„Kompleksowa termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzelcach Wielkich”
GMINA STRZELCE WIELKIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00107796
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00107796/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-17 14:25
- Lokalizacja
- Strzelce Wielkie, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8bf61d09-6ec7-46a3-b311-2b0e02d87044
- Identyfikator
- 5080013940
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00107796 z dnia 2025-02-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Kompleksowa termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Strzelcach Wielkich”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STRZELCE WIELKIE
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398646
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Częstochowska 14
1.5.2.) Miejscowość: Strzelce Wielkie
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-337
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-publiczne@strzelce-wielkie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.strzelce-wielkie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/strzelce_wielkie1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Kompleksowa termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnegow Strzelcach Wielkich”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8bf61d09-6ec7-46a3-b311-2b0e02d87044
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00107796
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00027626/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 „Kompleksowa termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzelcach Wielkich”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00029907
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPI.271.1.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie technologii źródeł ciepła w ramach zadania pn. „Kompleksowa termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzelcach Wielkich” - ETAP 1 Przebudowa technologii źródeł ciepła
2. Zakres prac obejmuje wykonanie kaskady powietrznych pomp ciepła współpracującej z kotłem grzewczym istniejącym, kotłem na paliwo stałe – pellet jako źródłem szczytowym.
2.1. Przyjęte założenia do dobory kaskady powietrznych pomp ciepła:
− - III strefa klimatyczna;
− - maksymalna temperatura na zasilaniu instalacji: 550C
− - ilość powietrznych pomp ciepła: 4 szt (kaskada)
− - ilość sprężarek: 8 szt
− - czynnik chłodniczy: propan (R290)
− - automatyka przystosowana do współpracy z instalacją fotowoltaiczną oraz wykorzystania taryf o
− zmiennym obciążeniu: Smart Grid (SG Ready)
2.2. Wymagania pomp ciepła
Klasa efektywności energetycznej (35°C) / ŋs A++ 171 %
Klasa efektywności energetycznej (55°C) / ŋs A++ 139%
Temperatura zasilania max. °C 64
Dolny / Górny zakres stosowania (ogrzewanie) °C -22 / 40
Dolny / Górny zakres stosowania (chłodzenie) °C 10 / 45
Moc grzewcza max. A-7/W35 / COP kW / - 42,1 / 3,1
Moc grzewcza max. A2/W35 / COP kW / - 44,6 / 3,6
Moc grzewcza A2/W35 / COP kW / - 25,7 / 3,9
Moc grzewcza A7/W35 / COP kW / - 33,3 / 4,9
Moc chłodnicza A27/W18 / EER kW / - 32,7 / 3,9
Moc chłodnicza max. A35/W8 / EER 49,6 / 2,6
SCOP (35) / SCOP (55) 4,35 / 3,54
Poziom mocy akustycznej dB (A) 74 (67 obniżony)
Przepływ wody grzewczej/ strata ciśnienia wg EN 14511 m3/h / Pa 5,8 / 8400
Przyłącze – napięcie zasilania 3/PE ~400 V, 50 Hz
Czynnik chłodniczy / ilość czynnika - / kg R290 / 7,6
Maksymalny pobor prądu/ cos phi A / - Max. 22,40 / 0,76
Prąd rozruchowy A Max. 78
Ciężar brutto kg Max. 910
Klasa efektywności energetycznej A++
Certyfikat niezależnego laboratorium potwierdzającego jakość urządzenia i zgodność z wymogami UE EHPA
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w projekcie budowlanym oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, stanowiące integralną cześć SWZ i wchodzące w skład Opisu Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiące Załączniki do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowane ww. zamówienia 600.000,00 zł brutto. Ceny ofert złożonych przewyższają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny 746 700,00 zł brutto zaoferowanej przez najtańszego Wykonawcę.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 746700,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2011111,11 PLN
| 2025-02-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |