Wykonanie robót budowlanych i prac remontowych w budynkach placówek Gdańskich Domów dla Dzieci

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00503413
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00503413/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-11-22 12:43
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b09ca89b-53a5-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
5840203274
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00503413 z dnia 2023-11-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych i prac remontowych w budynkach placówek Gdańskich Domów dla Dzieci

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żaglowa 11

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-560

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 58 320 51 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/drmg_gdansk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych i prac remontowych w budynkach placówek Gdańskich Domów dla Dzieci

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b09ca89b-53a5-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00503413

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-11-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00010422/124/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.80 Wykonanie robót budowlanych i prac remontowych w budynkach placówek Gdańskich Domów dla Dzieci

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00399315

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 127/BZP-U.510.120.2023/KB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1 zamówienia - Konserwacja elementów drewnianych oraz parkietu w wybranych pomieszczeniach w budynku Domu Na Polanie, przy ul. Wiosłowej 25 w Gdańsku:
a) likwidacja zwilgoceń oraz prace naprawcze (uzupełnienie tynków, szlifowanie, uzupełnienie powłoki malarskiej) ścian i sufitów w pomieszczeniach kotłowni,
b) odnowienie posadzki (m.in. cyklinowanie i lakierowanie) w pomieszczeniach mieszkalnych dzieci,
c) naprawa balustrad zewnętrznych balkonów oraz pochylni dla ON,
d) naprawa i konserwacja elementów drewnianych elewacji zewnętrznej budynku (uzupełnienie ubytków, szlifowanie, impregnacja),
e) wykonanie wyłazu rewizyjnego nad poddaszem użytkowym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45232460-4 - Roboty sanitarne

4.5.5.) Wartość części: 64557,40 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2 zamówienia - Konserwacja elementów drewnianych oraz likwidacja zacieków w wybranych pomieszczeniach w budynku Domu Przy Lesie, przy ul. Wiosłowej 23 w Gdańsku:
a) branża budowlana:
- likwidacja zwilgoceń oraz prace naprawcze (uzupełnienie tynków, szlifowanie, uzupełnienie powłoki malarskiej) ścian i sufitów w pomieszczeniach kotłowni,
- likwidacja zwilgoceń oraz prace naprawcze (uzupełnienie tynków, szlifowanie, uzupełnienie powłoki malarskiej) ścian i sufitów w części komunikacji ogólnej budynku,
- likwidacja zwilgoceń oraz prace naprawcze (uzupełnienie tynków, szlifowanie, uzupełnienie powłoki malarskiej) ścian i sufitów w pomieszczeniu węzła sanitarnego dla dziewcząt,
- usunięcie pęknięć, zasklepianie rys, szpachlowanie, przygotowanie podłoża pod malowanie, malowanie pomieszczeń węzła sanitarnego dla dzieci młodszych, węzła sanitarnego dla chłopców, pralni,
- naprawa i konserwacja elementów drewnianych elewacji zewnętrznej budynku (uzupełnienie ubytków, szlifowanie, impregnacja);
b) branża elektryczna:
- wymiana i montaż wentylatora, wraz z podłączeniem do istniejącej instalacji w pomieszczeniu węzła sanitarnego dla dziewcząt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45232460-4 - Roboty sanitarne

4.5.5.) Wartość części: 44022,93 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 3 zamówienia - Konserwacja elementów drewnianych oraz wykonanie pozostałych robót budowlanych w budynku Domu Na Wzgórzu, przy ul. Świętokrzyskiej 39 w Gdańsku:
a) roboty rozbiórkowe posadzki z płytek oraz elementów konstrukcji betonowych nieuzbrojonych (murek i schody zewnętrzne),
b) wyrównanie podłoża, wykonanie gruntowania natryskowego,
c) wykonanie okładzin podłogowych z płytek oraz okładzin stopni z kształtek z kamieni sztucznych,
d) montaż wycieraczek zewnętrznych,
e) naprawa i konserwacja elementów drewnianych elewacji zewnętrznej budynku (uzupełnienie ubytków, szlifowanie, impregnacja),
f) dwukrotne lakierowanie elewacji budynku,
g) czyszczenie i zmycie podłoża myjką ciśnieniową,
h) wykonanie cienkowarstwowych silikatowych tynków strukturalnych na ścianach (uzupełnienie ubytków),
i) impregnacja preparatami oraz ręczne malowanie tynków strukturalnych farbami silikatowymi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45232460-4 - Roboty sanitarne

4.5.5.) Wartość części: 82907,70 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 4 zamówienia - Remont Jodłowego Domu przy ul. Jodłowej 78:
a) konserwacja okładziny elewacji – oczyszczenie okładziny z desek, impregnacja okładziny wraz z lakierowaniem,
b) naprawa obróbek komina z blachy powlekanej – rozbiórka i ponowny montaż,
c) remont tarasu i schodów zewnętrznych,
d) demontaż i ponowny montaż balustrady tarasowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45232460-4 - Roboty sanitarne

4.5.5.) Wartość części: 85053,83 PLN

Część 5

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 5 zamówienia - Remont Domu Zielony Zakątek przy ul. Modra 69B:
a) elewacja, sufit podwieszany, wewnętrzna konstrukcja dachu:
• Roboty rozbiórkowe:
- płytek klinkierowych i tynków zewnętrznych na elewacji budynku gospodarczego,
- słupów z kostki granitowej zadaszenia przy budynku gospodarczym,
- sufitu podwieszanego wewnątrz budynku gospodarczym,
- rozbiórka ścian,
- spróchniałych belek stropowych konstrukcji dachu,
- spróchniałych desek poszycia dachowego,
• Roboty naprawcze:
- elewacji w tym uzupełnienie tynków zwykłych kat. II, gruntowanie, malowanie farbą elewacyjną,
- montaż drewnianych belek dachowych,
- wymiana desek dachowych pod blachodachówką,
- murowanie słupków z bloczków betonowych zbrojonych grubości 24 cm,
• Roboty malarskie wewnętrzne ścian, w tym:
- dwukrotne odgrzybianie drewnianej więźby dachowej,
- przygotowanie podłoży pod malowanie, gruntowanie podłoży ścian, dwukrotne malowanie farbami emulsyjnymi,
- zabezpieczenie podłóg folią i płytą pilśniową miękką;
b) Stolarka okienna:
- wykucie z muru ościeżnic drewnianych,
- wykucie z muru podokienników, stalowych zewnętrznych,
- wykucie z muru podokienników betonowych z lastryko,
- montaż okien rozwiernych dwuskrzydłowych z pcv, kolor biały, szyba antywłamaniowa, U=0,9 W/m2xK, nawietrzaki okienne, nowe podokienniki lastrykowe, nowe parapety zewnętrzne z blachy ocynkowanej powlekanej;
c) Stolarka drzwiowa:
- wykucie z muru ościeżnic drewnianych,
- montaż drzwi aluminiowych zewnętrznych, antywłamaniowych kl. P4, jednoskrzydłowych, EI30,
- montaż drzwi aluminiowych dwuskrzydłowych garażowych, zewnętrznych antywłamaniowych kl. P4, EI30.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45232460-4 - Roboty sanitarne

4.5.5.) Wartość części: 131086,89 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przesłanki, o której mowa w art. 255 pkt 1) ustawy Pzp - w postępowaniu nie złożono żadnej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przesłanki, o której mowa w art. 255 pkt 2) ustawy Pzp.
Oferta Wykonawcy Zakład Remontowo-Budowlany „MIR-BUD” Mirosław Werbel została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) w zw. z art. 266 ustawy - jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Wykonawca złożył oferty na część nr 2, nr 3 i nr 4 zamówienia. Zamawiający natomiast w ust. V pkt 4 SWZ wskazał, że „Zamawiający przewiduje składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę maksymalnie na dwie części zamówienia, dowolnie wybrane spośród pięciu części przedmiotu zamówienia. Tym samym Zamawiający ogranicza liczbę części, na które Wykonawca może złożyć ofertę. W razie złożenia przez Wykonawcę ofert na więcej niż dwie części zamówienia, wszystkie złożone oferty podlegać będą odrzuceniu.”
W związku z faktem, że Wykonawca złożył oferty na trzy spośród pięciu części zamówienia, oferty te podlegają odrzuceniu jako niezgodne z warunkami zamówienia, określonymi przez Zamawiającego.
W postępowaniu na część nr 2 zamówienia została złożona jedna oferta– przez Wykonawcę Zakład Remontowo-Budowlany „MIR-BUD” Mirosław Werbel.
W związku powyższym postępowanie na część nr 2 zamówienia zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Pzp – wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przesłanek, o których mowa w art. 255 pkt 7) oraz 255 pkt 3) ustawy Pzp.
1) W dniu 02.11.2023 r. Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty dla 3 i 4 części zamówienia złożonej przez Wykonawcę: FUPH DETAL-PLAN Sławomir Pietroń ul. Mściwoja II 27/1 80-384 Gdańsk.
Zgodnie z ust. XXII pkt 1 SWZ:
„Zamawiający żąda do dnia zawarcia umowy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy odpowiednio dla Części nr 1 i/lub Części nr 2 i/lub Części nr 3 i/lub Części nr 4 i /lub Części nr 5”.
Zgodnie z ust. XXII pkt 3 SWZ:
„Zamawiający wymaga do dnia zawarcia umowy przedłożenia wypełnionej tabeli elementów wynagrodzenia ryczałtowego odpowiednio dla Części nr 1 i/lub Części nr 2 i/lub Części nr 3 i/lub Części nr 4 i/lub Części nr 5 w rozbiciu na elementy w nim zawarte, zawierającej łączną cenę ryczałtową wskazaną w złożonej ofercie odpowiednio dla Części nr 1 i/lub Części nr 2 i/lub Części nr 3 i/lub Części nr 4 i/lub Części nr 5 zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do Projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego”.
W związku z informacją o wyborze najkorzystniejszej oferty, Wykonawca - FUPH DETAL-PLAN Sławomir Pietroń, pismem o sygn. BZP-UM/486/2023/JZT oraz pismem o sygn. BZP-UM/487/2023/JZT z dnia 03.11.2023 r. został wezwany przez Zamawiającego do przesłania dokumentów niezbędnych do przygotowania i zawarcia umowy, w tym m.in. do złożenia
dokumentu potwierdzającego wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w jednej z form dopuszczonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz do złożenia tabeli elementów wynagrodzenia ryczałtowego.
Termin złożenia podpisanej jednostronnie przez Wykonawcę umowy (z załącznikami) wraz z wniesieniem zabezpieczenia należytego wykonania umowy wyznaczono na nie później, niż na 1 dzień roboczy przed przewidywanym terminem zawarcia umowy. Jednocześnie Zamawiający wyznaczył termin zawarcia umowy na 09.11.2023 r. Wykonawca wyznaczonego terminu nie dotrzymał.
Zgodnie z notatką służbową z dnia 09.11.2023r. podczas rozmowy telefonicznej Wykonawca poinformował, że z uwagi na określony w warunkach SWZ termin prac przypadający na okres zimowy, który na obecnym etapie nie może ulec zmianie, nie zamierza podpisywać umów.
Informację o rezygnacji z podpisania umowy należy traktować jako uchylenie się przez Wykonawcę od zawarcia umowy. Wykonawca nie wniósł również zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Powyższe uzasadnia unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 7) ustawy Pzp.
2) Niezależnie od tego, że w świetle art. 255 pkt 7) w zw. z art. 263 ustawy Pzp Zamawiający uprawniony był do unieważnienia postępowania, należy zauważyć, że w związku z uchyleniem się przez Wykonawcę - FUPH DETAL-PLAN Sławomir Pietroń od zawarcia umowy, unieważnienie postępowania jest uzasadnione także w świetle art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, zgodnie z treścią którego zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;”.
W przypadku Części 3 zamówienia poza ofertą Wykonawcy FUPH DETAL-PLAN Sławomir Pietroń , który uchylił się od zawarcia umowy, ofertą z najniższą ceną spośród ofert niepodlegających odrzuceniu jest oferta złożona przez Wykonawcę - Terbud Kamrowski i wspólnicy sp.j. ul. Gdańska 30 80-518 Gdańsk. Cena tej oferty, wynosząca 127 094,00 zł brutto, przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zgodnie z informacją przekazaną przez Zamawiającego na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynosiła 78 347,78 zł. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty Wykonawcy Terbud Kamrowski i wspólnicy sp.j.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przesłanek, o których mowa w art. 255 pkt 7) oraz 255 pkt 3) ustawy Pzp.
1) W dniu 02.11.2023 r. Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty dla 3 i 4 części zamówienia złożonej przez Wykonawcę: FUPH DETAL-PLAN Sławomir Pietroń ul. Mściwoja II 27/1 80-384 Gdańsk.
Zgodnie z ust. XXII pkt 1 SWZ:
„Zamawiający żąda do dnia zawarcia umowy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy odpowiednio dla Części nr 1 i/lub Części nr 2 i/lub Części nr 3 i/lub Części nr 4 i /lub Części nr 5”.
Zgodnie z ust. XXII pkt 3 SWZ:
„Zamawiający wymaga do dnia zawarcia umowy przedłożenia wypełnionej tabeli elementów wynagrodzenia ryczałtowego odpowiednio dla Części nr 1 i/lub Części nr 2 i/lub Części nr 3 i/lub Części nr 4 i/lub Części nr 5 w rozbiciu na elementy w nim zawarte, zawierającej łączną cenę ryczałtową wskazaną w złożonej ofercie odpowiednio dla Części nr 1 i/lub Części nr 2 i/lub Części nr 3 i/lub Części nr 4 i/lub Części nr 5 zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do Projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego”.
W związku z informacją o wyborze najkorzystniejszej oferty, Wykonawca - FUPH DETAL-PLAN Sławomir Pietroń, pismem o sygn. BZP-UM/486/2023/JZT oraz pismem o sygn. BZP-UM/487/2023/JZT z dnia 03.11.2023 r. został wezwany przez Zamawiającego do przesłania dokumentów niezbędnych do przygotowania i zawarcia umowy, w tym m.in. do złożenia
dokumentu potwierdzającego wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w jednej z form dopuszczonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz do złożenia tabeli elementów wynagrodzenia ryczałtowego.
Termin złożenia podpisanej jednostronnie przez Wykonawcę umowy (z załącznikami) wraz z wniesieniem zabezpieczenia należytego wykonania umowy wyznaczono na nie później, niż na 1 dzień roboczy przed przewidywanym terminem zawarcia umowy. Jednocześnie Zamawiający wyznaczył termin zawarcia umowy na 09.11.2023 r. Wykonawca wyznaczonego terminu nie dotrzymał.
Zgodnie z notatką służbową z dnia 09.11.2023r. podczas rozmowy telefonicznej Wykonawca poinformował, że z uwagi na określony w warunkach SWZ termin prac przypadający na okres zimowy, który na obecnym etapie nie może ulec zmianie, nie zamierza podpisywać umów.
Informację o rezygnacji z podpisania umowy należy traktować jako uchylenie się przez Wykonawcę od zawarcia umowy. Wykonawca nie wniósł również zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Powyższe uzasadnia unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 7) ustawy Pzp.
2) Niezależnie od tego, że w świetle art. 255 pkt 7) w zw. z art. 263 ustawy Pzp Zamawiający uprawniony był do unieważnienia postępowania, należy zauważyć, że w związku z uchyleniem się przez Wykonawcę - FUPH DETAL-PLAN Sławomir Pietroń od zawarcia umowy, unieważnienie postępowania jest uzasadnione także w świetle art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, zgodnie z treścią którego zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;”.
W przypadku Części 4 zamówienia poza ofertą Wykonawcy FUPH DETAL-PLAN Sławomir Pietroń, który uchylił się od zawarcia umowy, ofertą z najniższą ceną spośród ofert niepodlegających odrzuceniu jest oferta złożona przez Wykonawcę Terbud Kamrowski i wspólnicy sp.j. ul. Gdańska 30 80-518 Gdańsk. Cena tej oferty, wynosząca 114 912,00 zł brutto, przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zgodnie z informacją przekazaną przez Zamawiającego na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynosiła 80 375,87 zł. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty Wykonawcy Terbud Kamrowski i wspólnicy sp.j.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

Część 5

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przesłanki, o której mowa w art. 255 pkt 1) ustawy Pzp - w postępowaniu nie złożono żadnej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 5)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

2023-11-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane