Budowa drogi leśnej nr DR/0245 i DR/0246 o nr 77 i 75/2 wg DSD na terenie Leśnictwa Łukawa

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łagów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00102743
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00102743/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-02-13 11:06
Lokalizacja
Łagów, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ddc780a3-82b9-4387-a735-63c2cdc34551
Identyfikator
6610003879
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Wykonawcy

1 przyznane

KRZYSZTOF DYCHAŁARaków, PL · lot 0
1 660 067,21 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00102743 z dnia 2025-02-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi leśnej nr DR/0245 i DR/0246 o nr 77 i 75/2 wg DSD na terenie Leśnictwa Łukawa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łagów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 290020064

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wola Łagowska 118

1.5.2.) Miejscowość: Łagów

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-025

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lagow@radom.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/nadlesnictwo-lagow

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1039785

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi leśnej nr DR/0245 i DR/0246 o nr 77 i 75/2 wg DSD na terenie Leśnictwa Łukawa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ddc780a3-82b9-4387-a735-63c2cdc34551

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00102743

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00576215/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa drogi leśnej nr DR/0245 i DR/0246 o nr 77 i 75/2 wg DSD na terenie Leśnictwa Łukawa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00664208

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.1.12.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest generalne wykonawstwo w zakresie kompleksowej realizacji zadania pn. „Budowa drogi leśnej nr DR/0245 i DR/0246 o nr 77 i 75/2 wg DSD na terenie Leśnictwa Łukawa”
Szczegółowy zakres robót, standard jakości wykonania oraz właściwości wyrobów budowlanych przedstawia w dokumentacja projektowa sporządzona dla zadania pn. „Budowa drogi leśnej nr DR/0245 i DR/0246 o nr 77 i 75/2 wg DSD na terenie Leśnictwa Łukawa” przez Wojciecha Marcińca projektującego dla firmy pn. Piotr Konka, Obsługa Inwestycji Budowlanych, pl. Wolnica 4/32, 31-060 Kraków , która stanowi załącznik nr 2 do SWZ i obejmuje m. in.:
1) projekt budowlany wraz z projektem wykonawczym,
2) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót,
3) przedmiar robót,
4) opinię geotechniczną,
5) wewnętrzną ocenę oddziaływania na środowisko.
Zamawiający przewiduje realizację przedmiotu umowy w cyklu dwuletnim z podziałem na następujące etapy realizacji:
a) etap I – wykonanie robót budowlanych przewidzianych w harmonogramie rzeczowo-finansowym o wartości co najmniej 70% kwoty przeznaczonej do rozliczenia w 2025 roku,
b) etap II – wykonanie robót budowlanych przewidzianych w harmonogramie rzeczowo-finansowym o wartości łącznie z etapem I co najmniej równej kwocie przeznaczonej do rozliczenia w 2025 roku,
c) etap III – wykonanie robót budowlanych przewidzianych w harmonogramie rzeczowo-finansowym do wykonania w 2026 roku o wartości co najmniej 50% kwoty przeznaczonej do rozliczenia w 2026 roku,
d) etap IV – wykonanie pozostałych robót budowlanych przewidzianych w niniejszej umowie,
e) etap V – przekazanie Zamawiającemu przyjętej w PODGiK geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, poza wykonaniem robót budowlanych, zobowiązany jest do zapewnienia obsługi geodezyjnej obejmującej m. in. wytyczenie obiektów w terenie, rozliczenie powierzchni realizacji robót budowlanych, przygotowanie materiałów niezbędnych do odbioru robót, złożenie do zasobów Powiatowego Ośrodka Geodezji i Kartografii inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
Wykonawca zobowiązany jest posiadać do dnia zakończenia robót ubezpieczenia OC w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę nie mniejszą niż 1 000 000,00 zł.
Wykonawca udzieli co najmniej 60 miesięcy gwarancji na cały przedmiot zamówienia, w tym wykonane roboty, licząc od dnia odbioru końcowego robót i podpisanego protokołu odbioru oraz rękojmi za wady na okres równy okresowi udzielonej gwarancji.
Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zostały opisane w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 9 do SWZ.
W odniesieniu do niniejszego postępowania Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części mając na uwadze względy organizacyjne, celowościowe i ekonomiczne. Przedmiot zamówienia i jego wielkość odpowiada możliwościom wykonawców z sektora MŚP oraz Zamawiający uznał, że ewentualny podział zamówienia na części byłby bezcelowy z uwagi na nadmierne koszty wykonania zamówienia wynikające ze skali zamówienia. Droga jest jednym obiektem budowlanym i podział na części groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz wzrostem kosztów wykonania zamówienia. Konieczność i potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zaszkodzić właściwemu wykonaniu zamówienia.
Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić w Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie.
Zamawiający, zgodnie z art. 95 PZP, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności na stanowiskach robotniczych lub pokrewnych, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1465) („Obowiązek Zatrudnienia”).
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazano jakikolwiek znak towarowy, patent czy pochodzenie lub źródło - należy przyjąć, że wskazane patenty, znaki towarowe, pochodzenie lub źródło określają minimalne parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, co oznacza, że Zamawiający dopuszcza złożenie oferty w tej części przedmiotu zamówienia o równoważnych parametrach technicznych, eksploatacyjnych i użytkowych. W przypadku gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia normy, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy odniesienia, o których mowa w art 101 ust. 1-3 PZP należy rozumieć jako przykładowe. Zamawiający zgodnie z art. 101 ust. 4 PZP dopuszcza w każdym przypadku zastosowanie rozwiązań równoważnych opisywanym w treści SWZ. Zamawiający informuje, że zaoferowany produkt nie może mieć parametrów gorszych niż wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. Każdorazowo, gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, europejska ocena techniczna, aprobata, specyfikacja techniczna lub inny system referencji technicznych, należy przyjąć, że w odniesieniu do nich użyto sformułowania „lub równoważne”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1660067,21 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2903777,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1660067,21 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Usługowo-Budowlana „KDBUD” Krzysztof Dychała

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6611782495

7.3.4) Miejscowość: Raków

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1660067,21 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 22 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

w ogłoszeniu podano wartości brutto
2025-02-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane