Roboty zabezpieczające teren katastrofy budowlanej, w tym budynek mieszkalno – usługowy, Cieszyn ulica Głęboka 30
Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00104996
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00104996/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-14 11:33
- Lokalizacja
- Cieszyn, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5689299c-fd7f-48f0-acda-8f59e5a7bf1b
- Identyfikator
- 5482480508
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00104996 z dnia 2025-02-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty zabezpieczające teren katastrofy budowlanej, w tym budynek mieszkalno – usługowy, Cieszyn ulica Głęboka 30
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240404177
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Liburnia 2a
1.5.2.) Miejscowość: Cieszyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zbm.cieszyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zbm.cieszyn.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
Zamawiający 2
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Cieszyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5482404950
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Cieszyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@um.cieszyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.cieszyn.pl
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty zabezpieczające teren katastrofy budowlanej, w tym budynek mieszkalno – usługowy, Cieszyn ulica Głęboka 302.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5689299c-fd7f-48f0-acda-8f59e5a7bf1b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00104996
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W dniu 29.12.2024 r. doszło do wybuchu w kamienicy położonej przy ul. Głębokiej 32, a wyniku tego do jej zawalenia, a także pożaru. Niestety w wyniku wybuchu i pożaru uszkodzeniu uległy także budynki sąsiadujące z kamienicą nr 32. Koniecznym stało się niezwłoczne zabezpieczenie budynku przy ul. Głębokiej 30 z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i mienia m.in. poprzez podparcie zagrożonej ściany frontowej, która odspoiła się od ścian poprzecznych przy pomocy ram stalowych i ściągów. Koniecznym również stało się rozparcie ścian bocznych budynków sąsiadujących z budynkiem, w
którym doszło do wybuchu, gdyż ściany te utraciły stabilność, ze względu na zawalenia się ścian, które tą stabilność zapewniały, tj. głównie ściany frontowej i tylnej, ale również innych ścian oraz więźby dachowej. Wymagało to
natychmiastowego wykonania zamówienia i nie można było zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZBM/D/5/2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 925925,92 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Zabezpieczono terenu katastrofy przed dostępem osób trzecich,
2) Zabezpieczenie ściany zewnętrznej budynku Głęboka 30, poprzez wykonanie dwóch stalowych ram od strony ul. Głębokiej oraz stalowych ściągów usytuowanych na I i II piętrze oraz na poddaszu budynku,
3) Wykonanie stalowej konstrukcji rozporowej w miejscu zawalonej kamienicy, tj. pomiędzy budynkami Głęboka 30 i 34 - powyższe zabezpieczenia (pkt 2 i 3) należy wykonać w oparciu o rozwiązania zawarte w opracowanych ekspertyzach technicznych.
4) Usunięcie gruzu po zawalonym budynku Głęboka 32 przy jednoczesnym wejściu na gruzowisko, w celu jego oględzin, prokuratora oraz funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1000000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1000000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1000000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "IMB - Podbeskidzie" Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 070422175
7.3.3) Ulica: Górny Bór 31A
7.3.4) Miejscowość: Skoczów
7.3.5) Kod pocztowy: 43-430
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1000000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Strony ustaliły, iż maksymalny szacowany koszt realizacji zamówienia, na podstawie otrzymanych kosztorysów powykonawczych nie przekroczy 1.000.000,00 złotych (słownie: jeden milion zł 00/100) brutto.Jednakże Zamawiający informuje, że będzie na bieżąco monitorował stan wykonania Umowy. W zależności od decyzji Zamawiającego, przekroczenie kwoty szacunkowej (wynikającej z ilości wykonanych robót) przeznaczonej na realizację Umowy, która określona została w par. 9 ust. 3 Umowy, może, ale nie musi, spowodować zaprzestanie jej wykonywania.
Ponadto Wykonawca w przypadku stwierdzenia, że planowany zakres robót spowoduje przekroczenie kwoty przeznaczonej na realizację zadania, poinformuje Zamawiającego i przerwie prowadzone prace, do czasu podjęcia stosownych decyzji przez Zamawiającego. W przypadku decyzji o kontynuacji realizacji Umowy, rozliczenie będzie odbywać się na podstawie faktycznie wykonanych robót, na podstawie średnich cen jednostkowych robót budowlanych dla województwa śląskiego.
| 2025-02-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |