„Przebudowa prawostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły w km 472+600 - 489+666, gmina Sobienie Jeziory, gmina Karczew, Miasto Karczew, Miasto Otwock” – etap IV

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00463362
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00463362/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-26 11:29
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-876b9539-368c-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowejBudowa obiektów inżynierii wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

ZBIGNIEW BRONISZSobienie Jeziory, PL · lot 0
200 104,64 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00463362 z dnia 2023-10-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa prawostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły w km 472+600 - 489+666, gmina Sobienie Jeziory, gmina Karczew, Miasto Karczew, Miasto Otwock” – etap IV

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zofia.zbikowska@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r17329,Wykonanie-robot-budowlany-pn-Przebudowa-prawostronnego-walu-przeci.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa prawostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły w km 472+600 - 489+666, gmina Sobienie Jeziory, gmina Karczew, Miasto Karczew, Miasto Otwock” – etap IV

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-876b9539-368c-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00463362

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00118919/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.1.8 „Przebudowa prawostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły w km 472+600 - 489+666 gmina Sobienie Jeziory, gmina Karczew, Miasto Karczew, Miasto Otwock”- etap IV

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00346885

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WA.ROZ.2710.66.2023/ZZW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z remontem dwóch przepustów wałowych w 10+870 oraz 16+558 km wału oraz z wycinką drzew porastających korpus wału (przeprowadzoną zgodnie z operatem dendrologicznym), realizowanych w ramach zadania pn.: „Przebudowa prawostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły w km 472+600 – 489+666 gmina Sobienie Jeziory, gmina Karczew, Miasto Karczew, Miasto Otwock”. Niniejsze zadanie jest kontynuacją zadania objętego decyzją Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego Nr 1456/2017 z dnia 08.09.2017 r. (zmienionej kolejno decyzjami: Nr 1169/2018 z dnia 24.08.2018 r., Nr 1234/2019 z dnia 18.09.2019 r., Nr 243/2021 z dnia 25.02.2021 r.) nakazującą usunięcie niewłaściwego stanu technicznego oraz wyeliminowanie zagrożenia bezpieczeństwa.
Zakres robót przewidzianych do wykonania obejmuje m.in.:
1) Remont przepustów wałowych – 2 szt. (zlokalizowanych w km 10+870 oraz 16+558 wału), w tym:
a) Wycinkę roślinności porastającej dno cieku;
b) Odmulenie rurociągów;
c) Czyszczenie strumieniowo-ścierne powierzchni betonowych ścian czołowych i umocnień betonowych;
d) Reprofilację powierzchni betonowych ścian czołowych i umocnień betonowych;
e) Wykonanie powłok wodoszczelnych na ścianach czołowych i umocnieniach betonowych;
f) Malowanie konstrukcji stalowych klap zwrotnych;
2) Roboty związane z drzewami wskazanymi do wycinki (w operacie dendrologicznym dokumentacji projektowej) – 5 szt., w tym:
a) Ścinanie drzew piłą mechaniczną;
b) Mechaniczne karczowanie;
c) Wywożenie dłużyc, gałęzi, karpiny itp.;
d) Utylizacja karpiny i gałęzi na wysypisku.
Wykonawca powinien zapewnić we własnym zakresie i uwzględnić w kosztach nadzór przyrodniczy nad wykonywanymi pracami, trwający przez cały okres wykonywanych robót.
Przedmiot zamówienia, zakres prac związanych z realizacją zamówienia oraz warunki realizacji szczegółowo określają m.in.:
- wzór umowy;
- opis przedmiotu zamówienia;
- przedmiar robót,
- dokumentacja projektowa opracowana przez firmę Zeneris Projekty S.A. z 2019 r. zaktualizowana w 2023 r. pn.: „Przebudowa prawostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły w km 472+600 - 489+666 gmina Sobienie Jeziory, gmina Karczew, Miasto Karczew, Miasto Otwock” tj.: projekt wykonawczy, przedmiar robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, w szczególności w zakresie odnoszącym się do pozycji dot. przebudowy przepustów wałowych i wycinki drzew, decyzja nakazowa Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego 1456/2017 z dnia 08.09.2017 r. (zmieniona kolejno decyzjami: Nr 1169/2018 z dnia 24.08.2018 r., Nr 1234/2019 z dnia 18.09.2019 r., Nr 243/2021 z dnia 25.02.2021 r.), nakazująca usunięcie niewłaściwego stanu technicznego oraz wyeliminowanie zagrożenia bezpieczeństwa oraz decyzja Burmistrza Karczewa Nr 4/2020 z dnia 06.02.2020 r., zezwalająca na usunięcie drzew.
Zamówienie należy wykonać zgodnie z SWZ i załącznikami do SWZ, w tym wyżej wymienionymi dokumentami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 200104,64 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 291979,43 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 200104,64 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Roboty Ziemno-Melioracyjne Zbigniew Bronisz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8261390872

7.3.3) Ulica: Warszawice 56A

7.3.4) Miejscowość: Sobienie-Jeziory

7.3.5) Kod pocztowy: 08-443

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-10-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 200104,64 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-10-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane