DZP/52/23 REALIZACJA ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA WYKONANIU MASZYNOWNI CIEPŁA OPARTEJ NA POMPACH CIEPŁA Z DOLNYM ŹRÓDŁEM CIEPŁA
SZPITAL SPECJALISTYCZNY W KOŚCIERZYNIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00470977
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00470977/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-31 11:59
- Lokalizacja
- Kościerzyna, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-780f5be7-6cca-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 5911694694
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00470977 z dnia 2023-10-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
DZP/52/23 REALIZACJA ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA WYKONANIU MASZYNOWNI CIEPŁA OPARTEJ NA POMPACH CIEPŁA Z DOLNYM ŹRÓDŁEM CIEPŁA
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL SPECJALISTYCZNY W KOŚCIERZYNIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191103039
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piechowskiego 36
1.5.2.) Miejscowość: Kościerzyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-400
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@szpital.koscierzyna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: szpital-koscierzyna.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://szpital-koscierzyna.eb2b.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
DZP/52/23 REALIZACJA ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA WYKONANIU MASZYNOWNI CIEPŁA OPARTEJ NA POMPACH CIEPŁA Z DOLNYM ŹRÓDŁEM CIEPŁA2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-780f5be7-6cca-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00470977
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt: „ Termomodernizacja obiektów Samorządu Województwa Pomorskiego - Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. "2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00447411
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP/52/23
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu maszynowni ciepła opartej na pompach ciepła z dolnym źródłem ciepła z wykorzystaniem sond pionowych wraz z automatyką i instalacją elektryczną w strefie maszynowni dla obiektu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie zlokalizowanego pod adresem: A. Piechowskiego 36, 83-400 Kościerzyna
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamierzeniem Zamawiającego było wykonanie przedmiotu zamówienia do końca roku 2023.Z informacji uzyskanych od potencjalnych oferentów istnieje techniczna i organizacyjna możliwość dostawy i montażu całości przedmiotu zamówienia w czasie nie dłuższym niż 30 dni.
Dlatego też wyznaczony w postępowaniu przetargowym termin wykonania przedmiotu zamówienia w ocenie Zamawiającego był realny do wykonania.
Zamawiający jest w posiadaniu gotowego projektu robót geologicznych, który został zgłoszony do Starostwa Powiatowego w Kościerzynie i do którego Starostwo nie wniosło sprzeciwu przesyłając stosowne Zawiadomienie.
Jednakże brak uwzględnienia w przewidzianym w postępowaniu przetargowym terminie na wykonanie przedmiotu zamówienia czasu jaki musi minąć od złożenia wniosku o zatwierdzenie Planu Ruchu Górniczego, który zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (art. 108 ust. 8 Ustawy Prawo geologiczne i górnicze z dnia 9 czerwca 2011 r.; t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 633,1688.) powinien zostać złożony co najmniej na 30 dni przed dniem zamierzonego rozpoczęcia wykonywania robót uniemożliwia wykonania zadania inwestycyjnego w roku 2023.
Uwzględniając powyższe termin wykonania przedmiotu zamówienia powinien zostać wydłużony o 30 dni. Wówczas przedmiot zamówienia nie będzie mógł zostać zrealizowany w roku 2023. Wobec powyższego należy unieważnić w/w postępowanie przetargowe ponieważ jego dalsze prowadzenie jest nieuzasadnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
| 2023-10-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |