„Wykonanie chodnika na ulicy Spacerowej w Michałowicach Osiedlu”

GMINA MICHAŁOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00487876
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00487876/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-11-10 11:54
Lokalizacja
Reguły, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3199fcb4-7305-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
5342480595
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00487876 z dnia 2023-11-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie chodnika na ulicy Spacerowej w Michałowicach Osiedlu”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MICHAŁOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269290

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Powstańców Warszawy 1

1.5.2.) Miejscowość: Reguły

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-816

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@michalowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.michalowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3199fcb4-7305-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wykonanie chodnika na ulicy Spacerowej w Michałowicach Osiedlu”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3199fcb4-7305-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00487876

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00045881/25/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Przebudowa ul. Spacerowej w Michałowicach osiedlu poprzez wykonanie chodnika

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00460481

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.58.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulicy Spacerowej w Michałowicach Osiedlu poprzez wykonanie chodnika na odcinku o długości ok. 824,5 mb od ul. 3 Maja do ul. Widok w ramach zadania budżetowego „Zagospodarowanie ul. Spacerowej w Michałowicach”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje poniższy zakres prac, m.in.:
1) roboty przygotowawcze i roboty rozbiórkowe, w zakresie m. in.: istniejących nawierzchni jezdni, zjazdów, chodników itp.;
2) przebudowę istniejącego rowu poprzez wykonanie w nim przepustu;
3) roboty ziemne w zakresie kształtowania korpusu chodnika;
4) budowę chodnika o nawierzchni z mieszanki mineralno-epoksydowej (przepuszczalnej) w kolorze żwir szary;
5) budowę innych nawierzchni utwardzonych;
6) regulację wysokościową istniejących nawierzchni z kostki betonowej (zjazdy, chodniki);
7) regulację wysokościową armatury powierzchniowej urządzeń sieci uzbrojenia terenu;
8) wykonanie elementów stałej organizacji ruchu oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego;
9) wykonanie zielni.
3. Szczegółowy zakres prac przewidzianych do wykonania określony został w:
1) Dokumentacji technicznej STWiORB,
2) Dokumentacji projektowej,
3) Przedmiarze,
4. Wykonawca jest zobowiązany do:
1) wykonania wszystkich robót budowlanych opisanych w dokumentacji niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia;
2) wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami prawa i wiedzą techniczną, a także w sposób zapewniający bezpieczeństwo użytkowników oraz osób trzecich;
3) zabezpieczenia terenu budowy w sposób uniemożliwiający wejście na teren budowy osób postronnych przez całą dobę;
4) bezwzględnego stosowania się do treści wszystkich uzgodnień wydanych przez osoby upoważnione przez Zamawiającego;
5) zapewnienia ciągłego nadzoru całodobowego nad oznakowaniem drogowym i wprowadzonymi zmianami w organizacji ruchu;
6) wykonania na własny koszt schematów lub rysunków roboczych, warsztatowych jeśli uzna to za konieczne dla wykonania robót lub ich części;
5. Materiały i urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia winny posiadać świadectwo dopuszczenia do stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz spełniać wymogi określone w Ustawie z dnia 07.07.1994 r. - Prawo Budowlane (Dz. U. z 2023 r., poz. 682 ze zm.) oraz wymagania określone w dokumentacji technicznej.
6. Nadmiar gruntu Wykonawca zutylizuje we własnym zakresie. Utylizacji należy poddać również inne materiały pochodzące z rozbiórek. We własnym zakresie Wykonawca zabezpieczy również sobie miejsce na czasową zwałkę gruntu. Koszty powyższych prac należy uwzględnić w wynagrodzeniu ryczałtowym.
7. Wykonawca zobowiązany będzie do odtworzenia powierzchni biologicznie czynnej oraz do usunięcia uszkodzonych roślin i posadzenia nowych roślin w uzgodnieniu z Inspektorem ds. zieleni /Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Michałowice na swój koszt (jeżeli dotyczy).
8. Roboty, składające się na opis przedmiotu zamówienia, będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci o zamiarze prowadzenia robót oraz:
1) uzyskania od gestorów uzbrojenia informacji o istniejącym uzbrojeniu, przed przystąpieniem do wykonania przedmiotu zamówienia;
2) wyegzekwowania od właścicieli sieci oznaczenia wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu robót;
3) regulacji odkrytych urządzeń (zasuw, hydrantów, studni itp.) do poziomu wykonywanej nawierzchni w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń.
9. W przypadku uszkodzenia zasuw, hydrantów, studni i innych urządzeń znajdujących się w pasie drogowym, Wykonawca zobowiązany jest do bezzwłocznej ich naprawy na koszt własny oraz powiadomienia o uszkodzeniu właściciela urządzenia.
10. Wykonawca realizujący przedmiot zamówienia przejmie od Zarządcy drogi niezbędny do wykonania robót pas drogowy.
11. Obowiązkiem wykonawcy jest prowadzenie prac w taki sposób, aby nie wystąpiły uszkodzenia istniejących obiektów, w tym infrastruktury technicznej istniejącej, zlokalizowanych na i poza terenem ich prowadzenia, a w przypadku wystąpienia uszkodzeń tych obiektów lub infrastruktury, Wykonawca zobowiązany jest do naprawy uszkodzeń lub odtworzenia tych obiektów lub infrastruktury na własny koszt.
12. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia swoich pracowników i sprzętu w stosowne oznakowanie umożliwiające identyfikację Wykonawcy w czasie prowadzonych prac.
13. Personel Wykonawcy skierowany do realizacji zamówienia w terenie musi posiadać ubranie ochronne z logo (nazwą) firmy Wykonawcy i elementami odblaskowymi.
14. Wykonawca przez cały czas realizowania zamówienia jest zobowiązany do dysponowania odpowiednią liczbą personelu. Zamawiający nie będzie uwzględniał przedłużenia terminowego wykonania zamówienia z powodu niedyspozycyjności personelu (absencja pracownicza), jak również awarii sprzętu Wykonawcy. W takich sytuacjach Zamawiający będzie naliczał kary zgodnie z zawartą Umową.
15. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie do ścisłej współpracy z Wykonawcą świadczącym usługi odbioru odpadów na terenie Gminy (m.in. pomocy przy odbiorze odpadów z nieruchomości, jeżeli będzie taka potrzeba).
16. Wykonawca na 5 dni roboczych przed rozpoczęciem robót zobowiązany będzie do powiadomienia (w sposób zwyczajowo przyjęty w Gminie) Mieszkańców z nieruchomości przyległych do „terenu inwestycji”, na którym będą prowadzone roboty o planowanych pracach i utrudnieniach z tym związanych podając termin utrudnień.
17. Wykonawca jest wytwórcą i posiadaczem odpadów w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia zobowiązany jest do przekazania powstałych odpadów w tym materiały pochodzące z rozbiórek do unieszkodliwiania (utylizacji). Wykonawca zobowiązany jest udokumentować Zamawiającemu sposób gospodarowania tymi odpadami, jako warunek dokonania odbioru zrealizowanych części zamówienia. Koszty powyższych prac należy uwzględnić w wynagrodzeniu ryczałtowym.
18. Wykonawca odpowiedzialny jest za zorganizowanie terenu prowadzonych prac zgodnie
z wymogami właściwej gospodarki odpadami oraz w sposób zapewniający ochronę powietrza atmosferycznego przed zanieczyszczeniem, w tym także przez zastosowanie sprawnego i właściwie eksploatowanego sprzętu oraz najmniej uciążliwej akustycznie technologii prowadzenia prac.
19. Wykonawca po zakończeniu robót każdego dnia zobowiązany jest do uprzątnięcia zanieczyszczeń powstałych wskutek prowadzonych robót budowlanych pasa drogowego (pobocza, chodnika, jezdni).
20. Wykonawca zobowiązany jest do ponoszenia odpowiedzialności za organizację, bezpieczne dojazdy i przejścia dla innych przez rejon objęty pracami.
21. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia w rejonie prowadzonych prac stałego i bezpiecznego dostępu w zakresie dojazdu i dojścia do posesji, budynków i obiektów budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu nie została złożona żadna oferta

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2023-11-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane