Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu poprzez budowę chodnika w miejscowości Stary Żagań, gmina Żagań
GMINA ŻAGAŃ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00475518
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00475518/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-03 12:14
- Lokalizacja
- Żagań, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2c3b1cf9-77c8-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 9241001069
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00475518 z dnia 2023-11-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu poprzez budowę chodnika w miejscowości Stary Żagań, gmina Żagań
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻAGAŃ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770497
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 9
1.5.2.) Miejscowość: Żagań
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-100
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminazagan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminazagan.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-2c3b1cf9-77c8-11ee-a60c-9ec5599dddc11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu poprzez budowę chodnika w miejscowości Stary Żagań, gmina Żagań2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c3b1cf9-77c8-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00475518
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00033945/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu poprzez budowę chodnika w miejscowości Stary Żagań, gmina Żagań
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00475222
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OSO.271.14.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa, przy istniejącej drodze asfaltowej, chodników wraz ze zjazdami i dojściami do furtek z kostki brukowej betonowej w m. Stary Żagań.
Przedmiot zamierzenia budowlanego.
Przebudowa chodników o następujących parametrach:
- sumaryczna długość odcinka: 799,50m,
- szerokość nawierzchni chodnika: nie mniej niż 1,50m, szerokość uzależniona od warunków terenowych oraz lokalizacji istniejącego zagospodarowania,
- wykonanie nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej w kolorze szarym o gr. 8cm,
- wykonanie nawierzchni zjazdów do posesji z kostki brukowej betonowej
w kolorze czerwonym o gr. 8cm;
Następujące warstwy konstrukcyjne:
- podbudowę z kruszywa mineralnego gr. 20cm pod chodnikami,
- podbudowę z kruszywa łamanego 0/31,5mm gr. 20cm pod zjazdami,
- spadek poprzeczny chodnika jednostronny 2% terenu zielonego,
- spadki zjazdów dopasowane do rzędnej posesji.
Na trasie przebudowy znajduje się istniejący krawężnik betonowy w dobrym stanie technicznym, który planowany jest do pozostawienia.
Do obramowania chodników: obrzeża betonowe 8x30cm ustawiane na ławie betonowej z betonu klasy C12/15.
Wszystkie urządzenia obce w chodniku należy wyregulować, a ewentualne braki skrzynek, pokryw itp., uzupełnić w porozumieniu z Zarządcą sieci.
Nowe nawierzchnie zjazdów i chodnika wykonać z kostki brukowej betonowej o gr. 8cm na podsypce cementowo-piaskowej.
Geometria poszczególnych elementów zgodnie z rysunkami PZT oraz przekrojami poprzecznymi.
W związku z istniejącą skarpą w obrębie planowanego chodnika od ulicy Starowiejskiej w Żaganiu ( L=275m) przewiduje się wykonanie nasypu w ilości 0,5m3/mb. chodnika.
CHARAKTERYSTYKA OBIEKTU:
A. Geometria zgodnie z rysunkami PZT oraz przekrojów poprzecznych;
B. Konstrukcja nawierzchni chodnika:
- 8cm - nawierzchnia z kostki brukowej betonowej szarej,
- 3-5cm - podsypka cementowo-piaskowa 1:4 (dopuszcza się zamiennie stosowanie miału kamiennego frakcji 0/5mm),
- 20cm - podbudowa zasadnicza z kruszywa mineralnego stabilizowanego mechanicznie;
C. Konstrukcja nawierzchni chodnika od ul. Starowiejskiej (L=275m):
- 8cm - nawierzchnia z kostki brukowej betonowej szarej,
- 3-5cm - podsypka cementowo-piaskowa 1:4 (dopuszcza się zamiennie stosowanie miału kamiennego frakcji 0/5mm),
- nasyp z gruntu mineralnego w ilości 0,5m3/mb chodnika;
D. Konstrukcja nawierzchni zjazdów:
- 8cm - nawierzchnia z kostki brukowej betonowej czerwonej,
- 3-5cm - podsypka cementowo-piaskowa 1:4 (dopuszcza się zamiennie stosowanie miału kamiennego frakcji 0/5mm),
- 20cm - podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego 0/31,5mm.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający zakładając nowe postępowanie na platformie e - zamowienia pod nr referencyjnym OSO.271.14.2023 omyłkowo zaznaczył, że na ww platformie nie będzie prowadzone postępowanie dotyczące zamówienia. Po czym dodając ogłoszenie zamawiający wskazał jako stronę prowadzonego postępowania platformę e - zamowienia podając adres jak poniżej https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-2c3b1cf9-77c8-11ee-a60c-9ec5599dddc1.W związku z zaistniałym błędem technicznym Zamawiający nie ma możliwości prowadzenia postępowania na ww. platformie, nie ma możliwości dodawania dokumentów postępowania. W związku z tym unieważnia postępowanie.
Uzasadnienie prawne: art. 256 ustawy pzp- Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
| 2023-11-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |