Remont nawierzchni jezdni ulicy Dworcowej (droga gminna nr 569162P) i ulicy Komorowskiej (droga gminna nr 569115P) w Wolsztynie.

GMINA WOLSZTYN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00468750
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00468750/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-30 13:05
Lokalizacja
Wolsztyn, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ee0e990e-5133-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
9231658141
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00468750 z dnia 2023-10-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont nawierzchni jezdni ulicy Dworcowej (droga gminna nr 569162P) i ulicy Komorowskiej (droga gminna nr 569115P) w Wolsztynie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WOLSZTYN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770706

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Wolsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-200

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 0683474500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@wolsztyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.wolsztyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ee0e990e-5133-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont nawierzchni jezdni ulicy Dworcowej (droga gminna nr 569162P) i ulicy Komorowskiej (droga gminna nr 569115P) w Wolsztynie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ee0e990e-5133-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00468750

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00055670/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont nawierzchni jezdni ulicy Dworcowej (droga gminna nr 569162P) i ulicy Komorowskiej (droga gminna nr 569115P) w Wolsztynie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00393249

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KOS.271.6.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 675471,38 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 –„Remont nawierzchni jezdni ulicy Dworcowej (droga gminna nr 569162P)
w Wolsztynie”.
Zadanie obejmuje wykonanie remontu wielkopowierzchniowego nawierzchni jezdni na odcinku długości 0,440 km, w km 0+000 do 0+440, o zmiennej szerokości od 9,00 m do 10,60 m (+/-).
W zakres zadania wchodzą m.in. następujące roboty :
• frezowanie nawierzchni asfaltowych na zimno przy użyciu frezarki, z odwiezieniem ścinki na odl. do 10 km, średnia grubość 6 cm – 4048 m2,
• oczyszczenie nawierzchni i skropienie emulsją – 4048 m2,
• ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, średnia grubość po zagęszczeniu 5 cm – 4048 m2,
• regulacja wpustów kanalizacji deszczowej i studni kanalizacyjnych– 32 szt.,
• odtworzenie oznakowania poziomego 348 m2.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.) Wartość części: 487260,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2 - „Remont nawierzchni jezdni ulicy Komorowskiej (droga gminna nr 569115P)
w Wolsztynie”.
Zadanie obejmuje wykonanie remontu wielkopowierzchniowego nawierzchni jezdni na odcinku długości 0,35 km w km 0+610 do 0+960, o szerokości 7,0 m (+/-).
W zakres zadania wchodzą m.in. następujące roboty:
• frezowanie nawierzchni asfaltowych na zimno przy użyciu frezarki, z odwiezieniem ścinki na odl. do 10 km, średnia grubość 4 cm – 2450 m2,
• oczyszczenie nawierzchni i skropienie emulsją - 2450 m2,
• ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego średnia grubość po zagęszczeniu 4 cm – 2450 m2,
• regulacja wpustów kanalizacji deszczowej – 12 szt.,
• wymiana studni kanalizacji deszczowej i sanitarnej - 9 szt.,
• odtworzenie oznakowania poziomego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.) Wartość części: 188211,38 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 2023-10-04 Zamawiający, na stronie internetowej prowadzonego postępowania, poinformował, że na realizację zadania zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 599.500,00 PLN (brutto). Tym samym, po odrzuceniu (na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2) podpunkt c) ustawy Pzp) oferty złożonej przez INFRAKOM KOŚCIAN Spółka z o.o., cena najkorzystniejszej oferty złożonej przez POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE S.A. w wysokości 761.810,34 PLN przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania. Jednocześnie Zamawiający podjął decyzję, aby nie zwiększać środków przeznaczonych na sfinansowanie ww. zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 761810,34 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 761810,34 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 2023-10-04 Zamawiający, na stronie internetowej prowadzonego postępowania, poinformował, że na realizację zadania zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 231.500,00,00 PLN (brutto). Tym samym, po odrzuceniu (na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2) podpunkt c) ustawy Pzp) oferty złożonej przez INFRAKOM KOŚCIAN Spółka z o.o., cena najkorzystniejszej oferty złożonej przez POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE S.A. w wysokości 390.955,50 PLN przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania. Jednocześnie Zamawiający podjął decyzję, aby nie zwiększać środków przeznaczonych na sfinansowanie ww. zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 390955,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 390955,50 PLN

2023-10-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane