Remont drogi gminnej nr 107741R Brzeziny Rynek w km od 0+007 do 0+530 wraz z remontem obiektu mostowego w m. Brzeziny
GMINA WIELOPOLE SKRZYŃSKIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00491400
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00491400/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-14 08:43
- Lokalizacja
- Wielopole Skrzyńskie, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ffe389cb-7286-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 8181582598
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00491400 z dnia 2023-11-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej nr 107741R Brzeziny Rynek w km od 0+007 do 0+530 wraz z remontem obiektu mostowego w m. Brzeziny
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIELOPOLE SKRZYŃSKIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581985
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 200
1.5.2.) Miejscowość: Wielopole Skrzyńskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 39-110
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wielopole.itl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wielopole.bip.gmina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/8364541.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi gminnej nr 107741R Brzeziny Rynek w km od 0+007 do 0+530 wraz z remontem obiektu mostowego w m. Brzeziny2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ffe389cb-7286-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00491400
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00517643/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Remont drogi gminnej nr 107741R Brzeziny Rynek w km od 0+007 do 0+530 wraz z remontem obiektu mostowego w m. Brzeziny
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00459638
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRz.271.40.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie drogi gminnej nr 107741R Brzeziny Rynek w km od 0+007 do 0+530 wraz z remontem obiektu mostowego w m. Brzeziny w Gminie Wielopole Skrzyńskie.
Roboty budowlane będą realizowane w granicach istniejącego pasa drogowego drogi gminnej klasy D – działki o nr ewid. 3103, 3007/1, 3058/3 oraz 1900/6, a także w obrębie działki o nr ewid. 3008/7 (wp-wody płynące) w zakresie remontu istniejącego obiektu mostowego. Zaplanowano następujące roboty:
• roboty przygotowawcze – w tym oczyszczenie obszaru pasa drogowego;
• remont nawierzchni istniejącego chodnika dla pieszych;
• remont obiektu mostowego;
• regulacja wysokościowa wpustów deszczowych;
• wykonanie podbudowy MCE w zakresie istniejącej nawierzchni jezdni DG;
• wykonanie nowych warstw nawierzchni bitumicznej - warstwy wiążącej i ścieralnej na jezdni DG;
• ścinanie i uzupełnienie pobocza – pobocze ulepszone z kruszywa łamanego;
• odtworzenie/remont nawierzchni istniejących zjazdów do pobliskich nieruchomości.
W ciągu remontowanej drogi znajduje się drewniany obiekt mostowy, który podlegać będzie remontowi w zakresie wymiany obudowy drewnianej. Remont obiektu nie spowoduje zmiany jego parametrów ani nie spowoduje dodatkowego obciążenia istniejącej konstrukcji.
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa, przedmiary robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, projekt wykonawczy - Załącznik nr 7 do SWZ. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał Nr 7 - Dokumentacja projektowa”;
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu
45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawneGmina Wielopole Skrzyńskie informuje, iż zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, który mówi, że „Zamawiający unieważnia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”, unieważnia postępowanie na zadanie pn. „Remont drogi gminnej nr 107741R Brzeziny Rynek w km od 0+007 do 0+530 wraz z remontem obiektu mostowego w m. Brzeziny”.
Uzasadnienie faktyczne
Na dzień 08.11.2023 r. Zamawiający wyznaczył termin do składania i otwarcia ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 450 000,00 zł brutto. W wyznaczonym terminie wpłynęło trzy oferty. Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, gdyż cena oferty najkorzystniejszej przekroczyła kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
| 2023-11-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |