Budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierałtowicach
GMINA GIERAŁTOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00108672
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00108672/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-18 10:01
- Lokalizacja
- Gierałtowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2f524a8e-f562-4fda-876e-1814a97ba2d3
- Identyfikator
- 9691606909
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00108672 z dnia 2025-02-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierałtowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GIERAŁTOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257848
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Księdza Roboty 48
1.5.2.) Miejscowość: Gierałtowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-186
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 30 11 340, 32 30 11 350
1.5.8.) Numer faksu: 32 30 11 341
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@gieraltowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gieraltowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gieraltowice.ezamawiajacy.pl/pn/gieraltowice/demand/notice/publicpzp/current/list?USER_MENU_HOVER=publicpzpCurrentNoticePublicList1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierałtowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2f524a8e-f562-4fda-876e-1814a97ba2d3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00108672
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00016394/22/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierałtowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00617848
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TP/19/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5431709,10 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Korfantego/Kasztanowej/Powstańców Śl. w Gierałtowicach (kubatura budynku: 3 369,95m3, powierzchnia użytkowa budynku: 512,93m2, powierzchnia całkowita budynku: 622,64m2) wraz z przebudową zjazdu z drogi publicznej, zagospodarowaniem terenu, miejscami postojowymi, dojazdami, chodnikami, instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz przyłączami do budynku.
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera załączona dokumentacja projektowa (projekt budowlany, projekty techniczne, projekty wykonawcze, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary robót) oraz Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ.
3. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 z póź. zm.). obejmują następujące rodzaje czynności:
1) Ze względu na specyfikę zamówienia Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę min. 10 osób (pracownicy fizyczni) wykonywujących czynności związane z realizacją:
a) roboty ogólnobudowlane i wykończeniowe,
b) roboty drogowe,
c) roboty elektryczne i niskoprądowe (wewnętrzne i zewnętrzne),
d) roboty instalacyjne (instalacje sanitarne wewnętrzne i zewnętrzne).
4. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone we wzorze umowy (Załącznik nr 6 do SWZ) oraz Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącymi (Załącznik nr 9 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45216100-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego lub służb ratunkowych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp tj. cena najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.W dniu 13.01.2025r. odbyło się otwarcie ofert. W terminie składania ofert wpłynęło 16 ofert. Zamawiający na realizację zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę: 4 800 000,00 zł.
Zamawiający po stwierdzeniu, że cena najkorzystniejszej oferty: 6 345 653,59 zł przewyższa kwotę zaplanowaną w budżecie Gminy na rok 2025 i 2026 sprawdził możliwość uzupełnienia środków przeznaczonych na realizację zadania. Po analizie osiągniętych dochodów i planowanych wydatków Zamawiający stwierdził, że nie dysponuje kwotą pozwalającą na wybór oferty. Nie istnieje możliwość zwiększenia kwoty, którą Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, co obliguje go do unieważnienia postępowania zgodnie z artykułem 255 pkt. 3) ustawy Prawo zamówień publicznych tj.: cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 16
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 15
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6345653,59 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10332000,00 PLN
| 2025-02-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |