Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej – cz. Nr 5 – Budowa zastawki na rzece Trzebiocha.
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00503182
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00503182/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-11-22 12:27
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c2f92f2a-6112-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00503182 z dnia 2023-11-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej – cz. Nr 5 – Budowa zastawki na rzece Trzebiocha.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: +48 58 326 18 88
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-gd@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.wody.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej – cz. Nr 5 – Budowa zastawki na rzece Trzebiocha.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c2f92f2a-6112-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00503182
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej” planowanego do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 11. Środowisko, Działanie 11.1. Ograniczenie zagrożeń naturalnych, dofinansowanego z WFOŚ i GW w Gdańsku.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00427537
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GD.ROZ.2710.49.2023.ZP.EB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 290195,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane realizowane w ramach zamówienia pn. „Utrzymanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych terenów Pojezierza Kaszubskiego oraz Borów Tucholskich poprzez odbudowę urządzeń małej retencji wodnej – cz. Nr 5 – Budowa zastawki na rzece Trzebiocha”.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają:
- Opis przedmiotu zamówienia - Załącznik Nr 1 do SWZ zawierający:
a) Projekt Budowlany wraz z decyzją o pozwoleniu na budowę,
b) Projekt Wykonawczy,
c) Przedmiar Robót,
d) Operat wodnoprawny z decyzją o pozwoleniu wodnoprawnym,
e) Dokumentacja Geotechniczna,
f) DUŚ,
g) STWIORB.
- Projektowane postanowienia umowy – Załącznik Nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 23.10.2023 roku do godz. 10:00, w postępowaniu wpłynęło 7 ofert, tj.:1 Oferta nr 1: Budownictwo Inżynieryjne "HYDROSOLUTION" Krystian Formela
Adres siedziby: ul. Mączna, nr 3, lok. 13, 82-300 Elbląg
Cena brutto oferty 397 026,78 zł
2 Oferta nr 2: INTOP LTD SP. Z O.O.
Adres siedziby: Stefana Żeromskiego 32, 81-369 Gdynia,
Cena brutto oferty 363 588,00 zł
3 Oferta nr 3: DREW-KOS SP. Z O.O.
Adres siedziby: ul. Lawendowe Wzgórze 14/64 80-175 Gdańsk
adres korespondencyjny: ul. Traugutta 7 lok. 120, 11-400 Kętrzyn
Cena brutto oferty 456 637,17 zł
4 Oferta nr 4: Mille Sun Sp. z o.o. Adres siedziby: Pl. Kaszubski 8 lok. 311, 81-350 Gdynia,
Cena brutto oferty 452 879,05 zł
5 Oferta nr 5: BIG MACHINERY ROBERT BEDNARZ
Adres siedziby: UL. Azaliowa 2, 86-302 Mały Rudnik
Cena brutto oferty 396 927,26 zł
6 Oferta nr 6: Viabet Spółka z o.o.
Adres siedziby ul. Lęborska 6A, 83-340 Sierakowice
Cena brutto oferty 825 387,51 zł
7 Oferta nr 7: ATJ Budownictwo Sp. z o.o
Adres siedziby: ul. Obornicka 117 lok.5, 62-002 Suchy Las
Cena brutto oferty 351 169,99 zł
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 356 939,85 złotych brutto.
Informacja o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia została zamieszczona na stronie prowadzonego postępowania w dniu 23.10.2023 roku, przed terminem otwarcia ofert.
W toku badania i oceny ofert Zamawiający odrzucił ofertę nr 7, Wykonawcy ATJ Budownictwo Sp. z o.o. ul. Obornicka 117 lok.5, 62-002 Suchy Las na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2) lit. c) ustawy Pzp.
Zamawiający w dniu 31.10.2023 r. na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy Pzp, wezwał Wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych. W wyznaczonym terminie tj. do 07.11.2023 r. Wykonawca nie złożył dokumentów. W związku z tym na podstawie art. 128 ust. 1 Pzp Zamawiający w dniu 08.11.2023 r. wezwał Wykonawcę do uzupełnienia podmiotowych środków dowodowych. W wyznaczonym terminie tj. do 10.11.2023 r. Wykonawca nie uzupełnił podmiotowych środków dowodowych.
W związku z powyższym oferta złożona przez ATJ Budownictwo Sp. z o.o., ul. Obornicka 117 lok. 5, 62-002 Suchy Las została odrzucona, gdyż została złożona przez Wykonawcę, który nie złożył w przewidzianym terminie podmiotowych środków dowodowych, potwierdzających brak podstaw wykluczenia i spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Uwzględniając powyższe Zamawiający ustalił, iż pozostałe oferty złożone w niniejszym postępowaniu przewyższają kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.
W tym stanie rzeczy Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp. Nie istniała bowiem możliwość zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia do wysokości kwoty oferty z najniższą ceną spośród ofert niepodlegających odrzuceniu.
Wobec powyższego Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2023-11-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |