Przebudowa budynku handlowo-usługowego (istniejące Przedszkole nr 12 zlokalizowane na II kondygnacji) przy ul. Batorego 34 w Otwocku.
Gmina Otwock
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00458312
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00458312/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-24 10:31
- Lokalizacja
- Otwock, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1f78db3f-432c-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 5321007014
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00458312 z dnia 2023-10-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku handlowo-usługowego
(istniejące Przedszkole nr 12 zlokalizowane na II kondygnacji)
przy ul. Batorego 34 w Otwocku.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Otwock
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013268770
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 5
1.5.2.) Miejscowość: Otwock
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-400
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@otwock.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.otwock.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://otwock.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa budynku handlowo-usługowego(istniejące Przedszkole nr 12 zlokalizowane na II kondygnacji)
przy ul. Batorego 34 w Otwocku.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1f78db3f-432c-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00458312
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00373757
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.48.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 533214,94 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1. Przedmiot zamówienia realizowany będzie:
1) na podstawie decyzji Starosty Otwockiego nr 1265/2022 z 15.11.2022 r. zatwierdzającej projekt zagospodarowania działki
lub terenu i projekt architektoniczno-budowlany oraz udzielającej pozwolenia na budowę;
2) zgodnie z dokumentacją projektową: „Przebudowa budynku handlowo – usługowego (istniejące przedszkole
zlokalizowane na II kondygnacji)”, na którą składają się:
a. projekt zagospodarowania terenu;
b. projekt architektoniczno-budowlany;
c. projekt techniczny branż: architektoniczno-konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej;
d. specyfikację wykonania i odbioru robót;
3) zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, dalej również OPZ.
3.2. Przedmiotem zamierzenia budowlanego objętego niniejszą dokumentacją jest przebudowa i zmiana sposobu
użytkowania jednego pomieszczenia Przedszkola nr 12, ul. Batorego 34 w Otwocku, w tym, w szczególności:
1) wykonanie wszystkich czynności związanych z wykonaniem obiektu zgodnie z dokumentacją projektową i OPZ;
2) realizacja wszystkich czynności administracyjnych związanych z prawidłową i zgodną z przepisami prawa realizacją
przedmiotu umowy po otrzymaniu odpowiedniego Pełnomocnictwa od Zamawiającego;
3) wykonanie dokumentacji powykonawczej;
4) udzielenie gwarancji, na warunkach określonych w § 12 umowy; na roboty budowlane i dostarczone oraz zainstalowane
elementy w ramach realizacji przedmiotu umowy;
5) wykonanie wszelkich czynności i działań niezbędnych do uzyskania pozwoleń, odbiorów;
6) uzyskanie pozwolenie na użytkowanie;
7) przekazanie przedmiot umowy do eksploatacji;
8) przeprowadzenie niezbędnych szkoleń użytkownika i Zamawiającego.
3.3. W przypadku wystąpienia rozbieżności pomiędzy różnymi częściami dokumentacji projektowej, przedmiarem,
specyfikacji technicznych lub Specyfikacji Warunków Zamówienia obowiązywać będzie najszerszy zakres robót.
3.4.
1. Zakres przedmiotu umowy obejmuje, w szczególności:
1) wykonanie wszystkich czynności, w tym robót budowlanych, związanych z wykonaniem obiektu zgodnie z dokumentacją
projektową i OPZ;
2) realizację wszystkich czynności administracyjnych związanych z prawidłową i zgodną z przepisami prawa realizacją
przedmiotu umowy po otrzymaniu odpowiedniego Pełnomocnictwa od Zamawiającego;
3) wykonanie dokumentacji powykonawczej;
4) udzielenie gwarancji, na warunkach określonych w § 12 umowy; na roboty budowlane i dostarczone oraz zainstalowane
elementy w ramach realizacji przedmiotu umowy;
5) wykonanie wszelkich czynności i działań niezbędnych do uzyskania pozwoleń, odbiorów;
6) uzyskanie pozwolenie na użytkowanie;
7) przekazanie przedmiot umowy do eksploatacji;
8) przeprowadzenie niezbędnych szkoleń użytkownika i Zamawiającego.
2. Warunki realizacji:
1) Roboty będą wykonywane w następujących dniach tygodnia i godzinach:
a) w zakresie robót instalacyjno-budowlanych, których wykonywanie nie będzie powodować wystąpienia jakichkolwiek
uciążliwości dla użytkowników obiektu – we wszystkie dni z terminu przewidzianego na ich realizację (dni robocze, soboty,
niedziele i święta);
b) roboty uciążliwe (powodujące: nadmierny hałas, zapylenie - kurz budowlany, mogą być wykonywane tylko po godzinach
pracy przedszkola (tj. po 17:00) w dni robocze oraz we wszystkich godzinach w pozostałe dni, lecz zawsze po
wcześniejszym pisemnym ich uzgodnieniu z użytkownikiem i zarządcą obiektu,
c) roboty elektryczne powodujące wystąpienie zakłóceń i przerw w zasilaniu elektrycznym dla pomieszczeń i budynków –
tylko w uzgodnione pisemnie z Zamawiającym/użytkownikiem/zarządcą obiektu w weekendy (sobota, niedziela), przy
spełnieniu odrębnie ustalonych warunków;
2) Nie jest dopuszczalne prowadzenie jakichkolwiek prac powodujących przerwy i zakłócenia w zasilaniu elektrycznym dla
rozdzielni głównych w budynku objętym robotami budowlanymi w dni robocze (od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 –
17:00) bez pisemnego uzgodnienia z Zamawiającym/użytkownikiem/zarządcą obiektu.
3) Plac budowy, będzie wymagał oznakowania ostrzegawczego i oznakowania wynikającego z przepisów, a w razie
potrzeby również wygrodzenia
4) Ze względu na czynny charakter obiektu i jego specyfikę (obiekt użyteczności publicznej, placówka oświatowa) mogą
wystąpić przerwy w realizacji prac, zarówno kilkugodzinne, jak i całodobowe, które może zarządzić Zamawiający lub osoby
przez niego wyznaczone, a zarządzenie przerwy może nastąpić ustnie, w sposób nagły, bez wyprzedzającej informacji. W
przypadku braku możliwości prowadzenia jakichkolwiek robót w związku z sytuacją opisaną powyżej, Wykonawcy nie
przysługuje roszczenie finansowe z tego tytułu
5) W związku z koniecznością zapewnienia prawidłowego, ciągłego funkcjonowania przedszkola wszelkie roboty budowlano
- instalacyjne związane z realizacją przedmiotu umowy wymagające działań poza nowobudowaną salą nr 5 będą
zakończone w terminie 1 miesiąca podpisania umowy i prowadzone w godzinach braku obecności dzieci w placówce.
3. W ramach realizacji przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest do kompleksowego wykonania robót zgodnie z dokumentacją projektową i OPZ, w szczególności:
1) modernizacji instalacji ochrony ppoż w pomieszczeniach przedszkola (wiatrołapie, komunikacji, szatni, salach zajęć),
poprzez instalację opraw awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego,
2) wyposażenia przedszkola w przeciwpożarowy wyłącznik prądu,
3) wykonania zadaszenia nad schodami ewakuacyjnymi,
4) wykonania więźby dachowej i ścian konstrukcyjnych,
5) wykonania obróbki blacharskiej;
6) wykonania instalacji grzewczej wraz z dostawą i montażem grzejników;
7) wykonania instalacji elektrycznej wraz z dostawą i montażem osprzętu i oświetlenia;
8) dostawy i montażu stolarki drzwiowej i okiennej wraz z wykonaniem glifów i ich wykończeniem:
• konieczne wykonanie parapetów nowych okien
• konieczne zaopatrzenie wszystkich drzwi w stosowne dla typu i lokalizacji: progi, odbojniki, klamki oraz zamki
umożliwiające zamknięcie drzwi na klucz (kolorystyka i typ do uzgodnienia z Zamawiającym), komplet kluczy zostanie
przekazany przez Wykonawcę, Zamawiającemu;
9) wykonania robót wykończeniowych wybudowanej sali, w tym:
a) wykonanie, wykończenie i malowanie ścian wewnętrznych i sufitów farbą lateksową ścian,
b) wykonanie wykończenia podłogi za pomocą wykładziny z wierzchnią warstwą użytkową PCV, sportowej/wielofunkcyjnej w
kolorze uzgodnionym z Zamawiającym, spełniającej następujące parametry:
• klasa odporności na ogień wg EN 13501-1 – co najmniej niezapalny Cfl-s1, Bfl-s1,
• grubość 6,20 mm,
• amortyzacja kategoria P1,
• antypoślizgowa,
• odporna na ścieranie,
• odporna na obciążenia toczne,
• izolacja akustyczna co najmniej 18 db
• odporna na plamy.
Cokoły wykonane na wysokość 10 cm powyżej poziomu posadzki. Pomiędzy poziomem podłogi, a cokołem zapewnić
połączenie bezspoinowe;
c) wykonanie wszelkich robót wykończeniowych i poinstalacyjnych.
10) usunięcia zbędnej infrastruktury, transport i jej utylizację;
11) dostawy i instalacji oświetlenia w suficie, niezbędnego osprzętu elektrycznego gniazdek, włączników itp;
12) wszystkie instalacje sanitarne, elektryczne, teletechniczne musza zostać zintegrowane i włączone do istniejącej w
obiekcie infrastruktury w porozumieniu i przy asyście administratora obiektu.
4. Zamawiający wymaga poprowadzenia wszelkich instalacji podtynkowo, w bruzdach pod posadzką lub w przestrzeni sufitu
podwieszanego, jedynie w uzasadnionych technicznie przypadkach i zgodnie ze wskazaniami dokumentacji projektowej
dopuszczalne jest inne wykonanie instalacji i poprowadzenie okablowania.
5. Zamawiający wymaga aby każde naroże ścienne wykończone tynkami zostało zabezpieczone stalowymi narożnikami
podtynkowymi.
6. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji powykonawczej, która musi zostać dostarczona
Zamawiającemu i zatwierdzenia przez inspektora nadzoru inwestorskiego przed rozpoczęciem odbioru końcowego.
Do odbioru końcowego Wykonawca jest zobowiązany przygotować dokumentację powykonawczą w 3 egzemplarzach w
wersji papierowej oraz w 2 egzemplarzach w wersji elektronicznej obejmującej: całość dokumentacji w formie pliku pdf (w
tym skan całości) oraz w postaci plików umożliwiających edycję dokumentacji z rozszerzeniem doc, dwg) zawierającą:
a) kopie rysunków wchodzące w skład zatwierdzonego projektu budowlanego z naniesionymi zmianami (a w razie potrzeby
także opis uzupełniający) dokonanymi przez projektanta (o ile zmiany wystąpią w stosunku do projektu budowlanego);
b) protokoły z prób, badań i pomiarów we wszystkich branżach;
c) instrukcje obsługi, eksploatacji, konserwacji dla urządzeń;
d) szczegółową specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót,
e) dziennik budowy,
f) recepty i ustalenia technologiczne,
g) wyniki pomiarów kontrolnych oraz badań i oznaczeń laboratoryjnych, atesty jakościowe wbudowanych materiałów,
h) certyfikaty, świadectwa i aprobaty techniczne, deklaracje zgodności użytych materiałów i wykonanych robót;
i) niezbędne protokoły odbiorów dokonane przez inne jednostki,
j) geodezyjną inwentaryzację powykonawczą,
k) kopię mapy zasadniczej powstałej w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
l) DTR (dokumentacje techniczno-ruchowe), gwarancje, instrukcje na zamontowane urządzenia, potwierdzające osiągnięcie
zakładanych projektowo parametrów i wydajności,
m) warunki gwarancji Wykonawcy zgodnie z § 12 umowy dla dostarczonych elementów i urządzeń oraz wykonanej
dokumentacji i wykonanych robót w ramach realizacji przedmiotu umowy;
n) komplet licencji na oprogramowania systemu operacyjnego i/lub oprogramowania użytkowe (o ile wystąpią);
o) komplet haseł, zapewniających pełną sterowność i dostęp do oprogramowań na poziomie użytkownika oraz
administratora (o ile wystąpią);
p) listę osób, które będą wykonywały czynności serwisowo-gwarancyjne w okresie udzielonej gwarancji, a następnie jej
aktualizacja minimum raz na kwartał,
q) inne dokumenty wskazane w umowie.
(...)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 387777,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 585283,20 PLN
| 2023-10-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |