Opracowanie dokumentacji projektowej budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Starej Wsi
GMINA CELESTYNÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00105122
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00105122/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-14 11:57
- Lokalizacja
- Celestynów, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b1718a9a-90ed-4e9a-905b-bb663a0ffe42
- Identyfikator
- 5321057650
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00105122 z dnia 2025-02-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy sali gimnastycznej przy
Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Starej Wsi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CELESTYNÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013268965
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Regucka 3
1.5.2.) Miejscowość: Celestynów
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-430
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.pacek@celestynow.pl; zamowienia@celestynow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.celestynow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://celestynow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy sali gimnastycznej przyZespole Szkolno-Przedszkolnym w Starej Wsi
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1718a9a-90ed-4e9a-905b-bb663a0ffe42
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00105122
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00054078/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.14 Opracowanie dokumentacji projektowej budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Starej Wsi
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00032031
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIZPiFZ.271.1.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Starej Wsi z zagospodarowaniem terenu i pełnieniem nadzorów autorskich w czasie realizacji robót budowlanych, w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Projekt sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Starej Wsi”.
2. W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać projekt budowy sali gimnastycznej z niezbędnym zapleczem sanitarno-szatniowym oraz z infrastrukturą towarzyszącą i niezbędnym zagospodarowaniem terenu (drogami pożarowymi, utwardzonymi dojściami) przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Starej Wsi.
3. Wymaga się, by projektowany obiekt był funkcjonalnie i estetycznie połączony
z dotychczas funkcjonującym budynkiem szkoły. Oczekuje się, że projektowany obiekt będzie spójny z otoczeniem oraz harmonijnie wpisany w krajobraz. Oczekuje
się, że budynek zostanie zaprojektowany i wybudowany w estetyce charakterystycznej
dla obiektów oświatowych, realizowanych współcześnie. Wymaga się zastosowania rozwiązań architektonicznych na wysokim poziomie – wynikających z formy budynku
i adekwatnych do jego funkcji. Wymaga się, że projektowany budynek wraz z otoczeniem spełniać będzie wymagania estetyczne i jakościowe, a zastosowane rozwiązania funkcjonalno-materiałowe zapewnią wygodną eksploatację oraz niskie zużycie energii.
4. Dokumentacja projektowa powinna być wykonana zgodnie z OPZ (załącznik nr 8 do SWZ).
5. Dokumentacja projektowa powinna odwoływać się do wytycznych rządowego programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.
6. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje opracowanie i przedstawienie Zamawiającemu, co najmniej 2 koncepcji i wizualizacji zewnętrznych i wewnętrznych projektowanej sali. W koncepcji należy określić technologię realizacji kubaturowych obiektów budowalnych oraz szacunkowe koszty budowy. Na etapie koncepcji Projektant przedstawi Zamawiającemu szczegółową analizę możliwych źródeł ciepła w projektowanym obiekcie. Projektant dokona analizy źródeł ciepła pod względem kosztów eksploatacji, zasadność montażu OZE, zmian na rynku energetycznym oraz kosztów budowy danego źródła ciepła. Przewiduje się konieczność zaprojektowania odrębnego źródła ciepła od istniejącego budynku.
7. Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania budynku sali poprzez sporządzenie niezbędnej dokumentacji projektowej obejmującej: projekt budowlany, projekty techniczne dla poszczególnych branż, aranżacji wnętrz i wyposażenia, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności:
• Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. z 2024 r. poz. 725, 834, 1222);
• Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2022 poz. 1225 tj. z późn. zm.);
• Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia
25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. 2022 poz. 1679 tj. z późn. zm.);
• Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dot. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. 2003 nr 120 poz. 1126 z późn. zm.);
• Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz.U. 2003 nr 47 poz. 401 z późn. zm.);
• Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r.
w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. 2003 nr 169 poz. 1650 z późn. zm.);
• Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych
i terenów Innymi obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi (Dz.U. 2023 poz. 822 tj. z późn. zm.);
• Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (t.j. Dz. U. z 2004, Nr 19 poz. 177 z późn. zm.), obejmujących pełen zakres robót;
• Obowiązującymi normami;
• Zasadami wiedzy technicznej i sztuką budowlaną,
• Wizją lokalną w terenie i niezbędną inwentaryzacją.
8. Przedmiot inwestycji należy zaprojektować i zrealizować zgodnie z wymaganiami obowiązujących norm i przepisów. W szczególności obiekty i elementy budowlano-instalacyjne towarzyszące muszą spełniać warunki ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa konstrukcji i użytkowania, ochrony środowiska, wymagań sanitarno-higienicznych i ochrony zdrowia, przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz pokrewnych.
9. W przypadku zmiany prawa należy stosować przepisy aktualne na dzień złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.
10. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca musi przestrzegać przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, a w szczególności zawartych w:
• art. 99 ust. 1 – 6 (ogólne zasady opisywania przedmiotu zamówienia),
• art. 100 (możliwość korzystania z przedmiotu zamówienia przez osoby niepełnosprawne),
• art. 101 (zasady określania wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności oraz stosowania różnego rodzaju norm),
• art. 102 (opisywanie wymaganych cech materiału, produktu lub usługi w sposób odpowiadający ich przeznaczeniu).
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 137760,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 298705,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 137760,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: NEOEnergetyka Sp.zo.o
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5223058499
7.3.3) Ulica: Kleszczowa 15A
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-485
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 137760,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
| 2025-02-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |