Budowa sieci kanalizacji sanitarnej Mechnacz – Prusim.

GMINA KWILCZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00455888
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00455888/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-23 09:08
Lokalizacja
Kwilcz, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bd166365-61e5-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
7871728903
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągówRoboty w zakresie ściekówPrzygotowanie terenu pod budowę

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD OBSŁUGI MIENIA SAMORZĄDOWEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKwilcz, PL · lot 0
598 091,27 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00455888 z dnia 2023-10-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej Mechnacz – Prusim.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KWILCZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258968

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO 23

1.5.2.) Miejscowość: Kwilcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-420

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 613068230

1.5.8.) Numer faksu: 613068201

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: office@kwilcz.pl inwestycje@kwilcz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kwilcz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/kwilcz

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej Mechnacz – Prusim.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bd166365-61e5-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00455888

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00008514/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa sieci kanalizacji sanitarnej Mechnacz - Prusim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00425575

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający posiada 100% udziałów w ZOMS Sp. z o.o. Funkcję Zgromadzenia Wspólników posiada organ wykonawczy Gminy Kwilcz- Wójt Gminy Kwilcz. Jako jedyny wspólnik- Wójt Gminy Kwilcz ma prawo do powoływania i odwoływania członków Rady Nadzorczej. Dominujący wpływ w jednoosobowej spółce gminy oznacza w zasadzie zdolność do samodzielnej kontroli i swobody decyzji we wszystkich kluczowych sprawach spółki;
AD.2.Z uwagi na okoliczność, że ZOMS Sp. z o.o. podjęła działalność w 2021r, na zasadzie art. 214 ust.6 procent działalności o jakim stanowi art. 214 ust. 1 pkt 11 lit.b p.z.p. ustalony został się za pomocą wiarygodnych prognoz
handlowych I WYNOSI 90,59 %. AD.3.wyłącznym udziałowcem spółki jest gmina.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.8.2023.ZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 5098275,37 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 487195,37 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odgałęzieniami do posesji i przepompowni ścieków w miejscowości Prusim oraz wewnętrznych linii zasilających przepompownie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym zakres robót, technologia wykonania zawarte są w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (stwiorb) stanowiących załączniki do SWZ.
Ze względu na ograniczone środki w budżecie Zamawiający inwestycje będzie realizował etapowo. W niniejszym postepowaniu określa oczekiwany obszar robót polegający na budowie sieci kanalizacji tłocznej – tj. odcinek od T89 do SR2. Wykonawca zrealizuje roboty na swój koszt i ryzyko oraz zapewni obsługę geodezyjną w związku z wykonywanymi przez siebie robotami, kierownika budowy, a także obsługę administracyjną m.in. w zakresie zajęcia pasa drogowego oraz sporządzenia i uzgodnienia projektów tymczasowej organizacji ruchu na drogach gminnych oraz na drodze wojewódzkiej– przy współpracy z Zamawiającym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45232420-2 - Roboty w zakresie ścieków

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 598091,27 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 598091,27 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 598091,27 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Obsługi Mienia Samorządowego Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7870008259

7.3.3) Ulica: Gumna 16

7.3.4) Miejscowość: Kwilcz

7.3.5) Kod pocztowy: 64-420

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-10-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 598091,27 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 75 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-10-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane