SVA/W/J/4620-43/2023 Wykonanie trybun gabionowych, prefabrykatów wchodzących w skład amfiteatru, schodów przy ścianach memorialnych, w ramach zadania nr 91553 – „Budowa Muzeum Wojska Polskiego”.
AMW SINEVIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00478824
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00478824/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-06 14:41
- Lokalizacja
- Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-97346f97-57bf-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 7010303102
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00478824 z dnia 2023-11-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
SVA/W/J/4620-43/2023 Wykonanie trybun gabionowych, prefabrykatów wchodzących w skład amfiteatru, schodów przy ścianach memorialnych, w ramach zadania nr 91553 – „Budowa Muzeum Wojska Polskiego”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: AMW SINEVIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 142989877
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Paderewskiego 6
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-100
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@amwsinevia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://amwsinevia.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.amwsinevia.eb2b.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
SVA/W/J/4620-43/2023 Wykonanie trybun gabionowych, prefabrykatów wchodzących w skład amfiteatru, schodów przy ścianach memorialnych, w ramach zadania nr 91553 – „Budowa Muzeum Wojska Polskiego”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-97346f97-57bf-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00478824
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00409673
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SVA/W/J/4620-43/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 8783266,70 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na kompleksowym wykonaniu trybun gabionowych, prefabrykatów wchodzących w skład amfiteatru, schodów przy ścianach memorialnych, w ramach zadania nr 91553 – „Budowa Muzeum Wojska Polskiego w Ossowie” w tym:
Roboty budowlane polegające na wykonaniu amfiteatru na nasypie wraz ze schodami prefabrykowanymi przy ścianach memorialnych zgodnie z dokumentacją projektową, STWiOR i przedmiarem.
Szczegółowy zakres rzeczowy zamówienia określa dokumentacja (przedmiary robót oraz dokumentacja projektowa wraz z specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych) stanowiąca załącznik nr 7 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający jest generalnym Wykonawcą. W dniu 22.09.2023 r. ogłosił postepowanie w trybie podstawowym na wybór Podwykonawcy załączając zakres robót zgodny z dokumentacją projektową Inwestora. Po wszczęciu postępowania Zamawiający otrzymał informację od Inwestora o zmianie przedmiotu zamówienia i zakresu zamówienia. Konsekwencją zmiany dokumentacji jest konieczność ponownego zaplanowania zamówienia, formuły jego udzielenia oraz oszacowania jego wartości. Zmiany dokumentacji są wynikiem decyzji Inwestora tj. Muzeum Wojska Polskiego, który dokonał zmiany zakresu robót dotyczących amfteatru w części obejmującej siedziska będące przedmiotem prowadzonego postępowania.Dotychczasowa dokumentacja udostępniona do postępowania w postaci dokumentacji projektowej, technicznej i przedmiaru robót jest nieaktualna i nie zostanie zrealizowana. Zmianie ulegnie także szacowana wartość zamówienia określona kosztorysem. Zmiana zakresu zamówienia nałożona na Zamawiającego będącego generalnym Wykonawcą spowodowała, iż Zamawiający musi na nowo zdefiniować przedmiot i zakres jaki zostanie udzielony ewentualnym dalszym podwykonawcom oraz dobrać odpowiedni wariant realizacji zamówienia, a okoliczność ta spowodowała, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.. Podjęta decyzja, przed upływem terminu składania ofert, ma również na celu ochronę interesów potencjalnych Wykonawców, aby nie ponosili realnych kosztów związanych z przygotowaniem ofert i uczestnictwem w postępowaniu. W wyroku z 10 maja 2022 r. KIO 1074/22 stwierdziło: „W przeciwieństwie do art. 255 pkt 6 p.z.p. w zw. z art. 457 ust. 1 p.z.p., przesłanka unieważnienia z art. 256 p.z.p. jest nieostra i pozostawia zamawiającemu pewien luz decyzyjny co do tego, w jakiej sytuacji uzna, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Przy czym, chodzi o okoliczności, które zaistniały lub ujawniły się po wszczęciu postępowania, ale nie później niż do upływu terminu składania ofert. Konkludując, de lege lata o ile na początkowym etapie prowadzonego postępowania zamawiający ma szeroko zakreślone uprawnienie do jego unieważnienia, o tyle po otwarciu ofert ulega ono zawężeniu do ściśle oznaczonych okoliczności.”
Ustawodawca nie precyzuje jakie okoliczności należy uznać za powodujące konieczność unieważnienia ani nie tworzy katalogu przesłanek jakie muszą wystąpić dla uznania, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Zostawił powyższe kwestie do indywidualnej oceny Zamawiającego. Jak wskazano w uzasadnieniu do projektu ustawy w odniesieniu do art. 256: „Rozwiązanie to umożliwi zamawiającym zakończenie prowadzonych postępowań w sytuacji wystąpienia innych niż obowiązkowe podstaw unieważnienia postępowania, które powodują, że dalsze prowadzenie tych postępowań mija się z celem”.
c.d. w sekcji IX Informacje dodatkowe
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
c.d. z sekcji V Zakończenie postępowania pkt 5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowaniaJak wskazuje Urząd Zamówień Publicznych w komentarzu do ustawy (Prawo Zamówień Publicznych - Komentarz pod redakcją Huberta Nowaka i Mateusza Winiarza, Warszawa 2021r.) „Inaczej niż według art. 255 pkt 5 Pzp, zmiana okoliczności objęta art. 256 Pzp może być przewidywalna.
W grę wchodzi zatem wystąpienie okoliczności, które zamawiający mógł przewidzieć przy dołożeniu należytej staranności. Poza tym stwierdzenie braku potrzeby prowadzenia postępowania nie musi być uzasadnione interesem publicznym. Liczy się również indywidualny interes zamawiającego, zwłaszcza związany z pojawieniem się możliwości bardziej efektywnego wydatkowania środków finansowych. Okolicznościami, które pociągają za sobą bezcelowość prowadzenia postępowania, mogą być w szczególności:
1) ujawnienie się (np. w wyniku analizy pytań wykonawców) możliwości wykonania przedmiotu
zamówienia wedle nowocześniejszej i bardziej odpowiadającej potrzebom zamawiającego technologii,
2) ujawnienie się potrzeby znacznego rozszerzenia lub zmniejszenia zakresu zamówienia,
3) okoliczności uzasadniające potrzebę dopuszczenia możliwości składania ofert częściowych
lub zwiększenia liczby części, na które mogą być składane oferty częściowe,
4) okoliczności uzasadniające wybór innego wariantu realizacji zamówienia.”
Biorąc powyższe pod uwagę Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 256 ustawy Pzp, ponieważ wystąpiły okoliczności opisane w uzasadnieniu faktycznym, powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
| 2023-11-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |