Remont układów smarowniczych dolnych i górnych wrót SW Dąbie
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00495376
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00495376/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-15 13:27
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-23d4f51c-682d-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Budowa obiektów inżynierii wodnejRoboty remontowe i renowacyjne
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00495376 z dnia 2023-11-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont układów smarowniczych dolnych i górnych wrót SW Dąbie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krakow@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r17963,Remont-ukladow-smarowniczych-dolnych-i-gornych-wrot-SW-Dabie.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Państwowa osoba prawna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont układów smarowniczych dolnych i górnych wrót SW Dąbie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-23d4f51c-682d-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00495376
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00118919/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.194 Roboty mechaniczne na SW Dąbie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00443251
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KR.ROZ.2710.90.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu układów smarowniczych dolnych i górnych wrót śluzy żeglugowej zlokalizowanej na stopniu wodnym Dąbie. Ponadto w zakres zadania wchodzi remont prowadnic przeciwwagi prawej zasuwy kanału obiegowego na Głowie Dolnej oraz przegląd stanu technicznego wszystkich zasuw na kanałach obiegowych (na Głowie Górnej i Dolnej – 4 sztuki).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:W ustalonym przez Zamawiającego terminie tj. do dnia 30.10.2023 do godziny 10:00, została złożona oferta przez Wykonawcę Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne "POM" Sp. z o.o. 47-300 Krapkowice, ul. Prudnicka 30. Złożona oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1pkt 18 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli została złożona bez odbycia wizji lokalnej lub bez sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego, w przypadku gdy zamawiający tego wymagał w dokumentach zamówienia Wykonawca Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne "POM" Sp. z o.o. 47-300 Krapkowice, ul. Prudnicka 30 nie odbył obowiązkowej wizji lokalnej co znajduje odzwierciedlenie w protokole z przeprowadzonej wizji lokalnej w ramach przedmiotowego postępowania.
Zamawiający zgonie z art. 131 ust. 2 pkt. 1 wymagał aby Wykonawca przed złożeniem oferty odbył wizję lokalną w wyznaczonym przez niego terminie tj. 25.10.2023 o godzinie 9:00. Wykonawca biorąc udział w postępowaniu zobowiązany był zatem do odbycia wizji lokalnej zgodnie z zapisami rozdziału 4 Specyfikacji Warunków Zamówienia.
W myśl rozdziału 4 pkt 4.12 SWZ, Zamawiający informuje, że oferta Wykonawcy, który nie odbył wizji lokalnej w wyznaczonym terminie zostanie odrzucony na podstawie art. 226 ust.1 pkt 18 ustawy Pzp.
W związku z powyższym odrzucenie oferty Wykonawcy Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne "POM" Sp. z o.o. 47-300 Krapkowice, ul. Prudnicka 30 jest w pełni uzasadnione.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Zamawiający, działając na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli wszystkie złożone wniosku o dopuszczenie do udziału w postepowaniu albo oferty podlegają odrzuceniu. Z uwagi na fakt iż jedyna oferta złożona w postepowaniu została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18, Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2 zgodnie z wykładnią językową wskazanego przepisu.
| 2023-11-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |