Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn.: „Montaż odnawialnych źródeł energii na budynkach i obiektach stanowiących własność Gminy Trzcinica”

Gmina Trzcinica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00462704
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00462704/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-26 09:13
Lokalizacja
Trzcinica, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3abe851e-25fa-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
6191992345
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Słoneczne moduły fotoelektryczneRoboty instalacyjne elektryczneDodatkowe usługi budowlaneMechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaPokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychPrzygotowanie terenu pod budowę

Wykonawcy

1 przyznane

ADRIAN ŚWITAŁA63-421 Przygodzice, PL · lot 0
282 285 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00462704 z dnia 2023-10-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn.: „Montaż odnawialnych źródeł energii na budynkach i obiektach stanowiących własność Gminy Trzcinica”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Trzcinica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854926

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 47

1.5.2.) Miejscowość: Trzcinica

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-620

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@trzcinica.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.trzcinica.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

pzp.trzcinica.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn.: „Montaż odnawialnych źródeł energii na budynkach i obiektach stanowiących własność Gminy Trzcinica”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3abe851e-25fa-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00462704

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00314113

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRS-VI.271.16.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn.: „Montaż odnawialnych źródeł energii na budynkach i obiektach stanowiących własność gminy Trzcinica” tj. na następujących obiektach:
1) Stacji uzdatniania wody w Laskach ul. Parkowa 2,
2) Stacji uzdatniania wody w Teklinie działka nr 545/13 obręb Wodziczna,
3) Stacji uzdatniania wody ul. Młyńska 14 w Trzcinicy.

1.1). Stacja Uzdatniania wody w Laskach ul. Parkowa 2
Zadaniem Wykonawcy jest zaprojektowanie i budowa instalacji fotowoltaicznej na gruncie wraz z infrastrukturą towarzysząca, przyłączenie do wewnętrznej instalacji elektrycznych obiektu oraz uruchomienie instalacji. Moc instalacji należy dobrać na etapie projektowania, przy uwzględnieniu rozmieszczenia urządzeń, przeszkód na gruncie, mocy oferowanych paneli, konfiguracji łańcuchów oraz uzgodnień z Zamawiającym. Moc instalacji nie może być mniejsza niż 19 kWp, o mocy umownej 32,5 kW.
Zamawiający dopuszcza inne rozmieszczenia paneli zaproponowane przez Wykonawcę po uprzedniej akceptacji Zamawiającego.

1.2) Stacja Uzdatniania wody w Teklinie działka nr 545/13 obręb Wodziczna
Zadaniem Wykonawcy jest zaprojektowanie i budowa instalacji fotowoltaicznej na gruncie wraz z przyłączeniem do wewnętrznej instalacji elektrycznej w budynku, o mocy instalacji 32 kWp, moc umowna 32,5 kW, produkującej energię elektryczną na potrzeby Stacji Uzdatniania Wody Teklin. Zamawiający dopuszcza inne rozmieszczenia paneli zaproponowane przez Wykonawcę po uprzedniej akceptacji Zamawiającego.
1.3) Stacja Uzdatniania wody Trzcinicy ul. Młyńska 14
Zadaniem Wykonawcy jest zaprojektowanie i budowa instalacji fotowoltaicznej na gruncie / dachu budynku wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz przyłączenie do wewnętrznej instalacji elektrycznej w budynku. Moc instalacji należy dobrać na etapie projektowania, przy uwzględnieniu rozmieszczenia urządzeń, przeszkód na gruncie, mocy oferowanych paneli, konfiguracji łańcuchów oraz uzgodnień z Zamawiającym. Moc instalacji 30 kWp, o mocy umownej 60 kW. Zamawiający dopuszcza inne rozmieszczenia paneli zaproponowane przez Wykonawcę po uprzedniej akceptacji Zamawiającego.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w PFU.
1.Wymagania dotyczące gwarancji:
W ramach przedmiotu zamówienia ustala się następujący okres gwarancji:
-na roboty budowlano-montażowe – minimum 36 m-cy, stanowiący jednocześnie kryterium oceny ofert,
-na panele fotowoltaiczne (gwarancja produktowa) – minimum 144 miesiące, stanowiący jednocześnie kryterium oceny ofert,
-na panele fotowoltaiczne (gwarancja wydajności po 12 miesiącach eksploatacji) – minimum 97 %,
-na panele fotowoltaiczne (gwarancja wydajności po 25 latach eksploatacji) – minimum 83 %,
-na inwertery DC/AC – minimum 120 miesięcy, stanowiący jednocześnie kryterium oceny ofert,
-na pozostały osprzęt instalacji – 120 miesięcy,
liczony od dnia protokolarnego odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

71326000-9 - Dodatkowe usługi budowlane

71334000-8 - Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 265630,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 441666,61 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 282285,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Instalacji Elektrotechnicznych Adrian Świtała

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6222731813

7.3.3) Ulica: Chynowa 167

7.3.4) Miejscowość: 63-421 Przygodzice

7.3.5) Kod pocztowy: 63-421

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-10-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 282285,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2023-10-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane