Wykonanie tężni solankowej i trawnika na terenach zielonych przy ul. Spokojnej w Gdyni

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00486415
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00486415/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-11-09 14:19
Lokalizacja
Gdynia, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ee96c16d-717a-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
5862312326
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty inżynieryjne i budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00486415 z dnia 2023-11-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie tężni solankowej i trawnika na terenach zielonych przy ul. Spokojnej w Gdyni

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675557

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 10 Lutego 24

1.5.2.) Miejscowość: Gdynia

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-364

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: (58) 761 20 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdiz.gdynia.pl, rzp@zdiz.gdynia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zdiz.gdynia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/824540

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie tężni solankowej i trawnika na terenach zielonych przy ul. Spokojnej w Gdyni

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ee96c16d-717a-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00486415

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00023889/18/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.42 Tężnia solankowa i trawnik - doposażenie parku rodzinnego przy ul. Spokojnej w dodatkowe elementy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00457853

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: EZP.271.63.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 322740,65 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych: posadowienia tężni solankowej - działającej w ciągu roku w okresie od 1 maja do 31 października, wyposażenia obszaru przy tężni w elementy małej architektury oraz założenia trawnika na terenach zielonych przy ul. Spokojnej w Gdyni:
a) Przedstawienie dwóch koncepcji tężni, zawierających schemat jej pracy, szacunek zużycia mediów do jej obsługi, sposób uzupełniania solanki oraz zagospodarowanie terenu wraz z wizualizacją obiektu uwzględniających rozwiązanie dojazdu samochodu dostarczającego i odbierającego solankę.
b) Wykonanie dokumentacji projektowej, na podstawie zaakceptowanej przez Zamawiającego koncepcji, uzyskanie wszelkich wymaganych prawem dokumentów oraz złożenie na ich podstawie wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę lub otrzymanie potwierdzenia nie wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych.
c) Roboty budowlane:
– wykonanie tężni wraz z przyłączami i instalacjami: elektryczną, wod – kan;
– dostawy i montażu elementów małej architektury;
– zagospodarowanie terenu zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym
d) Wykonanie dokumentacji odbiorowej powykonawczej, którą Wykonawca sporządzi i dostarczy Zamawiającemu w formie papierowej oraz w formie elektronicznej, obejmującej: dziennik budowy ze stosownymi oświadczeniami kierownika budowy, dokumentację powykonawczą z naniesionymi zmianami, pomiar powykonawczy, protokół rozruchu, atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności, wyniki badań kontrolnych i pomiarów, DTR zamontowanych urządzeń, instrukcje obsługi (eksploatacji) oraz gwarancje.
e) Prowadzenie nadzoru autorskiego nad realizacją projektu budowlanego w trakcie wykonywania robót budowlanych oraz w okresie rękojmi i gwarancji
f) Eksploatacja obiektu w okresie 3 lat od dnia uzyskania pozwolenia na użytkowanie lub potwierdzenia nie wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia zakończenia robót budowlanych.
2. Lokalizacja przedsięwzięcia: na działce nr 3803 teren parku rodzinnego przy
ul. Spokojnej w Gdyni.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy określają: Program funkcjonalno-użytkowy – Załącznik A do SWZ, wytyczne Standardów Dostępności karty 1-10 – Załącznik C do SWZ oraz Wzór umowy – załącznik nr 7 do SWZ.
Wykonawca w imieniu Zamawiającego wystąpi o pozwolenie na budowę lub dokona zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych.
4. Wykonawca udzieli 24 miesięcznej rękojmi i gwarancji na wykonaną dokumentację projektową, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru dokumentacji projektowej - bez uwag, przez Zamawiającego i Wykonawcę.
5. Koncepcja oraz dokumentacja projektowa będąca jednym z elementów realizacji przedmiotu zamówienia winna spełniać wymogi określone w prawie zamówień publicznych dla opisu przedmiotu zamówienia na projektowanie i roboty budowlane oraz uwzględniać inne wymogi określone w prawie zamówień publicznych dla realizacji inwestycji. Dokumentacja musi umożliwiać wykonanie przedmiotu zamówienia w pełnym zakresie, zgodnie z przepisami, normami, zasadami sztuki budowlanej oraz zasadami wiedzy technicznej, bez wad, w sposób nadający się do eksploatacji. Koncepcja oraz dokumentacja projektowa winna zostać wykonana w stanie kompletnym, z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
W przypadku opisania rozwiązań projektowych w dokumentacji projektowej lub koncepcji przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę - wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”, a także kryteria, które zostaną zastosowane w celu oceny równoważności. Określony w zadaniu pierwszym opis przedmiotu zamówienia jest dopuszczony, jeżeli wykonawca prac projektowych nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób (art. 99 ust. 4 Pzp). W przypadku opisania przedmiotu zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, wykonawca prac projektowych jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”(art. 101 ust. 4 Pzp).
6. Zakres prac projektowych wynikać będzie z zatwierdzonej przez Zamawiającego Koncepcji.
7. Zadanie realizowane jest jako jeden z wniosków najwyżej ocenionych z „dużych” projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Gdynia 2021 pn.: „Tężnia solankowa i trawnik - doposażenie parku rodzinnego przy ul. Spokojnej w dwa dodatkowe elementy” 2021/MAK/0001.
8. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Przedstawienie dwóch koncepcji tężni.
2) Opracowanie dokumentacji projektowej (projekt budowlano - wykonawczy).
3) Nadzór autorski.
4) Wykonanie robót budowlanych polegających na:
a) budowie tężni solankowej z instalacjami i przyłączeniami;
b) dostawie i montażu elementów małej architektury;
c) budowie utwardzonych nawierzchni, ciągów pieszych, trawników;
d) wywozie materiałów rozbiórkowych i ich utylizacja.
5) Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej i dokumentacji odbiorowej powykonawczej.
6) Eksploatacja tężni, zgodnie z DTR oraz instrukcją eksploatacji w okresie 3 lat od uzyskania pozwolenia na użytkowanie lub potwierdzenia nie wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia zakończenia robót budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne: Postępowanie podlega unieważnieniu, ponieważ do wyznaczanego terminu składania ofert tj. do dnia 08.11.2023 do godziny 11:00 nie złożono żadnej oferty.
2023-11-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane