Wykonanie robót budowlanych niezbędnych do oddania przewidzianego umową zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Poprawa efektywności energetycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nowym Sączu”
Miasto Nowy Sącz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00483001
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00483001/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-08 12:24
- Lokalizacja
- Nowy Sącz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-016af147-592d-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 7343507021
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00483001 z dnia 2023-11-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych niezbędnych do oddania przewidzianego umową zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Poprawa efektywności energetycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nowym Sączu”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Nowy Sącz
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miasta Nowego Sącza
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893167
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Sącz
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@nowysacz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowysacz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/nowysacz; https://bip.malopolska.pl/nowysacz,m,288947,ogloszeniaozamowieniach1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych niezbędnych do oddania przewidzianego umową zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Poprawa efektywności energetycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nowym Sączu”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-016af147-592d-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00483001
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Poprawa efektywności energetycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nowym Sączu”, zgłoszonego do konkursu nr RPMP.04.03.02-IŻ.00-12-001/23/ w ramach RPO WM na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00410076
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.86.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 5961481,27 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
I. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych niezbędnych do oddania przewidzianego umową zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Poprawa efektywności energetycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nowym Sączu”
II. Szczegółowy zakres przedmiotowych robót budowlanych został określony za pomocą:
1) dokumentacji technicznej, zawierającej: dokumentacje projektową, audyt energetyczny budynku, przedmiar robót (ma charakter pomocniczy i nie służy wyliczenia ceny ofertowej);
2) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (STWiOR)
- które stanowią Załącznik nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wykonawca Andrzej Mikulec prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą: Firma Handlowa „MIKULEC” Andrzej Mikulec Biała Niżna 504, 33-330 Grybów zwany dalej ,,Wykonawcą, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, został wezwany przez Zamawiającego e-mailem z dnia 10.10.2023r. do dopełnienia formalności w celu podpisania umowy, które zostały określone w Rozdziale XV – Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, specyfikacji warunków zamówienia. W w/w wezwaniuzażądano przedłożenia: kopii polisy ubezpieczenia wraz z dowodem uiszczenia składek, o której mowa w § 2 Wzoru umowy, szczegółowego kosztorysu ofertowego przedstawiającego sposób wyliczenia ceny, dokumentów stwierdzających, że osoby które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia budowlane., zakresu robót, które Wykonawca będzie wykonywał osobiście lub za pomocą podwykonawców (jeżeli dotyczy) oraz wykazu pojazdów używanych przy wykonywaniu przedmiotowego zamówienia, o którym mowa w § 7 ust. 13 Wzoru umowy do dnia 12.10.2023r.. Zgodnie z rozdziałem XV pkt 3 oraz rozdziałem XVI SWZ poinformowano również o obowiązku wniesienia zabezpieczenie należytego wykonania umowy oraz przedłożenia potwierdzenia wniesienia zabezpieczenia. Wykonawca przedłożył jedynie część ww. dokumentów oraz złożył pismo w dniu 17.10.2023r. z prośbą o wydłużenie terminu wykonania robót. Zamawiający w dniu 19.10.2023r. powtórnie wezwał Wykonawcę do przedłożenia brakujących dokumentów niezbędnych do podpisania umowy tj.: szczegółowego kosztorysu ofertowego przedstawiającego sposób wyliczenia ceny oraz podpisanej przez ubezpieczyciela gwarancji należytego wykonania umowy wyznaczając termin do dnia 20.10.2023r.
Wykonawca pismem z dnia 19.10.2023 r oświadczył, iż „ w terminie do dnia 07.12.2023r. nie jesteśmy w stanie wykonać robót objętych zakresem” wyjaśniając, że ,,W obecnej sytuacji, w której termin 07.12.2023r. jest terminem maksymalnym i nieprzekraczalnym, zmuszeni jesteśmy wycofać naszą ofertę z uwagi na zbyt krótki czas na wykonanie robót”
Wykonawca zatem odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie.
W związku z powyższym, jako że Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, Zamawiający dokonał ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców. Cena kolejnej oferty z rankingu, Wykonawcy: Stanisława Oleksego prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą: Zakład Remontowo-Budowlany „BUDOLEX” Stanisław Oleksy, 34-603 Ujanowice 109 wynosi 8 694 820,74 zł
i znacznie przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny ww. oferty w związku z czym unieważnia postępowanie.
| 2023-11-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |