Roboty remontowe i utrzymaniowe na drogach w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy w latach 2023/2024
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Rembertów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00500703
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00500703/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-17 13:44
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-face4afb-6c24-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00500703 z dnia 2023-11-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty remontowe i utrzymaniowe na drogach w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy w latach 2023/2024
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Rembertów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. gen. A. Chruściela 28
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 04-401
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rembertow.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rembertow.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty remontowe i utrzymaniowe na drogach w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy w latach 2023/20242.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-face4afb-6c24-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00500703
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00015015/25/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Roboty remontowe w budynkach komunalnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00448950
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-VIII-WZP.271.43.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1219378,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W zakres prac będących przedmiotem zamówienia wchodzą remonty brukarskie i bitumiczne, czyszczenie studzienek i przykanalików odwadniających zlokalizowanych w pasie drogowym oraz utrzymanie istniejącego oznakowania i realizacja zmian w organizacji ruchu, a w szczególności:
- remonty cząstkowe nawierzchni z betonowych płyt drogowych,
- remonty cząstkowe nawierzchni z kostki,
- remonty cząstkowe nawierzchni chodników,
- remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych,
- remonty oznakowania poziomego i pionowego,
- utwardzenie dróg gruntowych
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Stosownie do art. 255 ust. 6 ustawy Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający opisał przedmiot zamówienia w sposób nieprecyzyjny poprzez umieszczenie „krotności” wyłącznie w części opisowej pozycji przedmiaru i nie wskazał
w opisie przedmiotu zamówienia sposobu obliczenia ceny jednostkowej pozycji zawierającej ww. „krotność”. To spowodowało, że wykonawcy sporządzili oferty w różny sposób i nie ma możliwości ich porównania.
Taki sposób opisania przedmiotu zamówienia ma zasadnicze znaczenie dla sporządzenia ofert
i prowadzi do tego, że Zamawiający otrzymał oferty nieporównywalne i nie może dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej.
Powoduje to, że umowa zawarta w wyniku takiego postępowania podlegałaby unieważnieniu na podstawie art. 457 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp.
Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 ust. 6 w zw. z art. 457 ust. 1 ustawy Pzp.
| 2023-11-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |