„Budowa tężni solankowej obok Parku im. A. Struga przy ul. Urzędniczej”
Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00458628
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00458628/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-24 11:38
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c07e4f7e-3516-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 7252132934
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00458628 z dnia 2023-10-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa tężni solankowej obok Parku im. A. Struga przy ul. Urzędniczej”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 364429563
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 175
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-447
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zim.uml.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zim.lodz.bip-e.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c07e4f7e-3516-11ee-a60c-9ec5599dddc11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa tężni solankowej obok Parku im. A. Struga przy ul. Urzędniczej”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c07e4f7e-3516-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00458628
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00044894/18/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.44 Budowa tężni solankowej obok Parku im. A. Struga przy ul. Urzędniczej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00345288
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZIM-DZ.2620.47.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w zakresie budowy tężni solankowej wraz z przyłączami, oraz elementami małej architektury obok Parku im. A. Struga przy ul. Urzędniczej w Łodzi. Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej
wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji/uzgodnień/warunków/opinii na prowadzenie robót budowlanych, zakup i montaż tężni i elementów małej architektury, wykonanie nawierzchni przy tężni oraz założenie/odtworzenie trawników.
2. Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
a) Wykonanie dokumentacji projektowej, w tym wykonawczej,
b) Uzyskanie wszelkich ostatecznych pozwoleń/opinii/decyzji umożliwiających realizację robót budowlanych,
c) Wygrodzenie i zabezpieczenie terenu trwałym ogrodzeniem,
d) Wykonanie przyłącza wodociągowego tężni,
e) Wykonanie konstrukcji drewnianej tężni wraz z wypełnieniem jej tarniną,
f) Wykonanie instalacji wod.-kan. tężni,
g) Wykonanie automatyki tężni wraz z oświetleniem konstrukcji tężni,
h) Wykonanie nawierzchni przy tężni,
i) Montaż elementów małej architektury,
j) Uporządkowanie terenu budowy,
k) Wykonanie dokumentacji powykonawczej i wszelkich instrukcji dotyczących użytkowania obiektu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
UZASADNIENIE PRAWNEZgodnie z art. 255 pkt 7) Ustawy, Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263.
UZASADNIENIE FAKTYCZNE
W dniu 14.09.2023r. Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę – Firma KRYSZTAŁOWY ŚWIAT Produkcyjno Handlowa Usługowa-Export Aldona Grabowska-Pajdak, ul. Armii Krajowej, nr 85, 32-590 Libiąż. Termin podpisania umowy Zamawiający wyznaczył na dzień 13.10. 2023r.
W dniu podpisania umowy Wykonawca nie pojawił się w siedzibie Zamawiającego jak również nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Biorąc pod uwagę powyższe należy rozumieć, iż Wykonawca odstąpił od zawarcia umowy dotyczącej wyżej wymienionego zamówienia.
Z uwagi na sytuację, w której Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego a brak innego Wykonawcy, z którym Zamawiający mógłby zawrzeć umowę w konsekwencji prowadzi do niemożności zawarcia umowy i uzasadnia unieważnienie postępowania przez Zamawiającego. W przedmiotowym postępowaniu złożona została tylko jedna oferta,
z uwagi na co nie ma możliwości skorzystania z przesłanki art. 263 ustawy Pzp.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnił postepowanie zgodnie z zapisem art. 255 pkt 7) Ustawy.
| 2023-10-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |