Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Sarnowy gm. Kościerzyna
ZAKŁAD KOMUNALNY GMINY KOŚCIERZYNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00473791
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00473791/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-02 13:38
- Lokalizacja
- Kościerzyna-Stare Nadleśnictwo, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a01be021-7975-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 5911498243
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00473791 z dnia 2023-11-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Sarnowy gm. Kościerzyna
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD KOMUNALNY GMINY KOŚCIERZYNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190597909
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 5
1.5.2.) Miejscowość: Kościerzyna-Stare Nadleśnictwo
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-400
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zkgk.koscierzyna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.koscierzyna.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Sarnowy gm. Kościerzyna2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a01be021-7975-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00473791
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00037714/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Remont, przebudowa, naprawa dróg na terenie gminy Kościerzyna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ZP.271.09.2023.MK
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2023.KD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zamierzenie inwestycyjne pn. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Sarnowy gm. Kościerzyna” polegające na wykonaniu chodnika o nawierzchni z kostki betonowej.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1518); przyjęto następujące parametry drogi:
• szerokość chodnika: 1,80 m.b.;
• nawierzchnia chodnika: kostka betonowa;
• spadek poprzeczny: jednostronny i daszkowy o wartości 2%;
• spadki podłużne od 0,38% do 3,50%.
Przyjęto następującą konstrukcję nawierzchni chodnika z kostki betonowej:
• 6 cm kostka betonowa,
• 3 cm podsypka piaskowo - cementowa 1:4,
• 15 cm warstwa podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej kruszywem C50/30.
Przyjęto następującą konstrukcję nawierzchni zjazdów z kostki betonowej:
• 8 cm kostka betonowa,
• 3 cm podsypka piaskowo - cementowa 1:4,
• 20 cm warstwa podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej kruszywem C50/30.
Obramowane jezdni zaprojektowano z krawężnika betonowego 15x30x100, 22x15x100 (na zjazdach) oraz opornika betonowego 12x25x100 ułożonego na ławie betonowej oporem z betonu C12/15.
Światło krawężnika wynosi 12 cm, na zjazdach zastosować krawężnik najazdowy 22x15x100 o świetle 3 cm.
Przekrój poprzeczny jezdni zaprojektowano jako jednostronny z 2% spadkiem w kierunku pobocza.
Wody opadowe zostaną odprowadzona na przyległe do drogi tereny zielone. Na odcinku drogi od km 0+046,12 do km 0+118,14 zaplanowano wykonanie rynny przy krawężniku z kostki betonowej o szerokości 20 cm.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 190000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 190000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 190000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Ziemne i Drogowe "PIOTREX" Piotr Graszk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 221254880
7.3.3) Ulica: Ogrodnicza 3
7.3.4) Miejscowość: Kościerzyna Wybudowanie
7.3.5) Kod pocztowy: 83-400
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-10-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 190000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni
| 2023-11-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |