Wykonanie robót remontowo - utrzymaniowych w granicach administracyjnych miasta Wałbrzycha na drogach publicznych
Gmina Wałbrzych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00106533
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00106533/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-17 09:26
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-92d86ad0-2ed4-49fb-b5fc-4216d1400b6b
- Identyfikator
- 8862584003
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00106533 z dnia 2025-02-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót remontowo - utrzymaniowych w granicach administracyjnych miasta Wałbrzycha na drogach publicznych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wałbrzych
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Wałbrzychu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718490
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: plac Magistracki 1
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.walbrzych.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.walbrzych.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,189530,a6c615de0d5d711614883604f9f91aba.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót remontowo - utrzymaniowych w granicach administracyjnych miasta Wałbrzycha na drogach publicznych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-92d86ad0-2ed4-49fb-b5fc-4216d1400b6b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00106533
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00044321/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Wykonanie robót remontowo - utrzymaniowych w granicach adm. m. Wałbrzycha na drogach publicznych oraz na drogach wewnętrznych stanowiących własność gminy Wałbrzych - zadanie nr II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00091102
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.22.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2641825,40 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowo - utrzymaniowych w granicach administracyjnych miasta Wałbrzycha na drogach publicznych zarządzanych przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha oraz na drogach wewnętrznych stanowiących własność Gminy Wałbrzych. Zamówienie obejmuje roboty w zakresie remontów, utrzymania i konserwacji nawierzchni:
bitumicznych – wykonywanych masami betonu asfaltowego lub masami na „zimno”;
niebitumicznych – do których należą w szczególności: roboty brukarskie przy wykonywaniu nawierzchni jezdni z kostek kamiennych, betonowych lub płyt ażurowych, nawierzchni chodników z kostek betonowych lub kostek kamiennych, a także roboty krawężnikowe i naprawa dróg gruntowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 256 ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1320), Zamawiający unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.Po ogłoszeniu postępowania o dzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót remontowo - utrzymaniowych w granicach administracyjnych miasta Wałbrzycha, podjęta została decyzja umożliwiająca zlecanie robót utrzymaniowych spółce miejskiej, tj. Miejskiemu Zakładowi Usług Komunalnych Sp. z o. o., co pozwoli na znaczne oszczędności finansowe (rozliczenie prac na zasadach rekompensaty). Z uwagi na konieczność przygotowania się spółki do podjęcia realizacji robót utrzymaniowych na wałbrzyskich drogach, oraz przeprowadzenia wszelkich formalności umożliwiających zlecanie prac w ww. zakresie (przygotowanie umowy, uchwały zmieniającej status spółki etc.) należy zlecić rzeczony zakres prac na zewnątrz, niemniej jednak na okres krótszy niż zakładany.
Powyższa zmiana terminu realizacji wymusza również konieczność w znacznym stopniu ograniczenie zakresu przedmiotu zamówienia, tj. znaczne zmniejszenie ilości przewidzianych do zlecenia prac. Z drugiej strony, koniecznym stanie się zwiększenie obszaru wykonywania przedmiotu zamówienia. Szacunkowo w okresie lipiec-październik przewiduje się wykonywanie prac remontowo-utrzymaniowych na drogach w granicach administracyjnych miasta, bez dotychczasowego podziału na części – z uwagi na zakończenie realizacji obecnie obowiązującej umowy na prace na terenie zachodniej części miasta.
Możliwość realizacji zadań związanych z utrzymaniem nawierzchni dróg przez MZUK Sp. z o.o. oraz podyktowane tym zmiany w obecnie trwającym postępowaniu przetargowym, tj. konieczność skrócenia terminu realizacji zadania, oraz znaczące zmiany dotyczące zakresu robót powodują, że realizacja zadania w obecnym zakresie jest nieuzasadniona.
| 2025-02-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |