Usługa przygotowania i przeprowadzenia szkoleń w ramach realizacji projektu „Dostosowanie kształcenia w Politechnice Świętokrzyskiej do potrzeb współczesnej gospodarki”; nr FERS.01.05-IP.08-0234/23-00

Politechnika Świętokrzyska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00108520
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00108520/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-02-18 09:17
Lokalizacja
Kielce, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-22ac6508-b738-494d-af83-1469de0feb54
Identyfikator
6570009774
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi szkolenioweSzkolenie pracowników

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00108520 z dnia 2025-02-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa przygotowania i przeprowadzenia szkoleń w ramach realizacji projektu „Dostosowanie kształcenia w Politechnice Świętokrzyskiej do potrzeb współczesnej gospodarki”; nr FERS.01.05-IP.08-0234/23-00

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Świętokrzyska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001695

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Kielce

1.5.3.) Kod pocztowy: 25-314

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 41 34 24 270

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@tu.kielce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tu.kielce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://tu-kielce.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa przygotowania i przeprowadzenia szkoleń w ramach realizacji projektu „Dostosowanie kształcenia w Politechnice Świętokrzyskiej do potrzeb współczesnej gospodarki”; nr FERS.01.05-IP.08-0234/23-00

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-22ac6508-b738-494d-af83-1469de0feb54

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00108520

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

projekt „Dostosowanie kształcenia w Politechnice Świętokrzyskiej do potrzeb współczesnej gospodarki” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, nr umowy FERS.01.05-IP.08-0234/23-00

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00070438

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ATZ-281-7/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 92240 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa przygotowania i przeprowadzenia szkolenia dotyczącego akcelerometrów ICP (IEPE)

4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

79632000-3 - Szkolenie pracowników

4.5.5.) Wartość części: 22500 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa przygotowania i przeprowadzenia szkolenia „Szkolenie szybkie kamery – rejestracja i analiza zjawisk szybkozmiennych”

4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

79632000-3 - Szkolenie pracowników

4.5.5.) Wartość części: 20240 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa przygotowania i przeprowadzenia szkolenia analiza zjawisk szybkozmiennych przy wykorzystaniu oprogramowania THEMA

4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

79632000-3 - Szkolenie pracowników

4.5.5.) Wartość części: 49500 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 253 ust. 1 pkt 2 oraz art. 260 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2024.1320) zwanej Pzp, w związku z art. 255 pkt. 2 Pzp, Zamawiający informuje, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym na usługę przygotowania i przeprowadzenia szkoleń w ramach realizacji projektu „Dostosowanie kształcenia w Politechnice Świętokrzyskiej do potrzeb współczesnej gospodarki” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, nr umowy FERS.01.05-IP.08-0234/23-00 w zakresie części I, części II oraz części III zostało unieważnione.

W zakresie części I, II oraz III wpłynęła jedna oferta.

Oferta nr 1 EC TEST Systems Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 10, zgodnie z którym Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli zawiera błędy w obliczeniu ceny lub kosztu.
Wykonawca w złożonej ofercie w zakresie części I, II oraz III za realizację przedmiotu zamówienia wskazał stawkę podatku VAT w wysokości 23%. Zamawiający działając na podstawie art. 223 ust. 1 ustawy Pzp, wezwał Wykonawcę do złożenia wyjaśnień dotyczących zastosowania 23 % stawki podatku VAT za realizację przedmiotu zamówienia. Określenie nieprawidłowej stawki podatku VAT jest błędem w obliczeniu ceny z uwagi na fakt, iż stawka podatku VAT jest elementem cenotwórczym. Jako błąd w obliczeniu ceny uznaje się niewłaściwe zastosowanie przepisów prawa, które mają wpływ na wycenę oferty. Ze względu na zasadę równego traktowania wykonawców oraz zasadę uczciwej konkurencji oferty złożone w postępowaniu muszą być porównywalne, a więc obliczone z zastosowaniem tych samych reguł. Stosownie do zapisów sekcji XV SWZ, Zamawiający na podstawie art. 43 ust 1 pkt. 29 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. 2022.931 tj.), korzysta ze zwolnienia przedmiotowego w zakresie podatku VAT.
Złożone przez Wykonawcę wyjaśnienia wskazują, iż zastosowana stawka podatku VAT w wysokości 23% wynika z wątpliwości, jakie pojawiły się u Wykonawcy na etapie składania oferty. Należy podkreślić, iż zgodnie z art. 284 Pzp, Wykonawca przed upływem terminu składania ofert może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ.
Wykonawca w złożonej ofercie powinien zastosować zwolnienie w zakresie podatku VAT. Wykonawca dokonał błędu w obliczeniu ceny poprzez nieprawidłowe określenie stawki podatku VAT. Z uwagi na powyższe, Zamawiający dokonał odrzucenia oferty jak na wstępie.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 253 ust. 1 pkt 2 oraz art. 260 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2024.1320) zwanej Pzp, w związku z art. 255 pkt. 2 Pzp, Zamawiający informuje, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym na usługę przygotowania i przeprowadzenia szkoleń w ramach realizacji projektu „Dostosowanie kształcenia w Politechnice Świętokrzyskiej do potrzeb współczesnej gospodarki” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, nr umowy FERS.01.05-IP.08-0234/23-00 w zakresie części I, części II oraz części III zostało unieważnione.

W zakresie części I, II oraz III wpłynęła jedna oferta.

Oferta nr 1 EC TEST Systems Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 10, zgodnie z którym Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli zawiera błędy w obliczeniu ceny lub kosztu.
Wykonawca w złożonej ofercie w zakresie części I, II oraz III za realizację przedmiotu zamówienia wskazał stawkę podatku VAT w wysokości 23%. Zamawiający działając na podstawie art. 223 ust. 1 ustawy Pzp, wezwał Wykonawcę do złożenia wyjaśnień dotyczących zastosowania 23 % stawki podatku VAT za realizację przedmiotu zamówienia. Określenie nieprawidłowej stawki podatku VAT jest błędem w obliczeniu ceny z uwagi na fakt, iż stawka podatku VAT jest elementem cenotwórczym. Jako błąd w obliczeniu ceny uznaje się niewłaściwe zastosowanie przepisów prawa, które mają wpływ na wycenę oferty. Ze względu na zasadę równego traktowania wykonawców oraz zasadę uczciwej konkurencji oferty złożone w postępowaniu muszą być porównywalne, a więc obliczone z zastosowaniem tych samych reguł. Stosownie do zapisów sekcji XV SWZ, Zamawiający na podstawie art. 43 ust 1 pkt. 29 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. 2022.931 tj.), korzysta ze zwolnienia przedmiotowego w zakresie podatku VAT.
Złożone przez Wykonawcę wyjaśnienia wskazują, iż zastosowana stawka podatku VAT w wysokości 23% wynika z wątpliwości, jakie pojawiły się u Wykonawcy na etapie składania oferty. Należy podkreślić, iż zgodnie z art. 284 Pzp, Wykonawca przed upływem terminu składania ofert może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ.
Wykonawca w złożonej ofercie powinien zastosować zwolnienie w zakresie podatku VAT. Wykonawca dokonał błędu w obliczeniu ceny poprzez nieprawidłowe określenie stawki podatku VAT. Z uwagi na powyższe, Zamawiający dokonał odrzucenia oferty jak na wstępie.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 253 ust. 1 pkt 2 oraz art. 260 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2024.1320) zwanej Pzp, w związku z art. 255 pkt. 2 Pzp, Zamawiający informuje, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym na usługę przygotowania i przeprowadzenia szkoleń w ramach realizacji projektu „Dostosowanie kształcenia w Politechnice Świętokrzyskiej do potrzeb współczesnej gospodarki” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, nr umowy FERS.01.05-IP.08-0234/23-00 w zakresie części I, części II oraz części III zostało unieważnione.

W zakresie części I, II oraz III wpłynęła jedna oferta.

Oferta nr 1 EC TEST Systems Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 10, zgodnie z którym Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli zawiera błędy w obliczeniu ceny lub kosztu.
Wykonawca w złożonej ofercie w zakresie części I, II oraz III za realizację przedmiotu zamówienia wskazał stawkę podatku VAT w wysokości 23%. Zamawiający działając na podstawie art. 223 ust. 1 ustawy Pzp, wezwał Wykonawcę do złożenia wyjaśnień dotyczących zastosowania 23 % stawki podatku VAT za realizację przedmiotu zamówienia. Określenie nieprawidłowej stawki podatku VAT jest błędem w obliczeniu ceny z uwagi na fakt, iż stawka podatku VAT jest elementem cenotwórczym. Jako błąd w obliczeniu ceny uznaje się niewłaściwe zastosowanie przepisów prawa, które mają wpływ na wycenę oferty. Ze względu na zasadę równego traktowania wykonawców oraz zasadę uczciwej konkurencji oferty złożone w postępowaniu muszą być porównywalne, a więc obliczone z zastosowaniem tych samych reguł. Stosownie do zapisów sekcji XV SWZ, Zamawiający na podstawie art. 43 ust 1 pkt. 29 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. 2022.931 tj.), korzysta ze zwolnienia przedmiotowego w zakresie podatku VAT.
Złożone przez Wykonawcę wyjaśnienia wskazują, iż zastosowana stawka podatku VAT w wysokości 23% wynika z wątpliwości, jakie pojawiły się u Wykonawcy na etapie składania oferty. Należy podkreślić, iż zgodnie z art. 284 Pzp, Wykonawca przed upływem terminu składania ofert może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ.
Wykonawca w złożonej ofercie powinien zastosować zwolnienie w zakresie podatku VAT. Wykonawca dokonał błędu w obliczeniu ceny poprzez nieprawidłowe określenie stawki podatku VAT. Z uwagi na powyższe, Zamawiający dokonał odrzucenia oferty jak na wstępie.

2025-02-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi