Remont pokrycia dachu wraz z jego dociepleniem na budynku położonym na dz. nr 300/39 w miejscowości Rakowice Wielkie 15, gmina Lwówek Śląski
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00486476
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00486476/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-09 14:28
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-413e367a-6d88-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 5272818355
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00486476 z dnia 2023-11-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pokrycia dachu wraz z jego dociepleniem na budynku położonym
na dz. nr 300/39 w miejscowości Rakowice Wielkie 15, gmina Lwówek Śląski
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział Terenowy we Wrocławiu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367849538
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mińska 60
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 54-610
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne.wroclaw@kowr.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kowr.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kowr.eb2b.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarowanie nieruchomościami Skarbu Państwa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont pokrycia dachu wraz z jego dociepleniem na budynku położonymna dz. nr 300/39 w miejscowości Rakowice Wielkie 15, gmina Lwówek Śląski
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-413e367a-6d88-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00486476
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00127637/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Remont pokrycia dachu wraz z jego dociepleniem na budynku położonym na dz. nr 300/39 w miejscowości Rakowice Wielkie 15, gmina Lwówek Śląski
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00450132
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WRO.WOP.260.30.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 241290,35 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Remont pokrycia dachu wraz z jego dociepleniem na budynku położonym na dz. nr 300/39 w miejscowości Rakowice Wielkie 15, gmina Lwówek Śląski, powiat lwówecki
OPIS OGÓLNY - ZAKRES PRZEWIDYWANYCH PRAC BUDOWLANYCH NA BUDYNKU ISTNIEJĄCYM.
Projekt opracowano w oparciu o program organizacyjno – użytkowy oraz uzgodnienie koncepcji projektowej z Inwestorem.
Z punktu widzenia budowlano - konstrukcyjnego remontem objęto następujące elementy budynku
- roboty przygotowawcze
- zabezpieczenie elementów budynku, które nie podlegają przebudowie
- demontaż instalacji odgromowej na połaciach dachowych
- demontaż obróbek blacharskich na attyce - w osiach 1,2,3 ,4
- demontaż wiatrownic w osi 5
- demontaż kominków wentylacyjnych - wentylacja dachu
- demontaż wywiewek - odpowietrzenie kanalizacji sanitarnej
- demontaż czap kominowych
- demontaż papy termozgrzewalnej na cały pokryciu dachu
- demontaż istniejącej izolacji z wełny - dokładne określenie grubości po dokonaniu demontażu papy
- demontaż wyłazu dachowego
- demontaż obróbek blacharskich ścian attyk
- demontaż rynien i częściowo rur spustowych nie nadających się do użytku
- demontaż haków rynnowych
- demontaż obróbek blacharskich gzymsów
- obicie tynku na attykach od strony połaci dachowej - tynk odspojony
- demontaż nieczynnej lampy ulicznej na wsporniku na attyce
- demontaż wsporników stalowych instalacji odgromowej
- obicie tynku na attykach od strony połaci dachowej
- demontaż deskowania na dachu D3
- demontaż izolacji z wełny w niezbędnym zakresie
- demontaż obudowy g-k istniejącej - będzie możliwość dodatkowej oceny konstrukcji lub ewentualnego wzmocnienia
- demontaż częściowy kominków wentylacyjnych fi150 - wentylacja grawitacyjna pomieszczeń biurowych
- demontaż nieczynnej instalacji elektrycznej oraz daszku stalowego
- demontaż kanał wentylacyjny stalowy prostokątny wraz z wentylatorem - pomiedzy osią 3-4 - ∅48
DACH D1 płaski o konstrukcji żelbetowej stropodach
- wymiana - pas nadrynnowy z blachy stalowej ocynkowanej min 0,6mm
- izolacja attyki oraz kominów ze styropianu gr 10cm od strony dachu D1 - montaż na klej, montaż klej i siatka
- membranę PCV wywinąć na kominy do poziomu czap kominowych
- paroizolacja na płycie dachowej stropowej - stropodach
- od strony okapu wstawienie klina z PIR grubości od 3cm do 20cm pas o szerokość 0,5m montaż mechaniczny
- izolacja połaci dachowej ze styropianu EPS150 grubości 20cm montaż mechaniczny
- włóknina szklana/welonu szklanego o gramaturze min 120g/m2
- membrana dachowa PVC o grubości 1,5mm ze wzmocnieniem wykonanym z siatki poliestrowej - montaż mechaniczny
- UWAGA DACH O PARAMETRACH NRO zgodnie z systemem producenta
- membranę PCV należy wywinąć na attykę w osi 1
- montaż haków rynnowych
- montaż rynien
- montaż rur spustowych - wpięcie do rynien - oraz wymiana częściowa (na dach D2)
- wykonanie wywinięcia membrany PCV na minimum 40cm na komin (wysoki komina 510cm) oraz ścianę w osi 4
- wykonanie obróbki blacharskiej nad membraną PCV komin i ściana w osi 4 – istniejący tynk strukturalny
- montaż płyty OSB3 25 na attykach w spadku w kierunki połaci dachowej
- wykonanie obróbek blacharskich attyk z blachy ocynkowanej min 0,6mm - na rąbek stojący
- montaż instalacji odgromowej wraz z montażem do zwodów pionowych istniejących
- montaż muf (wpięcie do istniejących przewodów wentylacyjnych) oraz kanałów wentylacyjnych izolowanych RO150/210 - wraz z daszkami
- montaż kanału stalowego ocynkowanego RK200x400
- montaż obróbek kanałów wentylacyjnych z PCV
- montaż czap kominowych betonowych wraz z impregnacją - hydroizolacja
- montaż obróbek z membrany PCV na attyce w osi 4
- montaż nowego wyłazu dachowego do dachów płaskich - okno wyłazowe z Przezroczysta kopuła 90x90cm wraz z podstawą
- montaż wywiewek dachowych - odpowietrzenie instalacji kanalizacji
DACH D2 płaski o konstrukcji żelbetowej stropodach
- wymiana - pas nadrynnowy z blachy stalowej ocynkowanej min 0,6mm
- izolacja attyk oraz kominów ze styropianu gr 10cm od strony dachu D2
- membrana PCV 1,5mm na kominach wykonać do czap kominowych
- paroizolacja na płycie dachowej stropowej - stropodach
- od strony okapu wstawienie klina z PIR grubości od 3cm do 20cm pas o szerokość 0,5m montaż mechaniczny
- izolacja ze styropianu EPS150 grubości 20cm montaż mechaniczny
- kliny ze styropianu od 0-10cm - uzyskanie większego spadku
- włóknina szklana o gramaturze 120g/m2
- membrana dachowa PVC o grubości 1,5mm ze wzmocnieniem wykonanym z siatki poliestrowej - montaż mechaniczny
- UWAGA DACH O PARAMETRACH NRO zgodnie z systemem producenta
- membranę PCV należy wywinąć na attykę w osi 2 i 3
- membranę PCV należy wywinąć na kominy do poziomu czap kominowych oraz ścianę budynku w osi C do pełnej wysokości – do gzymsu
- montaż haków rynnowych
- montaż rynien
- montaż rur spustowych - wpięcie do rynien
- wykonanie obróbek blacharskich z blachy ocynkowanej min 0,6mm
- montaż płyty OSB3 25 na attykach w spadku w kierunku połaci dachowej
- wykonanie obróbek blacharskich attyk - na rąbek stojący
- montaż instalacji odgromowej wraz z montażem do zwodów pionowych istniejących
- montaż czap kominowych
- podwyższenie klimatyzatorów ze względu na kolizję z izolacją termiczna dachu
DACH D3 - dach o konstrukcji drewnianej
- wyrównanie połaci dachowej dach D3
- izolacja attyki ze styropianu gr 10cm od strony dachu D3
- oczyszczenie i zaimpregnowanie istniejących elementów konstrukcji drewnianej
- wykonanie membrany pod pokrycie blachą trapezowa (nakrokwiowo) min 180g/m2
- wstawienie bala drewnianego bxh -15x4cm w części okapowej pod montaż haków rynnowych
- pas nadrynnowy z blachy stalowej ocynkowanej 0,6mm
- kontrłaty 3x5cm
- łaty 4x6cm
- blacha trapezowa T35 kolor szary
- izolacja z piany natryskowej poliuretanowej otwartokomorowej gr. 20cm
- w celu zabezpieczenia piany od promieni UV pomalować natryskowo zwykła farbą akrylową
- montaż obróbek blacharskich przyściennych, wiatrownic, kalenicy zgodnie z systemem producenta blachy trapezowej.
- montaż płyty OSB3 25 na attykach w spadku w kierunki połaci dachowej
- wykonanie obróbek blacharskich attyk - na rąbek stojący
- montaż haków rynnowych wyfrezowane w balu okapowym
- montaż rynien
- montaż rur spustowych - wpięcie do rynien
- montaż instalacji odgromowej wraz z montażem do zwodów pionowych istniejących
UWAGA:
W przypadku stwierdzenia uszkodzenia elementów drewnianych po robotach rozbiórkowych należy wzmocnić krokwie poprzez montaż dodatkowych bali drewnianych. Wzmocnienie konstrukcji więźby dachowej poprzez przybicie po dwóch stronach dodatkowych bali drewnianych 7x16cm - skręcenie prętem gwintowanym M16 - wzmocnienie krokwi istniejących. Wilgotność drewna montowanego nie może przekroczyć 15% (wytyczne do wykonania izolacji z piany poliuretanowej)
- dokumentacja powykonawcza (protokoły, próby)
- opinia kominiarska
Szczegółowy zakres prac określony został w projekcie umowy, dokumentacji projektowej, przedmiarze robót, STWiOR,. Wymieniona dokumentacja stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia i znajduje się na stronie internetowej Zamawiającego https://kowr.eb2b.com.pl/ w zakładce przedmiotowego postępowania
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu złożono ofertę, w której zaproponowano wykonanie przedmiotu zamówienia za cenę przewyższającą kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 516700,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 516700,00 PLN
| 2023-11-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |