Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej termomodernizacji budynku Przedszkola nr 24 przy ul. Brzechwy 5 w Elblągu w ramach zadania: „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej”
GMINA MIASTO ELBLĄG NA PRAWACH POWIATU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00103344
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00103344/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-13 13:15
- Lokalizacja
- Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-76aefe46-bc9a-40a4-b585-c4d983e174bd
- Identyfikator
- 5783051446
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00103344 z dnia 2025-02-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej termomodernizacji budynku Przedszkola nr 24 przy ul. Brzechwy 5 w Elblągu w ramach zadania:
„Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO ELBLĄG NA PRAWACH POWIATU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747715
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Łączności 1
1.5.2.) Miejscowość: Elbląg
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-300
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@umelblag.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.elblag.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/10098061.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
administracja samorządowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej termomodernizacji budynku Przedszkola nr 24 przy ul. Brzechwy 5 w Elblągu w ramach zadania:„Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-76aefe46-bc9a-40a4-b585-c4d983e174bd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00103344
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00599103
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.271.87.2024.EG
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 457457,95 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 78028,99 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej termomodernizacji oraz niezbędnych robót towarzyszących budynku Przedszkola nr 24 położonego przy ul. Brzechwy 5 w Elblągu, działka nr 73, obręb 4, mającej na celu poprawę efektywności energetycznej budynku. Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) docieplenie ścian zewnętrznych,
b) docieplenie stropodachu,
c) wymianę stolarki okiennej,
d) wymianę stolarki drzwiowej,
e) modernizację (przebudowę) c.o.,
f) modernizację (przebudowę) c.w.u,
g) wykonanie niezbędnych robót towarzyszących tj. m.in.:
- dostosowanie budynku do obowiązujących przepisów zakresie instalacji elektrycznej, odgromowej, p.poż., oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego,
- malowanie ścian w pomieszczeniach objętych termomodernizacją,
- wymianę/renowację schodów, tarasów, balustrad, daszków.
Dokumentację projektowo-kosztorysową należy wykonać w oparciu o Audyt Energetyczny dla przedsięwzięcia termomodernizacyjnego budynku Przedszkola nr 24 w Elblągu, opracowany przez Studio Budownictwa Ekologicznego z siedzibą w Elblągu (82-300) przy ul. 1 Maja 11/30, z dnia 08.10.2024 r. oraz ekspertyzę ornitologiczną i chiropterologiczną autorstwa Zbigniewa Zagrodzkiego z dnia 09.10.2024 r., a także zgodnie z Ramowym Katalogiem kosztów/wydatków kwalifikowanych dla programu realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, Komponent B „Zielona energia i zmniejszenie energochłonności”, B1.1.3 Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół.
Dokumenty, o których mowa powyżej stanowią Załącznik nr 8 do SWZ.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
a. pozyskanie aktualnej mapy do celów projektowych w przypadku wystąpienia takiej konieczności,
b. wykonanie ekspertyzy mykologicznej pomieszczeń budynku, jeśli jest wymagana,
c. opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej, dokumentacja musi zawierać:
- projekt zagospodarowania terenu i architektoniczno-budowlany,
- projekty techniczne we wszystkich koniecznych branżach,
- projekty wykonawcze we wszystkich koniecznych branżach,
- specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
- przedmiary robót we wszystkich branżach w układzie specyfikacyjnym,
- kosztorys inwestorski zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie formy i metod sporządzania kosztorysu inwestorskiego,
- zbiorcze zestawienie kosztów (ZZK),
- pozyskanie zgód właścicieli urządzeń technicznych i sieci, właścicieli działek na udostępnienie terenu oraz innych dokumentów związanych z wykonaniem zamówienia, a wymaganych obowiązującymi przepisami prawa: pozwoleń, odstąpień, porozumień, warunków technicznych, warunków realizacyjnych, uzgodnień sanitarno – higienicznych, w przypadku wystąpienia takiej konieczności,
- pozyskanie pozwolenia, uzgodnienia, opinii i innych dokumentów, których obowiązek dołączenia wynika z przepisów odrębnych ustaw celem uzyskania pozwolenia na budowę,
- opracowanie projektu wycinki drzew i krzewów, a także niezbędnej pielęgnacji drzew oraz nasadzeń zamiennych wraz z przygotowaniem wymaganych wniosków do właściwego organu w tym zakresie, w przypadku wystąpienia takiej konieczności,
d. złożenie w imieniu Zamawiającego wniosku o pozwolenie na budowę lub zgłoszenia, jeżeli są wymagane,
e. pełnienie nadzoru autorskiego podczas wykonywania robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowo-kosztorysowej w zakresie stwierdzania w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem oraz uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, obejmującego w szczególności pobyty na budowie w liczbie 5 pobytów,
f. dwukrotną aktualizację każdego z opracowanych kosztorysów inwestorskich w ramach wynagrodzenia ryczałtowego. Aktualizacja kosztorysów dokonana zostanie na pisemne zgłoszenie Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający będzie rozpoczynał postępowanie o udzielenie zamówienia na roboty budowlane po upływie 6 miesięcy od daty ustalenia przez Wykonawcę wartości zamówienia lub wystąpienia okoliczności mających wpływ na dokonane ustalenia szacowania wartości zamówienia.
3. Kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót należy opracować w podziale na koszty dot. robót termomodernizacyjnych oraz koszty robót towarzyszących, zgodnie z załączonym audytem energetycznym oraz ramowym katalogiem kosztów/wydatków kwalifikowalnych.
4. Przyjęte w dokumentacji projektowej rozwiązania powinny uwzględniać możliwość udostępnienia obiektu dla osób ze szczególnymi potrzebami.
5. Wykonawca zobowiązany jest uzyskać akceptację Zamawiającego na opracowany projekt oraz kolorystykę elewacji.
6. Projektowana inwestycja musi być zgodna z zasadą zrównoważonego rozwoju, w tym zasadą „do no significant harm” (DNSH) – „nie czyń poważnych szkód” (wnosi istotny wkład - pozytywny wpływ na realizację co najmniej jednego z nw. celów i nie ma negatywnego wpływu na pozostałe 5 celów), tj.:
1) nie będzie prowadziła do znaczących emisji gazów cieplarnianych
2) nie będzie prowadziła do nasilenia niekorzystnych skutków na warunki klimatyczne oddziaływujące na miejsce realizacji projektu, ludność, przyrodę lub aktywa
3) nie będzie zagrażała dobremu stanowi lub dobremu potencjałowi ekologicznemu jednolitych części wód, w tym wód powierzchniowych i wód gruntowych lub dobremu stanowi środowiska wód morskich
4) nie będzie prowadziła:
• do znacznego zwiększenia wytwarzania, spalania lub unieszkodliwiania odpadów, z wyjątkiem spalania odpadów niebezpiecznych nienadających się do recyklingu
• do nieefektywnego korzystania z zasobów naturalnych
• do poważnych i długoterminowych szkód dla środowiska w kontekście gospodarki o obiegu zamkniętym (powyższe należy rozumieć jako analizę projektu w kontekście przejścia na gospodarkę w obiegu zamkniętym, w tym zapobieganie powstawaniu odpadów oraz ich ponownego użycia i recyklingu)
5) nie doprowadzi do istotnego zwiększenia poziomu emisji zanieczyszczeń do powietrza, wody lub gleby,
6) nie będzie negatywnie wpływała na stan ekosystemów, siedlisk i gatunków.
7. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę na wykonane usługi, stanowiące przedmiot zamówienia, gwarancji jakości i rękojmi za wady dokumentacji technicznej na czas gwarancji jakości i rękojmi za roboty wykonane na podstawie tej dokumentacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 60639,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 89500,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 60639,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Renovo Pracownia Projektowa Sylwia Kozłowska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 381892316
7.3.3) Ulica: Sierpin nr 4D
7.3.4) Miejscowość: Elbląg
7.3.5) Kod pocztowy: 82-300
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 60639,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
| 2025-02-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |