Wykonanie sieci i instalacji: elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej niezbędnych do odtworzenia domków letniskowych na terenie działki nr ewid. 22/3 w Wierzbie, gm. Ruciane-Nida.

Polska Akademia Nauk

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00497586
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00497586/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-11-16 12:18
Lokalizacja
Ruciane-Nida, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7ecbd297-6467-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
5251575083
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00497586 z dnia 2023-11-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie sieci i instalacji: elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej niezbędnych do odtworzenia domków letniskowych na terenie działki
nr ewid. 22/3 w Wierzbie, gm. Ruciane-Nida.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Polska Akademia Nauk

1.3.) Oddział zamawiającego: Dom Pracy Twórczej w Wierzbie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000325713

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wierzba 7

1.5.2.) Miejscowość: Ruciane-Nida

1.5.3.) Kod pocztowy: 12-220

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@wierzba.pan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wierzba.pan.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pan.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie sieci i instalacji: elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej niezbędnych do odtworzenia domków letniskowych na terenie działki
nr ewid. 22/3 w Wierzbie, gm. Ruciane-Nida.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7ecbd297-6467-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00497586

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00141555/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wykonanie sieci i instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej niezbędnych do odtworzenia domków letniskowych na terenie działki nr ewid. 22/3 w Wierzbie, gm. Ruciane-Nida

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00432764

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DPT/ZP-TP-2/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie sieci i instalacji: elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej niezbędnych do odtworzenia domków letniskowych na terenie działki nr ewid. 22/3 w Wierzbie, gm. Ruciane-Nida, zgodnie z wykonaną dokumentacją techniczną stanowiącą opis przedmiotu zamówienia robót budowlanych. Wykonanie sieci i instalacji polega w szczególności na:
1) wykonaniu prac związanych z instalacją elektryczną, których zakres obejmuje m.in.:
a) wykonanie instalacji doziemnej elektrycznej zgodnie z rys. nr 1 „Plan sytuacyjny” oraz z rys. nr 2 „Schemat zasilania”.,
b) wykonanie systemu uziemień roboczych dodatkowych; bednarka ocynk. 25x4 połączona z uziomami „szpilkowymi” z prętów miedziowanych przy rozdzielni głównej oraz przy rozdzielnicy R8,
c) projektowane urządzenia zasilane z projektowanych obwodów wyprowadzonych z „RG” przy zastosowaniu systemu ochrony dodatkowej w postaci samoczynnego odłączania - dobrane typy i wielkości zabezpieczeń nadprądowych poszczególnych urządzeń – musi być spełniony warunek: todł. ≤ tmax wg PN ( 5 sek dla urz. stacjonarnych),
d) po zakończeniu robót wykonać odpowiednie badania/kontrolę stosowanych środków,
e) wykonania wszelkiego rodzaju pomiarów oraz badań powykonawczych,
f) wywiezienia gruzu oraz innych materiałów;
2) wykonaniu prac związanych z instalacją sanitarną – wod.-kan., których zakres obejmuje m.in:
a) wykonanie robót ziemnych – wykopy i przekopy,
b) wykonanie robót technologicznych, w tym podłoża, obsypki i obetonowania
c) wykonanie rurociągów z rur polietylenowych śr. zew 63 mm,
d) wykonanie kanałów z rur PVC śr. zew. 110 /160 / 200 mm,
e) wykonanie studni rewizyjnych z kręgów betonowych,
f) wykonanie studzienek kanalizacyjnych systemowych z tworzywa o śr. 315 mm,
g) włączenie do istniejącej studni,
h) wykonanie prób wodnych szczelności,
i) roboty ziemne – zasypywanie, zagęszczanie,
j) wywóz ziemi z terenu.
2. Szczegółowy zakres, opis i sposób wykonania robót budowlanych określają:
1) Dokumentacja wykonawcza - branża elektryczna - opis techniczny „Wykonanie sieci i instalacji elektrycznych niezbędnych do odtworzenia domków letniskowych na terenie działki nr ewid. 22/3 w Wierzbie, gm. Ruciane-Nida”, stanowiąca Załącznik nr 6 do SWZ;
2) Dokumentacja wykonawcza - branża sanitarna – opis techniczny „Wykonanie sieci i instalacji wodno-kanalizacyjnej niezbędnych do odtworzenia domków letniskowych na terenie działki nr ewid. 22/3 w Wierzbie, gm. Ruciane-Nida”, stanowiąca Załącznik nr 7 do SWZ;
3) Przedmiar robót: branża elektryczna – charakter pomocniczy, stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ;
4) Przedmiar robót: branża sanitarna (wod.-kan.) – charakter pomocniczy, stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ.
3. Budynki domków letniskowych jak i pozostałe budynki na terenie PAN DPT w Wierzbie, nie są wpisane do gminnej ewidencji zabytków.
4. Wykonanie przedmiotu zamówienia będzie się odbywało w czynnym obiekcie na podstawie harmonogramu prac.
5. Wykonywanie przedmiotu zamówienia będzie odbywało się w funkcjonującym obiekcie, dlatego każda konieczność wejścia do poszczególnych pomieszczeń wewnątrz obiektów musi być uzgodniona z Zamawiającym, co najmniej 1 dzień roboczy wcześniej przed planowanym wejściem. O dostawach materiałów niezbędnych do realizacji zamówienia Wykonawca poinformuje Zamawiającego, co najmniej na 1 dzień roboczy przed planowaną dostawą.
6. Wykonywanie przedmiotu zamówienia będzie odbywało się w funkcjonującym Ośrodku, dlatego Wykonawca może prowadzić roboty związane z przedmiotem zamówienia w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00 – 16:00. Zamawiający dopuszcza inne godziny prowadzenia robót przez Wykonawcę po uprzednim pisemnym poinformowaniu go i wyrażeniu zgody przez Zamawiającego na wykonywanie robót w innych godzinach i terminach.
7. Prace głośne oraz prace związane z wyłączeniem prądu/przepięciami okablowania należy wykonywać w godzinach nocnych najpóźniej do godz. 7:00 oczywiście po uprzednim poinformowaniu administracji PAN DPT w Wierzbie, minimum 1 dzień robocze przed planowanym wyłączeniem prądu..
8. Przedmiary robót, stanowiące Załącznik nr 8 i 9 do SWZ są jedynie dokumentem pomocniczym i nie stanowią wyłącznej podstawy do kalkulacji ceny oferty. Zakres świadczonych przez Wykonawcę robót jest taki, jak określono go w opisie przedmiotu zamówienia oraz w dokumentach, o których mowa w ust. 1 oraz w ust. 2 i musi ponadto zawierać wszelkie elementy, potrzebne do tego, aby przedmiot zamówienia osiągnął wymagane cele, nawet jeżeli elementy takie nie zostały wyraźnie wyszczególnione.
Przedmiary robót mają za zadanie ułatwienie Wykonawcom obliczenie wynagrodzenia ryczałtowego za wykonanie całości robót budowlanych wraz z wykonaniem robót towarzyszących niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia, w tym m.in. zabezpieczenie przed zniszczeniem i zabrudzeniem elementów architektonicznych, stolarki okiennej i drzwiowej nie objętych opracowaniem, wydzielenie ścieżek technicznych, oraz związane z realizacją robót m.in. dostawy i rozładunek materiałów, koszty ustawienia rusztowań, koszty związane z ewentualnym zajęciem chodnika lub drogi niezbędnym do rozładunku materiałów, koszty przenoszenia elementów wyposażenia (meble) budynku.
9. Wykonawca zobowiązany będzie zrealizować roboty budowlane zgodnie
z dokumentacją techniczną, o której mowa w ust. 2 i stanem faktycznym na terenie PAN DPT w Wierzbie..... ciąg dalszy został opisany w rozdziale III SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 271.026,98,00 zł brutto.
Wartość złożonej oferty przekracza kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny złożonej oferty.
Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 297389,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 455100,00 PLN

2023-11-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane