Budowa Kompostowni w Gospodarstwie Szkółkarsko-Selekcyjnym
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Chełm
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00496977
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00496977/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-16 10:30
- Lokalizacja
- Chełm, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-690b386e-6d23-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 5630004628
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00496977 z dnia 2023-11-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Kompostowni w Gospodarstwie Szkółkarsko-Selekcyjnym
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Chełm
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110016875
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Hrubieszowska 123
1.5.2.) Miejscowość: Chełm
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-100
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 825603209
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: chelm@lublin.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://chelm.lublin.lasy.gov.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Leśnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa Kompostowni w Gospodarstwie Szkółkarsko-Selekcyjnym2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-690b386e-6d23-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00496977
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00251907/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa kompostowni w Gospodarstwie Szkółkarsko-Selekcyjnym
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00448542
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym, zn. spr.: S.270.20.2023 nie złożono żadnej oferty, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
Do upływu terminu składania ofert, tj. do 25.09.2023 r. do godziny 8:00 nie wpłynęła żadna oferta. W związku z powyższym na podstawie art. 255 ust. 1 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2023 poz. 1605 z późn. zm.) unieważniono postępowanie: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty. Proponowany tryb udzielenia zamówienia umożliwi niezwłoczne wyłonienie wykonawcy i realizację robót budowlanych w bieżącym roku, a co za tym idzie wykorzystanie otrzymanych środków zewnętrznych oraz zarezerwowanych środków własnych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: S.270.25.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 767944,82 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest budowa utwardzenia pod składowanie kompostu, który będzie wykorzystywany w szkółce leśnej, drogi dojazdowej do obsługi kompostowni oraz placu manewrowego. W ramach zadania: „Budowa kompostowni w gospodarstwie szkółkarsko-selekcyjnym” zaprojektowano również zewnętrzną instalację wodną do zraszania pryzm kompostu. Lokalizacja: Gmina Żmudź - 060314_2, obręb ewidencyjny Pobołowice - 060314_2.0011, działki ewidencyjne nr 1420 i 1422. Płyta żelbetowa pod kompostownię ułożona zostanie na warstwie podbudowy z kruszywa łamanego, stabilizowanego mechanicznie. Pod podbudową należy wykonać warstwę izolacyjną z geowłókniny, ułożonej na zagęszczonej warstwie podsypki piaskowej. Droga dojazdowa do kompostowni oraz plac manewrowy zaprojektowano z płyt żelbetowych typu „JOMB”, które stanowią własność Zamawiającego i które zostaną protokolarnie przekazane Wykonawcy na etapie wykonywania prac budowlanych w tym zakresie. Do obsługi kompostowni zaprojektowano także zewnętrzną instalację wodną do zraszania kompostu aby utrzymać jego właściwą wilgotność. Zestawienie charakterystycznych parametrów obiektu budowlanego:
Szerokość płyty: 14 m
Długość płyty: 50 m
Grubość płyty: 18-21 cm
Klasa betonu płyty: C30/37 (B37)
Szerokość drogi dojazdowej: 4 m
Długość drogi dojazdowej: 49,69 m
Wymiary placu manewrowego: 21x23 m
Obiekt nie będzie źródłem emisji gazów toksycznych, szkodliwych pyłów, niebezpiecznego promieniowania, nie będzie zanieczyszczał wody ani gleby.
W ramach realizacji zamówienia do zakresu zamówienia (po stronie Wykonawcy) należy również wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej zagospodarowania terenu z przyłączami oraz potwierdzonym przyjęciem do państwowego zasobu geodezyjnego prowadzonego przez właściwego Starostę Powiatowego.
Zamawiający uzyskał ostateczną Decyzję nr 259/23 ST-LU-CH/DECYZJA/5553/2023 z dnia 28.07.2023 r. wydaną przez Starostę Chełmskiego, zatwierdzającą projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają odpowiednio: dokumentacja projektowa, tj.: projekt architektoniczno-budowlany z załącznikami, projekt techniczny, projekt zagospodarowania działki, przedmiary robót, szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót branży budowlanej, sanitarnej i drogowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 934014,19 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 934014,19 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 934014,19 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DROMOST Zbigniew Kaczorowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 822-101-41-92
7.3.3) Ulica: Marii Konopnickiej 2
7.3.4) Miejscowość: Strachówka
7.3.5) Kod pocztowy: 05-282
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-11-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 934014,19 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2023-11-07 do 2023-12-11SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Podana wartość umowy stanowi łączny koszt brutto,| 2023-11-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |