Wykonanie odwodnienia miejscowego drogi powiatowej nr 1818W w msc. Legionowo, w ramach zadania pn.: „Projekty i budowa odwodnienia miejscowego dróg powiatowych i skrzyżowań”
Powiat Legionowski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00485504
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00485504/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-09 11:57
- Lokalizacja
- Legionowo, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-14f8e8a1-6cd3-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 5361597016
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00485504 z dnia 2023-11-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie odwodnienia miejscowego drogi powiatowej nr 1818W w msc. Legionowo, w ramach zadania pn.: „Projekty i budowa odwodnienia miejscowego dróg powiatowych i skrzyżowań”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Legionowski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269858
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11
1.5.2.) Miejscowość: Legionowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-119
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.7.) Numer telefonu: +48227640516
1.5.8.) Numer faksu: +48227640450
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpu@powiat-legionowski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.powiat-legionowski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiat-legionowski/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie odwodnienia miejscowego drogi powiatowej nr 1818W w msc. Legionowo, w ramach zadania pn.: „Projekty i budowa odwodnienia miejscowego dróg powiatowych i skrzyżowań”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-14f8e8a1-6cd3-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00485504
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00039338/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa odwodnienia miejscowego dróg powiatowych i skrzyżowań
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00448074
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPU.272.51.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie odwodnienia miejscowego drogi powiatowej nr 1818W ul. Kościelnej w msc. Legionowo, w ramach zadania pn. „Projekty i budowa odwodnienia miejscowego dróg powiatowych oraz skrzyżowań,” w szczególności budowa urządzeń odwadniających w pasie drogi powiatowej nr 1818W na wysokości przejazdu kolejowego na ul. Kościelnej w msc. Legionowo.
2. Zakres inwestycji:
• Budowa odwodnienia liniowego,
• Budowa skrzynek rozsączających,
• Odtworzenie nawierzchni jezdni KR3.
Na całej długości powstających zastoin wodnych zaprojektowano odwodnienia liniowe,
z których woda odpływać będzie do 2 systemów skrzynek rozsączających. Po jednym systemie z każdej strony przejazdu kolejowego. Z badań geologicznych wynika, że na tym terenie przeważają grunty w postaci piasków – czyli wodo przepuszczalnych.
Zestawy skrzynek rozsączających zostaną umieszczone w pasie drogowym pod jezdnią asfaltową. Konieczne zatem będzie odtworzenie nawierzchni jezdni wraz z oznakowaniem poziomym.
3. Szczegółowy zakres robót do wykonania określają:
1) projekt wykonawczy stanowiący załącznik do SWZ,
2) szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót stanowiące załącznik do SWZ,
3) przedmiar robót stanowiący załącznik do SWZ,
4) projekt czasowej organizacji ruchu stanowiący załącznik do SWZ.
Wyżej wymienione załączniki stanowią integralną część SWZ.
4. W przypadku wystąpienia rozbieżności w załącznikach do SWZ przyjmuje się następującą hierarchię ważności dokumentów:
1) projekt wykonawczy,
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
3) przedmiar robót.
5. Roboty muszą być wykonane zgodnie ze specyfikacją wykonania i odbioru robót dołączoną do dokumentacji przetargowej.
6. W przypadku okoliczności niezależnych od Wykonawcy uniemożliwiających prowadzenie robót oraz uchybienia terminom realizacji w trybie zwykłym i awaryjnym obowiązkiem Wykonawcy będzie zabezpieczyć i oznakować obszar uszkodzonych nawierzchni do czasu ich naprawy.
7. Wykonawca zobowiązany będzie zabezpieczyć i oznakować front robót w pasie drogowym.
8. W przypadku wyrządzenia przez Wykonawcę szkód podczas prowadzenia robót, Wykonawca zobowiązany będzie do naprawienia szkody, a w przeciwnym wypadku Zamawiający dokona potrącenia z faktury wystawionej przez Wykonawcę w wysokości pełnej wartości szkody.
9. Okres gwarancji na roboty będące przedmiotem zamówienia oraz na materiały dostarczone i wbudowane przez Wykonawcę wynosi minimalnie 36 miesięcy. Zaproponowanie w ofercie wydłużonego okresu gwarancji będzie dodatkowo punktowane zgodnie z zapisami Rozdziału XXIV pn. Opis kryteriów oceny ofert, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
10. Wykonawca udzieli na wykonane roboty budowlane rękojmi na okres nie krótszy niż okres gwarancji.
11. Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, w celu zapewnienia poprawnego wykonania przedmiotu umowy, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, na okres realizacji zamówienia, osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, które będą wykonywać czynności faktycznie związane z przedmiotem zamówienia, tj.
- operator koparki - ładowarki,
- brukarz,
12. Wykonanie czynności wskazanych w ust. 7 polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. z 2023 r. poz. 1465). Wymóg powyższy nie dotyczy samego Wykonawcy lub Podwykonawcy (w tym wspólników spółek osobowych), który osobiście realizować będzie w/w czynności na zasadzie jednoosobowej działalności gospodarczej (samozatrudnienie). Ustalenie wymiaru zatrudnienia Zamawiający zostawia w gestii Wykonawcy. Sposób weryfikacji zatrudnienia ww. osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem ww. osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, zostały zawarte w Projektowanych postanowieniach umowy w Załączniku do SWZ.
13. Jeżeli w SWZ, ogłoszeniach związanych z postępowaniem, w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia określono przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, to ma to na celu jedynie określenie cech technicznych, czy właściwości określonego sprzętu, urządzeń i materiałów, jakie należy zastosować dla wykonania przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie w takich przypadkach sprzętu, urządzeń, materiałów równoważnych, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, postępowanie o udzielenie zamówienia unieważnia się, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.Na powyższe postępowanie złożono jedną ofertę, której cena przewyższa kwotę przeznaczoną na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia. Zamawiający nie posiada dodatkowych środków i nie może zwiększyć kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 427077,21 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 427077,21 PLN
| 2023-11-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |