"Oświetlenie od drogi powiatowej do budynku 14A w Radostowie Dolnym” w formule zaprojektuj i wybuduj
Gmina Lubań
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00483945
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00483945/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-08 14:54
- Lokalizacja
- Lubań, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8df18ed6-6c22-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 6131436221
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty w zakresie instalacji elektrycznychLampy i oprawy oświetleniowe
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00483945 z dnia 2023-11-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Oświetlenie od drogi powiatowej do budynku 14A w Radostowie Dolnym”
w formule zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lubań
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821463
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jarosława Dąbrowskiego
1.5.2.) Miejscowość: Lubań
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-800
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 756465927
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@luban.ug.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://luban.ug.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/luban1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Oświetlenie od drogi powiatowej do budynku 14A w Radostowie Dolnym”w formule zaprojektuj i wybuduj
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8df18ed6-6c22-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00483945
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00009087/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Oświetlenie od drogi powiatowej do budynku 14A w Radostowie Dolnym
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00446176
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PA.271.15.2023.EL
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie nowych punktów oświetlenia drogowego w Radostowie Dolnym w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Oświetlenie od drogi powiatowej do budynku 14A w Radostowie Dolnym”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowiący załącznik do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.Wadą niemożliwą do usunięcia jest brak możliwości wykonania zadania w założonym w SWZ terminie, tj. do dnia 22.12.2023 r. Zadanie składa się z dwóch następujących po sobie procesach:
1) przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę;
2) roboty budowlane,
przy czym Zamawiający zakładał, że rozstrzygnięcie postępowania nastąpi w oparciu o złożone oferty. Po otwarciu ofert okazało się, że konieczne jest przeprowadzenie procedury negocjacji z Wykonawcami, które spowoduje skrócenie okresu na wykonanie zadania tak dalece, że jest oczywiste, iż nie będzie możliwości jego wykonana. Niemożność zrealizowania zadania w przyjętym terminie stanowi o niemożności świadczenia, co jest przesłanką nieważności umowy w rozumieniu art. 387 §1 Kodeksu cywilnego (por. wyrok KIO z dnia 2 września 2016 r. KIO 1557/16), a takiej Zamawiający nie może zawrzeć.
| 2023-11-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |