Modernizacja infrastruktury technicznej obiektów wtórnego obiegu chłodzenia reaktora MARIA
Narodowe Centrum Badań Jądrowych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00454128
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00454128/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-20 11:08
- Lokalizacja
- Otwock, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e89b0bf8-4d7d-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 5320100125
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00454128 z dnia 2023-10-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja infrastruktury technicznej obiektów wtórnego obiegu chłodzenia reaktora MARIA
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Narodowe Centrum Badań Jądrowych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001024043
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Andrzeja Sołtana 7
1.5.2.) Miejscowość: Otwock
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-400
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@ncbj.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ncbj.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ncbj; www.ncbj.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Instytut badawczy
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja infrastruktury technicznej obiektów wtórnego obiegu chłodzenia reaktora MARIA2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e89b0bf8-4d7d-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00454128
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00386864
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: EZP.270.72.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 902485,02 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego projektu wykonawczego oraz wykonanie modernizacji infrastruktury technicznej obiektów wtórnego obiegu chłodzenia reaktora, tj. czterech komór technologicznych oraz chodników, ciągów komunikacyjnych i utwardzenia terenu.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) przeprowadzenie wizji lokalnej przed przystąpieniem do prac projektowych,
2) opracowanie koncepcji modernizacji oraz uzyskanie akceptacji Zamawiającego,
3) opracowanie wielobranżowego projektu wykonawczego na bazie koncepcji zaakceptowanej przez Zamawiającego,
- poświadczonego podpisami osób uprawnionych do projektowania,
4) opracowanie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót,
5) uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń administracyjnych oraz uzgodnień m. in. w zakresie ppoż., wymagań sanitarnych, BHP i ochrony radiologicznej,
6) przeniesienie praw autorskich dotyczących ww. prac na Zamawiającego, najpóźniej po zakończeniu prac,
7) wykonanie wszystkich niezbędnych dostaw materiałów i urządzeń, wynikających z zatwierdzonego przez Zamawiającego projektu wykonawczego,
8) modernizacja obiektów towarzyszących chłodni wentylatorowej, tj. czterech podziemnych komór technologicznych oraz chodników (wraz z ułożeniem mat grzewczych), ciągów komunikacyjnych i utwardzenia terenu,
9) wykonanie wszelkich prac instalacyjnych oraz robót budowlanych wynikających z zatwierdzonego przez Zamawiającego projektu wykonawczego,
10) wykonanie pomiarów oraz protokołów przez uprawnione osoby,
11) wykonanie dokumentacji powykonawczej.
3. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Tomie II SWZ (PPU) oraz w Tomie III SWZ (PFU).
4. Minimalny wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 36 miesięcy licząc od dnia odbioru końcowego.
5. Zamawiający nie wymaga odbycia wizji lokalnej przez Wykonawcę, przed złożeniem oferty.
Uczestnictwo w wizji jest dobrowolne. Udział w wizji wymaga wcześniejszego zgłoszenia poprzez Platformę zakupową https://platformazakupowa.pl/pn/ncbj i Formularz „Wyślij wiadomość”, w celu uzyskania przepustki. Do wejścia na teren NCBJ konieczne jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość osób biorących udział w wizji.
Zamawiający wyznacza termin odbycia wizji lokalnej: w dniu 14.09.2023r. o godz. 11:00.
Do wejścia na teren NCBJ konieczne jest uzyskanie przepustki i posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość osób biorących udział w wizji.
W celu wyrobienia przepustki konieczne jest przekazanie wykazu osób, które będą uczestniczyć w wizji wraz z podaniem danych: imię i nazwisko, nr dowodu osobistego lub PESEL, które należy przesłać do Zamawiającego za pośrednictwem platformazakupowa.pl https://platformazakupowa.pl/pn/ncbj i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”.
Dodatkowo Zamawiający wyraża zgodę na wyznaczenie drugiego terminu wizji lokalnej, jednakże zgłoszenia chęci odbycia wizji lokalnej przesłane do zamawiającego po upływie terminu 6 dni do wyznaczonego terminu składania ofert nie będą uwzględniane.
Po odbyciu wizji lokalnej konieczne jest podpisanie protokołu potwierdzającego uczestnictwo w wizji lokalnej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45442200-9 - Nakładanie powłok antykorozyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej
51100000-3 - Usługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu wpłynęła jedna oferta z ceną przewyższającą kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej (jedynej) oferty. W związku z czym zaszła konieczność unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt. 3 Ustawy Pzp.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2023-10-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |