00399356

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.17.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest
Remont drogi gminnej nr 106046L w m. Zalesie od km 0+000,00 do km 0+825,02 o długości 825,02 m. Zakres robót obejmuje:
Projektuje się remont drogi gminnej poprzez wykonanie wyrównania nawierzchni bitumicznej zgodnie z istniejącą szerokością na długości 825,02 m. Dodatkowo na całej długości odcinka projektuje się remont chodnika polegający na wymianie krawężników 15x30 cm, obrzeży 6x20 cm i nawierzchni chodnika.
Na całym odcinku projektuje się remont istniejących zjazdów z kostki poprzez wymianę kostki wraz z wyrównaniem podbudowy oraz zjazdów z kruszywa poprzez wyrównanie istniejącej nawierzchni kruszywem do projektowanej wysokości. Projektuje się również remont zdegradowanego pobocza po prawej stronie jezdni poprzez wykonanie pobocza o szerokości 0,75 m.
Zjazdy z kostki zostaną oddzielone od nawierzchni jezdni krawężnikiem najazdowym 15x22 cm, a obramowanie zjazdów zostanie wykonane z opornika 12x25 cm.
Łączne zestawienie ilości:
• • Powierzchnia nawierzchni jezdni – 4139 m2,
• • Powierzchnia nawierzchni chodników – 836 m2,
• • Powierzchnia nawierzchni poboczy – 483 m2,
• • Powierzchnia nawierzchni zjazdów z kruszywa – 101 m2,
• • Powierzchnia nawierzchni zjazdów z kostki – 387 m2,
• • Krawężnik 15x30cm – 635 m,
• • Krawężnik 15x22 cm – 301 m,
• • Opornik 12x25cm – 130 m,
• • Obrzeże 6x20cm – 440 m,
4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza uchylił się od podpisania Umowy, kolejna oferta z najniższą ceną tj. 1 542 861,64 zł przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 1 252 850,00 zł zł, zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
2023-10-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane