Docieplenie i renowacja elewacji budynku mieszkalnego przy ul. Drzymały 32 w Gorzowie Wlkp.
ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W GORZOWIE WLKP.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00469727
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00469727/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-31 07:00
- Lokalizacja
- Gorzów Wielkopolski, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6f925a7b-6297-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 5990112892
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00469727 z dnia 2023-10-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Docieplenie i renowacja elewacji budynku mieszkalnego przy ul. Drzymały 32 w Gorzowie Wlkp.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W GORZOWIE WLKP.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003161962
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wełniany Rynek 3
1.5.2.) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-400
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski
1.5.7.) Numer telefonu: 695741735
1.5.8.) Numer faksu: 95 738-71-00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zgm.gorzow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm.gorzow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/8267041.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Docieplenie i renowacja elewacji budynku mieszkalnego przy ul. Drzymały 32 w Gorzowie Wlkp.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6f925a7b-6297-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00469727
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00104256/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.27 Docieplenie i renowacja elewacji budynku mieszkalnego przy ul. Drzymały 32 w Gorzowie Wlkp.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00429351
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TZP-002/57/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 583610,67 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie renowacji fasady budynku przy ul. Drzymały 32 w Gorzowie Wlkp. zgodnie z opracowanym programem prac konserwatorskich i dokumentacją projektową, wykonanie hydroizolacji ścian fundamentowych oraz wykonanie ocieplenia ściany podwórzowej wraz z renowacją stolarki drzwiowej i okiennej. Prace winny być wykonane zgodnie z Decyzją Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i opracowaną dokumentacją. Prace wykonywane będą pod nadzorem dyplomowanego konserwatora dzieł sztuki, zgodnie z zakresem prac opisanym w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 7 do swz.
2. Zamawiający wymaga zaangażowania osoby posiadającej uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi określone przepisami Prawa budowlanego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub w ograniczonym, zatem koszt związany z zaangażowaniem Kierownika Budowy musi być uwzględniony w cenie oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
44220000-8 - Stolarka budowlana
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych – postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.Uzasadnienie faktyczne:
W trakcie weryfikacji kosztorysów ofertowych złożonych w postępowaniu przez wykonawców, ujawnione zostały niezgodności między treścią dokumentacji projektowej (projekt budowlany, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót -dalej: STWiOR- i przedmiar robót), a treścią decyzji Wojewódzkiego Lubuskiego Konserwatora Zabytków (dalej również: LWKZ) polegające na tym, że dokumentacja w ramach wykonania przedmiotu zamówienia przewiduje wykonanie izolacji poziomej na elewacjach poprzez wykonanie otworów wiertniczych w budynku, na co nie udzielił pozwolenia LWKZ.
Po otrzymaniu decyzji LWKZ dokumentacja projektowa nie została poprawiona w tym zakresie i pozostając w sprzeczności ze wspomnianą decyzją została zastosowana i udostępniona wykonawcom jako opis przedmiotu zamówienia i podstawa do jego wyceny.
Jeden z wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego zauważył niezgodność i informację o niej zamieścił w opisach pozycji kosztorysu ofertowego dotyczących wykonania izolacji poziomej. Nie skorzystał z możliwości skierowania do Zamawiającego stosownego zapytania w tej kwestii. W związku z dostrzeżoną niezgodnością błędnych poz. kosztorysowych (nr 13 i 59) niemal nie wycenił (cena jednostkowa na poziomie 0,01zł). Zostało to dostrzeżone przy weryfikacji jego kosztorysu.
Drugi wykonawca nie dostrzegł wady i wycenił ofertę zgodnie z przedmiarem. Wada dokumentacji spowodowała w tej sytuacji, że Zamawiający otrzymał nieporównywalne oferty.
Ewentualna próba likwidacji wady na obecnym etapie postępowania, czyli usunięcie błędu poprzez rezygnację lub zmianę treści dokumentacji w zakresie izolacji poziomej po upływie terminu składania ofert naruszałby zasadę równego traktowania wykonawców. Bowiem jeśli byłaby dokonana przed upływem terminu składania ofert, mogłaby mieć wpływ na krąg podmiotów zainteresowanych postępowaniem. Błąd w dokumentacji postępowania w tym przypadku jest wadą o charakterze nieusuwalnym, ponieważ zniekształca wynik postępowania o udzielenie zamówienia i nie jest możliwy do usunięcia w drodze racjonalnej i dokonanej z poszanowaniem zasad wynikających z art. 16 Pzp. Po upływie terminu składania ofert nie można bowiem zmienić, poprawić, ani uzupełnić SWZ. Wystąpiło uchybienie proceduralne, które nie może być skorygowane przez zamawiającego w toku postępowania poprzez unieważnienie lub powtórzenie nieprawidłowej czynności. Unieważnienia wymaga całe postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2023-10-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |