Dostawa energii elektrycznej na potrzeby członków spółdzielni energetycznej Biodar w Ustroniu Morskim na lata 2025- 2026’
Spółdzielnia Energetyczna Biodar w Ustroniu Morskim
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00105299
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00105299/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-02-14 12:32
- Lokalizacja
- Ustronie Morskie, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-aa6720cf-f9d4-4ac3-b56c-2fac079200bb
- Identyfikator
- 6711857643
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00105299 z dnia 2025-02-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii elektrycznej na potrzeby członków spółdzielni energetycznej Biodar w Ustroniu Morskim na lata 2025-
2026’
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Spółdzielnia Energetyczna Biodar w Ustroniu Morskim
1.3.) Oddział zamawiającego: SE BIODAR w Ustroniu Morskim
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 526364261
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rolna 2
1.5.2.) Miejscowość: Ustronie Morskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-111
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: p.byczkowiak@ustronie-morskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ustronie-morskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/gminaustroniemorskie/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa energii elektrycznej na potrzeby członków spółdzielni energetycznej Biodar w Ustroniu Morskim na lata 2025-2026’
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aa6720cf-f9d4-4ac3-b56c-2fac079200bb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00105299
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00606153
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SE.271.2.2024.B
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 352082 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej wraz z bilansowaniem długoterminowym dla Spółdzielni
Energetycznej Biodar w Ustroniu Morskim w skład której wchodzą: Gmina Ustronie Morskie wraz z jednostkami
organizacyjnymi, Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim oraz Gminna Energia Ustronie Morskie sp. z o.o. Przedmiot
zamówienia określony wg Wspólnego Słownika Zamówień kodem CPV: 09300000-2.
2) Zamawiający w ramach zamówienia dopuszcza możliwość zakupu energii pochodzących ze źródeł odnawialnych.
3) Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert
częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy PZP.
Powody niedokonania podziału: grupowe zamówienia energii elektrycznej pozwalają
na optymalizację wydatków, bo spółdzielnia energetyczna wykorzystując efekt skali, jest w stanie uzyskać znacznie lepsze
warunki, niż kiedy zgłasza się zamówienie jako pojedyncza jednostka; im większy wolumen tym stawka dostawcy jest
atrakcyjniejsza; wspólne postępowanie przetargowe z innymi podmiotami niesie ze sobą korzyści finansowe w postaci
otrzymania lepszej oferty od potencjalnych sprzedawców; w przypadku rynku energetycznego, grupa zakupowa ze względu
na wielkość zamawianego, wolumenu energii, jest elementem redukcji kosztów; przedmiotem zamówienia jest zakup energii
elektrycznej; przedmiot zamówienia jest jednorodny; brak podziału zamówienia na części w znaczącym stopniu wpływa na
proces zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, co ma wpływ na sprawną organizację pracy Spółdzielni oraz członków
należących do spółdzielni energetycznej; w przypadku podziału zamówienia na części wystąpiłyby nadmierne trudności
techniczne związane ze zmianą sprzedawcy, a koordynacja całego procesu byłaby utrudniona; w przypadku podziału
zamówienia na części konieczna byłaby potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących
poszczególne części zamówienia a to mogłoby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia; nadmierne
trudności techniczne oraz brak koordynacji, mogłoby skutkować poważną groźbą nieprawidłowej realizacji zamówienia.
4) Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy PZP
4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii
09310000-5 - Elektryczność
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 395573,31 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 395573,31 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 395573,31 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Energa Obrót S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9570968370
7.3.3) Ulica: Aleja Grunwaldzka
7.3.4) Miejscowość: Gdańsk
7.3.5) Kod pocztowy: 80-309
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 395573,31 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-31| 2025-02-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |