Dostawa wraz z montażem klimatyzatorów, wykonanie niezbędnych instalacji i dokumentacji powykonawczej w budynku Delegatury Krajowej Informacji Skarbowej w Bielsku-Białej.

KRAJOWA INFORMACJA SKARBOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00106777
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00106777/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-02-17 10:44
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a7d19477-8dba-427e-b3db-70d4b4a1d028
Identyfikator
5472169306
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia klimatyzacyjneWentylatory i urządzenia klimatyzacyjneInstalowanie urządzeń klimatyzacyjnychInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00106777 z dnia 2025-02-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wraz z montażem klimatyzatorów, wykonanie niezbędnych instalacji i dokumentacji powykonawczej w budynku Delegatury Krajowej Informacji Skarbowej w Bielsku-Białej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KRAJOWA INFORMACJA SKARBOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 366063511

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 5

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 33 472 79 00

1.5.8.) Numer faksu: 33 472 79 04

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.kis@mf.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kis.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kis.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa wraz z montażem klimatyzatorów, wykonanie niezbędnych instalacji i dokumentacji powykonawczej w budynku Delegatury Krajowej Informacji Skarbowej w Bielsku-Białej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a7d19477-8dba-427e-b3db-70d4b4a1d028

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00106777

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00239416/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa wraz z montażem klimatyzatorów, wykonanie niezbędnych instalacji i dokumentacji powykonawczej w budynku Delegatury Krajowej Informacji Skarbowe w Bielsku-Białej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 0110-KLL2.260.21.2024.2, ZKP-14/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem klimatyzatorów, wykonanie niezbędnych instalacji i dokumentacji powykonawczej w budynku Delegatury Krajowej Informacji Skarbowej w Bielsku-Białej wskazanych w rozdziale 4 pkt. 4.1. SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39717000-1 - Wentylatory i urządzenia klimatyzacyjne

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 310 pkt. 1 ustawy Pzp Zamawiający unieważnił postępowanie, ze względu na brak środków finansowych, które były przyznane w planie finansowym na 2024 r., co oznaczało że wydatkowanie tych środków było możliwe do wykorzystania i rozliczenia do 31 grudnia 2024 r.
Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza poinformował Zamawiającego, o braku dostępności wymaganej ilości urządzeń, wobec czego nie był w stanie zrealizować złożonej oferty w terminie wynikającym z postępowania tj. do 17 grudnia 2024 r. Zgodnie z art. 263 jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego Zamawiający unieważnia postępowanie.
2025-02-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy