Przebudowa stacji uzdatniania wody w Ignatkach-Osiedlu wraz z budową ujęcia wody oraz budowa zbiornika retencyjnego w Kleosinie, gmina Juchnowiec Kościelny

Gmina Juchnowiec Kościelny

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00463346
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00463346/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-26 11:25
Lokalizacja
Juchnowiec Kościelny, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bbb80854-3dbc-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
9661813207
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnejRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągówRoboty budowlane w zakresie studniRoboty wiertnicze i górniczeRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneNadzór nad projektem i dokumentacją

Wykonawcy

2 przyznane

AQUA - SOFT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBiałystok, PL · lot 0
3 794 432,97 PLN
KAZIMIERZ SAMBORSKIKsiężyno, PL · lot 1
2 091 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00463346 z dnia 2023-10-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa stacji uzdatniania wody w Ignatkach-Osiedlu wraz z budową ujęcia wody oraz budowa zbiornika retencyjnego w Kleosinie, gmina Juchnowiec Kościelny

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Juchnowiec Kościelny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659355

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jaśminowa 19

1.5.2.) Miejscowość: Juchnowiec Kościelny

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-061

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.7.) Numer telefonu: 85 713 28 80

1.5.8.) Numer faksu: 85 713 28 81

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@juchnowiec.gmina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.juchnowiec.gmina.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bbb80854-3dbc-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa stacji uzdatniania wody w Ignatkach-Osiedlu wraz z budową ujęcia wody oraz budowa zbiornika retencyjnego w Kleosinie, gmina Juchnowiec Kościelny

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bbb80854-3dbc-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00463346

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00022202/21/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 „Przebudowa stacji uzdatniania wody w Ignatkach-Osiedlu wraz z budową ujęcia wody, budowa zbiornika retencyjnego w Kleosinie i rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Olmontach, gmina Juchnowiec Kościelny”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00359258

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: INW.271.2.28.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 3931407,64 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1: Przebudowa stacji uzdatniania wody w Ignatkach-Osiedlu wraz z budową ujęcia wody
Przedmiot zamierzenia budowlanego stanowi wykonanie przebudowy budynku stacji uzdatniania wody oraz budowy dwóch nadziemnych zbiorników wody uzdatnionej o poj. 100 m3 każdy wraz z komorą zasuw, międzyobiektowych technologicznych instalacji i urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych, energetycznych, sieci wodociągowej oraz wolnostojącej instalacji fotowoltaicznej o mocy 28,8 kWp na terenie ujęcia wody w miejscowości Ignatki-Osiedle, zlokalizowanego na dz. nr 222/68 obręb Księżyno-Kolonia, gmina Juchnowiec Kościelny. Ponadto przewidziano wykonanie nowego otworu studziennego SW-3A oraz likwidację istniejącej studni SW-3.
Po przebudowie obiekt nadal będzie służyć do produkcji, magazynowania i dystrybucji wody służącej dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę. Stacja będzie posiadać wydajność układu uzdatniania wody na poziomie 25 m3/h przy założeniu 22 godzinnej pracy ujęcia. Stacja pracować będzie w trybie automatycznym – bezobsługowo.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną opracowaną przez INFRECO Andrzej Krok, Patrycjusz Krok s.c. ul. Ks. J. J. Zawadzkiego 2/22, 16-00 Suwałki, szczegółową specyfikacją techniczną, projektem robót geologicznych, specyfikacją warunków zamówienia oraz niniejszym opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik Nr 10a do SWZ.
Po wykonaniu likwidacji studni nr 3 oraz wykonaniu nowego otworu studziennego nr 3A, w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca opracuje operat wodnoprawny oraz uzyska nowe pozwolenie wodnoprawne na pobór wód podziemnych dla całego gminnego ujęcia wody podziemnej w Ignatkach-Osiedlu.
Wykonywanie robót budowlanych i wszelkich prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia nie może powodować przerw w dostawie wody. Roboty na stacji uzdatniania wody realizowane będą przez Wykonawcę w sposób zapewniający ciągłą pracę istniejącej stacji uzdatniania wody i gwarantujący utrzymanie właściwego stopnia uzdatniania wody i wydajności. Z uwagi na fakt, iż roboty wykonywane będą w czynnym obiekcie Wykonawca zobowiązany jest tak zaplanować roboty, aby w pełni zabezpieczyć dostawy wody na potrzeby instalacji wodociągowej obsługiwanej przez SUW w Kleosinie. Wykonawca zobowiązany jest zachować ciągłą dostawę wody dla mieszkańców. Parametry wody uzdatnianej podczas przebudowy układu technologicznego powinny być poddawane kontroli i uzgodnione z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Białymstoku.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45255110-3 - Roboty budowlane w zakresie studni

45255500-4 - Roboty wiertnicze i górnicze

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.) Wartość części: 2732010,20 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2: Budowa zbiornika retencyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Kleosinie
w ramach przedmiotu zamówienia należy zaprojektować i wybudować zbiornik retencyjny wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zlokalizowany na działce nr ewid. 371/16 obręb Kleosin. służący do retencji wód opadowych i roztopowych, odprowadzanych do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej, położonej w ul. Tarasiuka w Kleosinie. Zbiornik należy wyposażyć w zestaw pompowy służący zrzutowi wód opadowych i roztopowych do istniejącej kanalizacji deszczowej położonej w działce nr ewid. 371/23 obręb Kleosin. Zbiornik należy podłączyć do systemu kanalizacji deszczowej zlokalizowanej na działce nr ewid. 371/23 obręb Kleosin. Zasilanie pomp służących opróżnianiu zbiornika retencyjnego i przepompowaniu wód ze zbiornika do istniejącej kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody do rowu, należy przewidzieć ze stacji uzdatniania wody. Zbiornik stanowić będzie element kanalizacji deszczowej, zaprojektowanej wg odrębnego opracowania, łączącej istniejącą sieć kanalizacji deszczowej w ul. Tarasiuka z planowanym zbiornikiem retencyjnym.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z załączonym Programem funkcjonalno-użytkowym Budowa zbiornika retencyjnego wraz z infrastrukturą towarzysząca w rejonie ul. Tarasiuka i Zdrojowej w Kleosinie, opracowanym przez KOMI Z. Kozikowski ul. Waszyngtona 24 lok. 15, 16-274 Białystoki, specyfikacją warunków zamówienia oraz niniejszym opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik Nr 10b do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 1199397,44 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3794432,97 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3794432,97 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3794432,97 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AQUA-SOFT Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 542-311-98-63

7.3.3) Ulica: Przędzalniana

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.5) Kod pocztowy: 15-688

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-10-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3794432,97 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2091000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2091000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2091000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Kazimierz Samborski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 542-102-37-45

7.3.3) Ulica: Południowa

7.3.4) Miejscowość: Księżyno

7.3.5) Kod pocztowy: 16-001

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

budowa zbiornika - roboty montażowe

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-10-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2091000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2023-10-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane