Budowa i modernizacja infrastruktury kulturalnej w miejscowości Chąśno

GMINA CHĄŚNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00472433
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00472433/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-11-01 22:40
Lokalizacja
Chąśno, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9333e606-2411-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
8341858780
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaRoboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnychRoboty w zakresie okładziny tynkowejRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówPokrywanie podłóg i ścianKładzenie płytekKładzenie terakotyKładzenie glazuryKładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścianKładzenie podłógKładzenie parkietuRoboty w zakresie podłóg drewnianychRoboty malarskie i szklarskieNakładanie powierzchni kryjącychRoboty malarskieRoboty elewacyjneInstalowanie sufitów podwieszanychRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoWznoszenie ogrodzeńWyposażenie placów zabawRóżne meble i wyposażenieUrządzenia multimedialneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania architektonicznego

Wykonawcy

1 przyznane

MODANTA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
7 830 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00472433 z dnia 2023-11-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i modernizacja infrastruktury kulturalnej w miejscowości Chąśno

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CHĄŚNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750147886

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 55

1.5.2.) Miejscowość: Chąśno

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-413

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: 46 838-14-23

1.5.8.) Numer faksu: 46 838-14-23

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gminachasno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminachasno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9333e606-2411-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa i modernizacja infrastruktury kulturalnej w miejscowości Chąśno

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9333e606-2411-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00472433

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00089255/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa i modernizacja infrastruktury kulturalnej w miejscowości Chąśno

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00309447

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RPG.271.6.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj prac projektowych oraz robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Budowa i modernizacja infrastruktury kulturalnej
w miejscowości Chąśno”.
2. Adres i lokalizacja przedmiotu zamówienia:
dz. nr ewid: 33/2, 33/5, 33/6, 34, 39, 40, 41, 431, 435, 600, 601
obręb ewid. 100503_2, jednostka ewid. 0011 Chąśno
woj. łódzkie, powiat: łowicki
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) wykonanie dokumentacji projektowej wraz wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami,
2) rozbiórkę istniejących nawierzchni, instalacji i obiektów budowlanych kolidujących z projektowanym zamierzeniem,
3) przebudowę i remont dworku o powierzchni zabudowy 234 m2 wraz z nadbudową i przebudową budynku mieszkalnego o powierzchni zabudowy 70 m2, w związku ze zmianą sposobu użytkowania na bibliotekę gminną wraz z wyposażeniem (budynek dworku wpisany jest do gminnej oraz wojewódzkiej ewidencji zabytków),
4) budowę placu zabaw o powierzchni ok. 550 m2 wraz z zakupem i montażem wyposażenia, wykonaniem nawierzchni typu HIC oraz budową ogrodzenia,
5) budowę altany,
6) zaprojektowanie i zagospodarowanie terenów zielonych wraz z utwardzeniem placów manewrowych i ścieżek pieszych z kostki betonowej oraz wykonaniem oświetlenia terenu wraz z monitoringiem,
7) remont budynku szatni na boisku sportowym,
8) wymianę wiat i urządzeń sportowych,
9) rozbudowę i przebudowę oświetlenia na boisku sportowym.

4. Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia i jego zakres przedmiotowy, w tym zakres prac projektowych oraz robót budowlanych określa PFU – Załącznik Nr 10 do SWZ oraz Projekt umowy - Załącznik Nr 5 do SWZ.

5. Gwarancja:
5.1. Na wykonaną Dokumentację projektową Wykonawca udziela gwarancji na okres od dnia jej odbioru do dnia upływu gwarancji na roboty budowlane. Gwarancja dotyczy odpowiedzialności szczególnie za wady ukryte oraz jakości opracowanej dokumentacji. Wykonawca gwarantuje tym samym, że po odbiorze dokumentacji nie ujawnią się żadne wady Dokumentacji projektowej. Wadą będzie w szczególności taka cecha dokumentacji, która doprowadziła do wady części lub całości inwestycji. W przypadku, gdy wada doprowadzi do pomniejszenia wartości użytkowej lub technicznej dokumentacji, koszty jej usunięcia poniesie Wykonawca.
5.2. Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz zamontowane urządzenia i wbudowane materiały wynosi od 36 miesięcy (termin minimalny) do 60 miesięcy (termin maksymalny) licząc od daty podpisania przez Strony protokołu odbioru końcowego inwestycji.
5.3. Długość okresu udzielonej gwarancji jakości stanowi w niniejszym postępowaniu kryterium oceny ofert.
UWAGA: Kryterium oceny ofert nie objęto wyposażenia budynku dworku. Na wyposażenie wskazane w Załączniku Nr 10 do SWZ – Programie Funkcjonalno – Użytkowym Zamawiający wymaga 24-miesięcznej gwarancji producenta.
5.4. Rękojmia za wady fizyczne i prawne na materiały, urządzenia oraz wszelkie prace, w tym Dokumentację projektową oraz roboty budowlane wykonane w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, udzielona jest na okres 60 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego inwestycji.
5.5. Bieg okresów gwarancji i rękojmi rozpoczyna się:
- w dniu następnym licząc od daty dokonanego odbioru danego elementu, a w przypadku, gdy stwierdzono wady uniemożliwiające dokonanie odbioru (wady istotne) dnia następnego po potwierdzeniu usunięcia wszystkich takich wad,
- dla wymienianych materiałów i urządzeń z dniem ich wymiany.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45323000-7 - Roboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnych

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45431000-7 - Kładzenie płytek

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45431200-9 - Kładzenie glazury

45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian

45432110-8 - Kładzenie podłóg

45432113-9 - Kładzenie parkietu

45432114-6 - Roboty w zakresie podłóg drewnianych

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45442100-8 - Roboty malarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

32322000-6 - Urządzenia multimedialne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7830000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8322426,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7830000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MODANTA Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7010661965

7.3.3) Ulica: ul. Targowa 67 lok. 12

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 03-729

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-10-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7830000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-11-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane