Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Chrusty.

Gmina Lisków

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00475823
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00475823/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-11-03 13:08
Lokalizacja
Lisków, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0dc50ebc-4d73-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
9680857499
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

HENRYK MOCNYBłaszki, PL · lot 0
930 419,34 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00475823 z dnia 2023-11-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Chrusty.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lisków

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855452

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ks. W. Blizińskiego 56

1.5.2.) Miejscowość: Lisków

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-850

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 62 7634114

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@liskow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.liskow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.liskow.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Chrusty.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0dc50ebc-4d73-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00475823

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00047539/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa odcinków dróg na terenie Gminy Lisków

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00386813

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ROI.271.6.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Chrusty.Zakres robót obejmuje:
" roboty pomiarowe
" wykonanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych
" zabezpieczenie istniejących urządzeń infrastruktury technicznej
" przygotowanie podłoża pod wykonanie nowej nawierzchni
" wykonanie poszczególnych warstw wg opracowanego projektu branży drogowej
" wykonanie robót nawierzchniowych
Kolejność realizacji zadania:
1.Roboty pomiarowe,
2.Roboty rozbiórkowe,
3.Wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne,
4.Zabezpieczenie istniejących urządzeń infrastruktury technicznej,
5.Wykonanie warstw konstrukcyjnych projektowanych nawierzchni,
6.Pielęgnacja nawierzchni.

Przedmiotowa droga gminna zlokalizowana jest w m. Chrusty, gmina Lisków.
W ciągu drogi zlokalizowana jest jezdnia bitumiczna szerokości ca 3 – 4,0m, pobocza gruntowe oraz lokalnie występujące rowy przydrożne. Zjazdy do przyległych nieruchomości posiadają nawierzchnię gruntową oraz z kostki betonowej.W liniach rozgraniczających szerokość pasa drogowego wynosi ca 6-11,0m. Otaczający teren stanowią w przeważającej części grunty rolne. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa. Jednocześnie nie jest planowane przeznaczenie drogi dla ruchu pieszych. W granicach pasa drogowego stwierdzono występowania infrastruktury podziemnej w postaci urządzeń wodociągowych, energetycznych i teletechnicznych. Przedmiotowy odcinek drogi do przebudowy posiada łączną długość ca 775,0mb. Inwestycja zlokalizowana
jest poza obszarem zabudowanym.
W związku z przebudową drogi projektuje się następujące rozwiązania :
- przebudowę nawierzchni jezdni (w tym poszerzenie),
- uzupełnienie oznakowania pionowego.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w: projekcie budowlanym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz przedmiarze robót.
Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia jest zobowiązany do zapewnienia obsługi geodezyjnej, wykonania wszelkich badań i prób, przywrócenia terenu do stanu poprzedniego. Wykonawca na własny koszt musi wykonać dokumentację powykonawczą (2 egz.).
Jeżeli na rysunkach, w STWiORB oraz w przedmiarze robót zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub norm, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 101 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a w odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważne". Cechy techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia winny odpowiadać Polskim Normom przenoszącym europejskie normy lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać (udowodnić) w ofercie, że oferowane przez niego roboty budowlane czy urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
W przypadku zastosowania materiałów równoważnych Zamawiający wymaga od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą zestawienia materiałów zamiennych do dokumentacji technicznej (opracowanie własne zawierające co najmniej: katalog producenta, nazwę producenta, opis materiałów) - niezłożenie takiego zestawienia oznacza, że Wykonawca zastosuje materiały i rozwiązania przyjęte w dokumentacji technicznej.
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia przez okres: minimalnie 36 miesięcy - maksymalnie 60 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu odbioru końcowego. Okres rękojmi 60 miesięcy.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych
Informacje dotyczące oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp:
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 930419,34 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 930419,34 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 930419,34 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6180018481

7.3.3) Ulica: Polna 29

7.3.4) Miejscowość: Błaszki

7.3.5) Kod pocztowy: 98-235

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty brukarskie i kanalizacyjne

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-10-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 930419,34 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

2023-11-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane