„Budowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej w Łanach w gminie Czernica na działce numer 73 – etap I”
GMINA CZERNICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00477285
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00477285/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-06 10:28
- Lokalizacja
- Czernica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5f5c17d5-4e13-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 9121101093
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00477285 z dnia 2023-11-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej w Łanach w gminie Czernica na działce numer 73 – etap I”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERNICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934986
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kolejowa 3
1.5.2.) Miejscowość: Czernica
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-003
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@czernica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://czernica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/czernica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej w Łanach w gminie Czernica na działce numer 73 – etap I”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5f5c17d5-4e13-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00477285
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00063038/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej w Łanach.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa inwestująca w obszary wiejskie”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00387564
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZW.271.2.21.2023.MK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem niniejszej umowy jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej w Łanach w gminie Czernica na działce numer 73 – etap I.
2) Przedmiot umowy finansowany jest w ramach operacji ujętej w poddziałaniu „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa inwestująca w obszary wiejskie” w zakresie rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.
3) Zakres przedmiotu umowy obejmuje w szczególności:
a) budowę zadaszenia plenerowego;
b) budowę boiska do piłki plażowej;
c) budowę miejsca na ognisko z ławkami;
d) wykonanie utwardzenia z kostki betonowej;
e) niwelację terenu wokół boiska do siatkówki, zadaszenia plenerowego i placu na ognisko.
4) Wykonawca wykona i zamontuje tablicę informacyjną o dofinansowanie ze środków PROW/LGD zgodnie z wytycznymi dostępnymi na stronie https://www.gov.pl/web/rolnictwo/ksiega-wizualizacji-i-logotypy - szczegóły do ustalenia z Zamawiającym.
5) Termin gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia nie może być krótszy niż 36 miesięcy od dnia zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia i stanowi jedno z kryterium oceny ofert.
6) Szczegółowy zakres robót opisany został w specyfikacji warunków zamówienia (SWZ), a w szczególności w dokumentacji technicznej - projekt architektoniczno-budowlany oraz PZT.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
34928210-3 - Wiaty drewniane
44232000-5 - Drewniane konstrukcje dachowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z art. 255 pkt 7 Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263 Pzp. W myśl art. 263 Pzp jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.
Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 19 października 2023 r. Zamawiający dokonał wyboru oferty złożonej przez DOMY PLUS Sp. z o.o. z siedzibą w Łanach przy ul. Wojnowskiej 2, 55-002 Łany jako najkorzystniejszej. Oferta uzyskała największą ilość punktów ze względu na przyjęte w Specyfikacji warunków zamówienia kryteria oceny ofert, tj. 100 pkt. Pismem z dnia 23 października 2023 r. Zamawiający zaprosił Wykonawcę do podpisania umowy z terminem na dzień 25 października 2023 r. W dniu 23 października 2023 r. Wykonawca poinformował Zamawiającego, że nie będzie mógł zrealizować zadania objętego zamówieniem publicznym. Zamawiający w dniu 23 października br. ponownie zwrócił się do Wykonawcy o oficjalną informację o odstąpieniu od podpisania umowy z terminem do dnia 24 października 2023 r. do godz. 10:00.
W dniu 24 października 2023 r. do godziny 10:00 Wykonawca przesłał informację o odstąpieniu od podpisania umowy na realizację przedmiotowego zamówienia.
Zgodnie z treścią art. 263 ustawy Prawo zamówień publicznych „Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie”.
W związku z regulacjami zawartymi w art. 263 ustawy Pzp, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania.
Mając na względzie powyższe postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Pzp - wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
| 2023-11-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |